Таг: терористичи напад

ПОЧИНА И 50-ТА ЖРТВА ОД ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО КРАЈСТЧРЧ, МЕЃУ УБИЕНИТЕ И 3-ГОДИШНО И 4-ГОДИШНО ДЕТЕ

ПОЧИНА И 50-ТА ЖРТВА ОД ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО КРАЈСТЧРЧ, МЕЃУ УБИЕНИТЕ И 3-ГОДИШНО И 4-ГОДИШНО ДЕТЕ

Полицијата на Нов Зеланд соопшти дека почина и 50-та жртва на терористичкиот напад во Крајстчрч, кога во петокот 28-годишниот белец расист Брентон Хар ...
УЧЕНИК ГО ИЗВЕЛ НАПАДОТ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ НА КРИМ, ПА СЕ САМОУБИЛ, НАЈМАЛКУ 18 МРТВИ

УЧЕНИК ГО ИЗВЕЛ НАПАДОТ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ НА КРИМ, ПА СЕ САМОУБИЛ, НАЈМАЛКУ 18 МРТВИ

Најмалку 18 луѓе се убиени, а десетици се повредени во нападот што се случи во едно техничко средно училиште на Крим, полуостровот што Русија го анект ...
ШЕСТ ЧЛЕНА НА ЕДНО СЕМЕЈСТВО, ОД КОИ ТРИ ДЕЦА, ГИ ИЗВЕЛЕ САМОУБИСТВЕНИТЕ НАПАДИ ВО ИНДОНЕЗИЈА

ШЕСТ ЧЛЕНА НА ЕДНО СЕМЕЈСТВО, ОД КОИ ТРИ ДЕЦА, ГИ ИЗВЕЛЕ САМОУБИСТВЕНИТЕ НАПАДИ ВО ИНДОНЕЗИЈА

Шест члена на едно семејство, вклучувајќи и три малолетни деца, ги извеле самоубиствените бомбашки напади на три цркви во вториот по големина град во ...
ЊУЈОРК ЌЕ СЕ ОГРАДИ СО МЕТАЛНИ СТОЛБОВИ ЗА ДА СЕ ЗАШТИТИ ОД НАПАДИ СО ВОЗИЛА

ЊУЈОРК ЌЕ СЕ ОГРАДИ СО МЕТАЛНИ СТОЛБОВИ ЗА ДА СЕ ЗАШТИТИ ОД НАПАДИ СО ВОЗИЛА

Њујорк планира да постави повеќе од 1.500 безбедносни бариери на најпознатите локации низ градот, за да се заштити од терористички напади со возила и ...
ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО СОМАЛИЈА ВО ОКТОМВРИ ЗАГИНАЛЕ 512 ЛУЃЕ

ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО СОМАЛИЈА ВО ОКТОМВРИ ЗАГИНАЛЕ 512 ЛУЃЕ

512 е конечната бројка загинати во терористичкиот напад во Могадишу, главниот град на Сомалија, што се случи во октомври, објави комисијата која го ис ...
ПЕТМИНА ПРИЈАТЕЛИ ОД АРГЕНТИНА ЗАГИНАА ВО НАПАДОТ ВО ЊУЈОРК

ПЕТМИНА ПРИЈАТЕЛИ ОД АРГЕНТИНА ЗАГИНАА ВО НАПАДОТ ВО ЊУЈОРК

Петмина пријатели од Аргентина се наоѓаат меѓу загинатите во терористичкиот напад во Њујорк, кога камионет влета во пешачка зона на Менхетн, убивајќи ...
НАД 20 ИЛЈАДИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ ВО СТОКХОЛМ

НАД 20 ИЛЈАДИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ ВО СТОКХОЛМ

Осомничениот за нападот со камион во Стокхолм требало да биде депортиран и имал екстремистички тендеции, соопшти шведската полиција. 39-годишен Узбеки ...
7 / 7 НАПИСИ