Таг: цена

1 2 3 10 10 / 92 НАПИСИ
ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА СТАБИЛНИ ОТКАКО Г7 ЈА ОГРАНИЧИ ЦЕНАТА НА РУСКАТА НАФТА ПОРАДИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА СТАБИЛНИ ОТКАКО Г7 ЈА ОГРАНИЧИ ЦЕНАТА НА РУСКАТА НАФТА ПОРАДИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

Цените на нафтата денеска беа стабилни откако на сила стапи ограничувањето на цената на руската нафта воведено од членките на Г7, додекз западот се об ...
РУСИЈА ГО ОДБИ ОГРАНИЧУВАЊЕТО НА ЦЕНАТА НА РУСКАТА НАФТА НА 60 ДОЛАРИ ЗА БАРЕЛ, СЕ ЗАКАНИ СО ПРЕКИН НА ИСПОРАКАТА

РУСИЈА ГО ОДБИ ОГРАНИЧУВАЊЕТО НА ЦЕНАТА НА РУСКАТА НАФТА НА 60 ДОЛАРИ ЗА БАРЕЛ, СЕ ЗАКАНИ СО ПРЕКИН НА ИСПОРАКАТА

Руските власти го отфрлија ограничувањето на цената на руската нафта, поставено од западните поддржувачи на Украина, и вчера се заканија дека ќе прест ...
ЈСП СКОПЈЕ СКЛУЧИ ДВЕГОДИШЕН ДОГОВОР ЗА ГОРИВО СО ФИКСНА ЦЕНА ОД 100 ДЕНАРИ ПЛУС ДДВ ЗА ЛИТАР, А ДЕНЕС ДИЗЕЛОТ НА ПУМПИТЕ Е 86,5 ДЕНАРИ

ЈСП СКОПЈЕ СКЛУЧИ ДВЕГОДИШЕН ДОГОВОР ЗА ГОРИВО СО ФИКСНА ЦЕНА ОД 100 ДЕНАРИ ПЛУС ДДВ ЗА ЛИТАР, А ДЕНЕС ДИЗЕЛОТ НА ПУМПИТЕ Е 86,5 ДЕНАРИ

ЈСП „Скопје“ на 25 октомври годинава склучило договор со фирмата „Пуцко петрол“ за набавка на гориво со фиксна цена од 100 денари за литар плус ДДВ. В ...
НЕМА ДА ИМА ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА ЗА ДОМАЌИНСТВАТА ОД 1 ЈАНУАРИ, МОЖЕ ДА ИМА ПОЕВТИНУВАЊЕ ЗА КОМПАНИИТЕ, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

НЕМА ДА ИМА ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА ЗА ДОМАЌИНСТВАТА ОД 1 ЈАНУАРИ, МОЖЕ ДА ИМА ПОЕВТИНУВАЊЕ ЗА КОМПАНИИТЕ, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

Граѓаните нема да имаат зголемени сметки за струја од 1 јануари, а компаниите најверојатно ќе имаат намалени сметки, кажа денеска министерот за економ ...
ЌЕ СТОРАМ СЀ ШТО МОЖЕ ЗА ДА НЕМА ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕГУЛАТОРНА БИСЛИМОСКИ

ЌЕ СТОРАМ СЀ ШТО МОЖЕ ЗА ДА НЕМА ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕГУЛАТОРНА БИСЛИМОСКИ

Нема потреба од брзање со давање изјави дека цената на електричната енергија после први јануари ќе се зголеми, рече претседателот на Регулаторната ком ...
НАРЕДНИВЕ ДЕНОВИ ЌЕ ИСПЛАТИМЕ ПЛАТА, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“ ОТКАКО ВОЗАЧИТЕ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА НЕМА ДА ВОЗАТ

НАРЕДНИВЕ ДЕНОВИ ЌЕ ИСПЛАТИМЕ ПЛАТА, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“ ОТКАКО ВОЗАЧИТЕ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА НЕМА ДА ВОЗАТ

Вработените во наредниве денови ќе добијат плата и нема да дозволиме скопјани да останат без јавен превоз, велат од ЈСП „Скопје“ откако денеска возачи ...
ЗА 40 ОТСТО ПОСКАПЕ ГРАДСКИОТ И ОПШТИНСКИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО ВЕЛЕС

ЗА 40 ОТСТО ПОСКАПЕ ГРАДСКИОТ И ОПШТИНСКИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес ги изгласа новите цени на градскиот и општинскиот автобуски јавен превоз, кои се повисоки за 40 отсто од претходните. Тоа се ...
ТРИ НАГРАДИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ МЕДАРИ НА САЕМОТ ВО ТЕТОВО, КИЛО МЕД ОД 700 ДО 1.200 ДЕНАРИ

ТРИ НАГРАДИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ МЕДАРИ НА САЕМОТ ВО ТЕТОВО, КИЛО МЕД ОД 700 ДО 1.200 ДЕНАРИ

Трета година по ред во Тетово се одржува Саемот на мед, манифестација на која освен што се презентира македонскиот мед се прогласуваат и победниците о ...
ЦЕНАТА НА МАСЛОТО ЗА ЈАДЕЊЕ НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ДО СЛЕДНАТА ПРОЛЕТ, ВЕЛАТ ОД ВЕЛЕШКА МАСЛОДАЈНА

ЦЕНАТА НА МАСЛОТО ЗА ЈАДЕЊЕ НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ДО СЛЕДНАТА ПРОЛЕТ, ВЕЛАТ ОД ВЕЛЕШКА МАСЛОДАЈНА

Масло за јадење ќе има доволно и цената нема да се менува најмалку до следната пролет, велат од велешка Маслодајна, единствен производител на маслото ...
ЗА ДА СЕ ПОМИНЕ ЗИМАТА ЕСМ ТРЕБА ДА ГО ЗГОЛЕМИ ПРОИЗВОДСТВОТО ЗА 25 ОТСТО, „ТЕ-ТО“ ДА ПРАВИ И ПРОДАВА СТРУЈА НА ФИРМИТЕ ПОД БЕРЗАНСКИТЕ ЦЕНИ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

ЗА ДА СЕ ПОМИНЕ ЗИМАТА ЕСМ ТРЕБА ДА ГО ЗГОЛЕМИ ПРОИЗВОДСТВОТО ЗА 25 ОТСТО, „ТЕ-ТО“ ДА ПРАВИ И ПРОДАВА СТРУЈА НА ФИРМИТЕ ПОД БЕРЗАНСКИТЕ ЦЕНИ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) има задача да ги активира сите производствени капацитети и да произведува за 25 отсто повеќе струја од лани, за ...
1 2 3 10 10 / 92 НАПИСИ