Таг: трговски центри

НЕМА ПРОБУВАЊЕ ОБЛЕКА ВО ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ, НА РАЗГЛАС ЌЕ СЕ ЧИТААТ ПОРАКИ ЗА ДРЖЕЊЕ РАСТОЈАНИЕ  И НОСЕЊЕ МАСКА

НЕМА ПРОБУВАЊЕ ОБЛЕКА ВО ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ, НА РАЗГЛАС ЌЕ СЕ ЧИТААТ ПОРАКИ ЗА ДРЖЕЊЕ РАСТОЈАНИЕ И НОСЕЊЕ МАСКА

Во трговски центри нема да смее да се пробува облека, се предвидува со протоколот за отворање и работа на затворените трговски центри, откако вчера Вл ...
ОД УТРЕ СЕ ОТВОРААТ АВТО-ШКОЛИТЕ, ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ И ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ОД УТРЕ СЕ ОТВОРААТ АВТО-ШКОЛИТЕ, ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ И ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од утре  ќе започнат да се применуваат мерки за заштита од корнавирус со нови протоколи за работа за дејности кои имаат помал ризик. Ќе почнат со рабо ...
ВЛАДАТА ДЕНЕС ЌЕ ОДЛУЧУВА ДА СЕ ЗАТВОРАТ ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ

ВЛАДАТА ДЕНЕС ЌЕ ОДЛУЧУВА ДА СЕ ЗАТВОРАТ ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ

Министерството за здравство на денешната владина седница ќе побара да се донесе одлука да се затворат сите затворени трговски центри. Министерот за зд ...
ПО ДОЈАВА ЗА БОМБИ ЕВАКУИРАНИ ТРИ ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ ВО БРИСЕЛ

ПО ДОЈАВА ЗА БОМБИ ЕВАКУИРАНИ ТРИ ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ ВО БРИСЕЛ

Три трговски центри во Брисел беа евакуирани попладнево по дојави за експлозивни направи, полициските операции се во тек, јави дописничката на МИА од ...
МОСКВА ГИ РЕКОНСТРУИРА КИНАТА ИЗГРАДЕНИ ВО СОВЕТСКАТА ЕРА

МОСКВА ГИ РЕКОНСТРУИРА КИНАТА ИЗГРАДЕНИ ВО СОВЕТСКАТА ЕРА

Москва почна голема реконструкција на градските кина изградени за време на Советскиот сојуз. Со имиња како „Марс“ и „Дијамант“, кината изградени во 19 ...
5 / 5 НАПИСИ