Таг: тигар

ТИГАР ВО ЊУЈОРШКА ЗООЛОШКА ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

ТИГАР ВО ЊУЈОРШКА ЗООЛОШКА ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Четиригодишна женка на малајски тигар од Зоолошката градина во Бронкс, Њујорк, имала позитивен тест на коронавирус и се верува дека ова е прв познат с ...
ТИГРИ УБИЈА СКРОТУВАЧ ВО ИТАЛИЈА ДОДЕКА ПАРЛАМЕНТОТ ДИСКУТИРА ЗА ЗАБРАНА НА КОРИСТЕЊЕ ЖИВОТНИ ВО ЦИРКУС

ТИГРИ УБИЈА СКРОТУВАЧ ВО ИТАЛИЈА ДОДЕКА ПАРЛАМЕНТОТ ДИСКУТИРА ЗА ЗАБРАНА НА КОРИСТЕЊЕ ЖИВОТНИ ВО ЦИРКУС

Четири тигри го усмртија нивниот скротувач во јужна Италија, во исто време додека во парламентот се води дебата за забрана на користење животни во цир ...
2 / 2 НАПИСИ