Таг: „Триаголник на тагата“

ШВЕДСКИОТ РЕЖИСЕР РУБЕН ОСТЛУНД ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЖИРИТО ВО КАН

ШВЕДСКИОТ РЕЖИСЕР РУБЕН ОСТЛУНД ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЖИРИТО ВО КАН

Шведскиот режисер Рубен Остлунд, двоен добитник на престижната Златна палма, ќе биде претседател на жирито на 76. Кански филмски фестивал. За неговиот ...
„ТРИАГОЛНИК НА ТАГАТА“ НА ОСТЛУНД Е НАЈДОБАР ЕВРОПСКИ ФИЛМ ВО 2022

„ТРИАГОЛНИК НА ТАГАТА“ НА ОСТЛУНД Е НАЈДОБАР ЕВРОПСКИ ФИЛМ ВО 2022

Сатирата „Триаголник на тагата“ на Рубен Остлунд доминираше на 35. Европски филмски награди, освојувајќи ги наградите за најдобар филм, режисер и сцен ...
НА 32 ГОДИНИ ПОЧИНА ЧАРЛБИ ДИН, АКТЕРКАТА ОД КАНСКИОТ ПОБЕДНИК „ТРИАГОЛНИК НА ТАГАТА“

НА 32 ГОДИНИ ПОЧИНА ЧАРЛБИ ДИН, АКТЕРКАТА ОД КАНСКИОТ ПОБЕДНИК „ТРИАГОЛНИК НА ТАГАТА“

Чарлби Дин, јужноафриканска младa актерка во подем која глумеше во годинашниот добитник на Златната палма „Триаголник на тагата“, почина вчера во Њујо ...
3 / 3 НАПИСИ