Таг: Томас Герберих

1 219 / 19 НАПИСИ
ДРАМАТИЧНАТА ПОБЕДА НА ГЕРМАНИЈА ПРОТИВ ШВЕДСКА СЕ СЛЕДЕШЕ И ВО ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

ДРАМАТИЧНАТА ПОБЕДА НА ГЕРМАНИЈА ПРОТИВ ШВЕДСКА СЕ СЛЕДЕШЕ И ВО ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

Тони Крос ѝ донесе победа на Германија од 2:1 против Шведска на Светското првенство во Русија со голот од слободен удар во 95. минута, а натпреварот в ...
НАД 600 СТУДЕНТИ И ПРОФЕСОРИ ОД МАКЕДОНИЈА ДОБИЛЕ СТИПЕНДИИ ОД ГЕРМАНИЈА

НАД 600 СТУДЕНТИ И ПРОФЕСОРИ ОД МАКЕДОНИЈА ДОБИЛЕ СТИПЕНДИИ ОД ГЕРМАНИЈА

Над 600 македонски студенти, постдипломци и професори добиле стипендии од германските институции. Германскиот амбасадор во земјава Томас Герберих сино ...
ДИМИТРОВ ОДИ ЗА ГЕРМАНИЈА НА СРЕДБА СО МАС И ЧЛЕНОВИ НА БУНДЕСТАГОТ ПО ПОДДРШКА ЗА ЕУ

ДИМИТРОВ ОДИ ЗА ГЕРМАНИЈА НА СРЕДБА СО МАС И ЧЛЕНОВИ НА БУНДЕСТАГОТ ПО ПОДДРШКА ЗА ЕУ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров утре во Берлин ќе се сретне со германскиот колега Хајко Мас, како и со членови на Парламентот. Ова ќе ...
ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК НАИДЕ НА ОТВОРЕНА ВРАТА ВО МАКЕДОНИЈА, КАЖА АМБАСАДОРОТ ГЕРБЕРИХ НА „ДЕНОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК“ ВО ГРАДСКИ ПАРК

ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК НАИДЕ НА ОТВОРЕНА ВРАТА ВО МАКЕДОНИЈА, КАЖА АМБАСАДОРОТ ГЕРБЕРИХ НА „ДЕНОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК“ ВО ГРАДСКИ ПАРК

Под мотото „Ден на германски јазик“ денеска во Градскиот парк се одбележува 10-годишниот јубилеј на ПАШ-програмата, во организација на Aмбасадата на Г ...
НЕ ВОДИМЕ САМО ГОЛЕМА ПОЛИТИКА, ПОМАГАМЕ И ТАМУ КАДЕ ШТО Е ПОТРЕБНО, КАЖА ГЕРМАНСКИОТ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ ЗА ДОНАЦИЈАТА НА ДЕТСКА КЛИНИКА

НЕ ВОДИМЕ САМО ГОЛЕМА ПОЛИТИКА, ПОМАГАМЕ И ТАМУ КАДЕ ШТО Е ПОТРЕБНО, КАЖА ГЕРМАНСКИОТ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ ЗА ДОНАЦИЈАТА НА ДЕТСКА КЛИНИКА

Клиниката за детски болести доби апарат за реанимација и респираторна поддршка на предвреме родени бебиња, кој е донација од амбасадата на Германија п ...
МАКЕДОНИЈА ДОБИ ГРАНТ ОД 9 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ГЕРМАНИЈА ЗА ИЗГРАДБА НА ВОДОВОД, КАНАЛИЗАЦИЈА И СИСТЕМ ЗА НАВОДНУВАЊЕ

МАКЕДОНИЈА ДОБИ ГРАНТ ОД 9 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ГЕРМАНИЈА ЗА ИЗГРАДБА НА ВОДОВОД, КАНАЛИЗАЦИЈА И СИСТЕМ ЗА НАВОДНУВАЊЕ

Владата на Германија преку КФВ банката даде грант од 9 милиони евра, со кои ќе се реализираат два проекти, односно наменети се за програмата за наводн ...
ОСТАНУВАМЕ СИГУРНИ ПАРТНЕРИ, КАЖА ГЕРМАНСКИОТ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО 25 ГОДИНИ МАКЕДОНСКО-ГЕРМАНСКА СОРАБОТКА

ОСТАНУВАМЕ СИГУРНИ ПАРТНЕРИ, КАЖА ГЕРМАНСКИОТ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО 25 ГОДИНИ МАКЕДОНСКО-ГЕРМАНСКА СОРАБОТКА

Германија и Македонија годинава одбележуваат 25 години соработка и по тој повод германскиот амбасадор во Скопје Томас Герберих кажа дека двете земји и ...
МАКЕДОНИЈА НА БАЛКАНОТ ДА БИДЕ ТЕМЕЛНИК НА МИРОТ, КАЖАА АМБАСАДОРИТЕ НА ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ОД БИТОЛА

МАКЕДОНИЈА НА БАЛКАНОТ ДА БИДЕ ТЕМЕЛНИК НА МИРОТ, КАЖАА АМБАСАДОРИТЕ НА ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ОД БИТОЛА

„Ние посакуваме во сегашноста и во иднината Македонија да биде во регионот, на Балканот, еден камен темелник на мирот. За тоа е потребно единство меѓу ...
ГРАЃАНИТЕ ГО ПОТВРДИЈА КУРСОТ ШТО ВОДИ КОН ЕВРОАТЛАНСКА ИНТЕГРАЦИЈА, РЕЧЕ ГЕРМАНСКИОТ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ

ГРАЃАНИТЕ ГО ПОТВРДИЈА КУРСОТ ШТО ВОДИ КОН ЕВРОАТЛАНСКА ИНТЕГРАЦИЈА, РЕЧЕ ГЕРМАНСКИОТ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ

Германскиот амбасадор Томас Герберих рече дека локалните избори во Македонија го ослободија патот за реформи значајни за евроинтеграцијата на земјата. ...
1 219 / 19 НАПИСИ