Таг: тестови

1 9 10 11 12 13 110 / 128 НАПИСИ
39 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 817 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА ЧЕТВОРИЦА, ДОСЕГА ВКУПНО 600 ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА

39 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 817 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА ЧЕТВОРИЦА, ДОСЕГА ВКУПНО 600 ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА

Од 817 направени тестови во последните 24 часа регистрирани се 39 нови случаи на ковид-19. Починаа четири лица, двајца пациенти од Куманово (43 и 66) ...
ШЕСТ ПОЧИНАТИ, 131 ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ОД 1.207 ТЕСТИРАЊА, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА 14.293 СЛУЧАИ

ШЕСТ ПОЧИНАТИ, 131 ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ОД 1.207 ТЕСТИРАЊА, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА 14.293 СЛУЧАИ

Шест лица починаа, а регистрирани се 131 нови случаи на ковид 19 од 1.297 тестирање во последниве 24 часа. Починати се пациент од Охрид (56), двајца п ...
ШЕСТМИНА ПОЧИНАА, 159 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.733 ТЕСТОВИ, 291 ПАЦИЕНТ Е В БОЛНИЦА

ШЕСТМИНА ПОЧИНАА, 159 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.733 ТЕСТОВИ, 291 ПАЦИЕНТ Е В БОЛНИЦА

Шест пациенти починаа, а регистрирани се 159 новозаболени со ковид-19 во изминативе 24 часа. Направени се 1.733 тестирања, а најмногу нови случаи случ ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ И 118 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ВО ЗЕМЈАВА АКТИВНИ СЕ 2.888 СЛУЧАИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ И 118 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ВО ЗЕМЈАВА АКТИВНИ СЕ 2.888 СЛУЧАИ

Тројца пациенти се починати, а регистрирани се 118 нови случаи на ковид-19 во изминатите 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, почина ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ КУМАНОВЦИ И 108 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.902 ТЕСТОВИ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ КУМАНОВЦИ И 108 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.902 ТЕСТОВИ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ

Починати се двајца пациенти од Куманово (64 и 72 години), а регистрирани се 108 нови случаи на ковид-19 од 1.902 тестирања во последните 24 часа, сооп ...
ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ЧЕТВОРИЦА КУМАНОВЦИ КОИ ДОПАТУВАЛЕ ОД СТРАНСТВО И ДВАЈЦА КОИ СЕ ВРАТИЛЕ ОД ОДМОР ВО ОХРИД

ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ЧЕТВОРИЦА КУМАНОВЦИ КОИ ДОПАТУВАЛЕ ОД СТРАНСТВО И ДВАЈЦА КОИ СЕ ВРАТИЛЕ ОД ОДМОР ВО ОХРИД

Четворица кумановци коишто работат во странство и двајца кои што биле на одмор во Охрид, се меѓу вчерашните регистрирани позитивни на коронавирус во К ...
ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ, 141 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.006 ТЕСТОВИ

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ, 141 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.006 ТЕСТОВИ

Четири лица починаа, а 141 нов случај на ковид-19 е регистриран во последниве 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Новите позитивни пациенти ...
ГЕРМАНИЈА ВОВЕДУВА ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ТЕСТОВИ ЗА КОВИД-19 ПРИ ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА, МАКЕДОНИЈА ОСТАНУВА НА ЛИСТАТА ВИСОКОРИЗИЧНИ ПОДРАЧЈА

ГЕРМАНИЈА ВОВЕДУВА ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ТЕСТОВИ ЗА КОВИД-19 ПРИ ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА, МАКЕДОНИЈА ОСТАНУВА НА ЛИСТАТА ВИСОКОРИЗИЧНИ ПОДРАЧЈА

Германија соопшти дека од сабота, 8 август, ќе спроведува задолжителни тестови за патниците кои доаѓаат од земји со висок ризик од ширење на ковид-19, ...
165 ВАКЦИНИ СЕ РАЗВИВААТ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ, 27 СЕ ТЕСТИРААТ НА ЛУЃЕ, А ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ЗА ИТНА УПОТРЕБА СЕ НАЈАВУВААТ ЗА ОКТОМВРИ

165 ВАКЦИНИ СЕ РАЗВИВААТ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ, 27 СЕ ТЕСТИРААТ НА ЛУЃЕ, А ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ЗА ИТНА УПОТРЕБА СЕ НАЈАВУВААТ ЗА ОКТОМВРИ

Научниците ширум светот развиваат повеќе од 165 вакцини против коронавирусот и 27 од нив веќе се тестираат на луѓе. За вакцините да стигнат во фаза на ...
СО ПОМАЛКУ ТЕСТОВИ, ДЕНЕСКА ИМА ПОМАЛКУ ЗАРАЗЕНИ ОД ВЧЕРА – 119 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС И 4 ПОЧИНАТИ

СО ПОМАЛКУ ТЕСТОВИ, ДЕНЕСКА ИМА ПОМАЛКУ ЗАРАЗЕНИ ОД ВЧЕРА – 119 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС И 4 ПОЧИНАТИ

Денеска се регистрирани 119 нови случаи на ковид-19 од направени 1.325 тестирања. Во последните 24 часа починале 4 лица. Денес има помалку тестови ...
1 9 10 11 12 13 110 / 128 НАПИСИ