Таг: тестови

1 10 11 12 13 120 / 128 НАПИСИ
ВО ШТИПСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ТЕСТИРАЊЕ ОД КОРОНАВИРУС СЕКОЈДНЕВНО ПЕДЕСЕТИНА ЧЕКААТ РЕД

ВО ШТИПСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ТЕСТИРАЊЕ ОД КОРОНАВИРУС СЕКОЈДНЕВНО ПЕДЕСЕТИНА ЧЕКААТ РЕД

Само денеска во Центарот за јавно здравје во Штип биле земени 100 брисеви од пациенти со симптоми на коронавирус. Од земените брисеви во изминатите не ...
ВЛАДАТА БАРА НАЧИН ОД УТРЕ СИТЕ ДА БИДАТ ПУШТЕНИ ОД ДРЖАВЕН КАРАНТИН И ЗА НИВ ДА НЕ ВАЖИ МЕРКАТА ЗА ИЗОЛАЦИЈА

ВЛАДАТА БАРА НАЧИН ОД УТРЕ СИТЕ ДА БИДАТ ПУШТЕНИ ОД ДРЖАВЕН КАРАНТИН И ЗА НИВ ДА НЕ ВАЖИ МЕРКАТА ЗА ИЗОЛАЦИЈА

Владата бара начин мерката за самоизолација или државен карантин од утре да не важи и за граѓаните кои пред неколку дена влегле во земјава. Министерот ...
НА 22 ЈУНИ ЌЕ СЕ ПОЛАГА ТЕСТ ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА КАДЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОГОЛЕМ БРОЈ УЧЕНИЦИ

НА 22 ЈУНИ ЌЕ СЕ ПОЛАГА ТЕСТ ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА КАДЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОГОЛЕМ БРОЈ УЧЕНИЦИ

Ќе има квалификационо тестирање во јавните средни училишта во кои се пријавени поголем број ученици со ист број поени од предвидениот број ученички ме ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ, 17 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 460 ТЕСТИРАЊА, ОД КОИ 225 ТЕСТА СЕ СКРИНИНГ ЗА ГРАДИНКИ

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ, 17 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 460 ТЕСТИРАЊА, ОД КОИ 225 ТЕСТА СЕ СКРИНИНГ ЗА ГРАДИНКИ

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје на 89 години, хоспитализиран од 4 мај, велат од Министерството за здра ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЕДНА ОД НИВ ВО БРЗА ПОМОШ НА ПАТ ЗА СКОПЈЕ, УШТЕ 20 НОВИ СЛУЧАИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЕДНА ОД НИВ ВО БРЗА ПОМОШ НА ПАТ ЗА СКОПЈЕ, УШТЕ 20 НОВИ СЛУЧАИ

Три лица починаа од коронавирус во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во ...
КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ТВРДИ ДЕКА Е НЕГАТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, НАПРАВИЛ НОВИ ТЕСТОВИ ВО РЕЛЕВАНТНИ ЛАБОРАТОРИИ

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ТВРДИ ДЕКА Е НЕГАТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, НАПРАВИЛ НОВИ ТЕСТОВИ ВО РЕЛЕВАНТНИ ЛАБОРАТОРИИ

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, тврди дека е негативен на коронавирус откако повторно се тестирал на негово барање. Тој вечерва на Фе ...
СЕ НАМАЛУВА ПРОЦЕНТОТ НА ПОЗИТИВНИ ОД ТЕСТИРАНИТЕ ЗА КОРОНАВИРУС

СЕ НАМАЛУВА ПРОЦЕНТОТ НА ПОЗИТИВНИ ОД ТЕСТИРАНИТЕ ЗА КОРОНАВИРУС

Процентот на позитивни на тестовите за коронавирус во земјава падна под 10 отсто изминативе три дена и за првпат во три недели е под 7 отсто, според о ...
ПОЧИНА 51-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ, 28 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ СО КОВИД-19, 48 СЕ ИЗЛЕКУВАНИ

ПОЧИНА 51-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ, 28 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ СО КОВИД-19, 48 СЕ ИЗЛЕКУВАНИ

Нови 28 пациенти позитивни на КОВИД-19 се регистрирани денеска, а излекувани 48. Почина еден пациент, 51-годишен скопјанец кој во болницата „8 Септемв ...
ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ИЗЛЕГУВААТ ОД САМОИЗОЛАЦИЈА ПО ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА, ПОМИНАА 14 ДЕНА ОД КОНТАКТОТ СО НОВИНАРОТ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ИЗЛЕГУВААТ ОД САМОИЗОЛАЦИЈА ПО ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА, ПОМИНАА 14 ДЕНА ОД КОНТАКТОТ СО НОВИНАРОТ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се негативни и на вторите тестови за присуство на вирусот КО ...
ПРВИОТ ТЕСТ НА НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА БИЛ НЕГАТИВЕН

ПРВИОТ ТЕСТ НА НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 ВО ПРИВАТНА БОЛНИЦА БИЛ НЕГАТИВЕН

Новинарот на Канал 5 телевизија Гоце Михајлоски првите симптоми на КОВИД-19 ги добил во неделата на 5 април, односно неколку дена откако во емисијата ...
1 10 11 12 13 120 / 128 НАПИСИ