Таг: Центар за јавно здравје

1 2 3 6 10 / 60 НАПИСИ
ВО СКОПЈЕ ИМА МНОГУ КОМАРЦИ ОТИ СЕ ПРСКА МАЛА ПОВРШИНА И ТОА АВИОНСКИ НАМЕСТО ОД ЗЕМЈА, ВЕЛАТ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ВО СКОПЈЕ ИМА МНОГУ КОМАРЦИ ОТИ СЕ ПРСКА МАЛА ПОВРШИНА И ТОА АВИОНСКИ НАМЕСТО ОД ЗЕМЈА, ВЕЛАТ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Во Скопје има многу комарци бидејќи се прска мала површина и постапката е несоодветна, покажуваат истражувањата на Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ). Од ...
НАЈСИГУРНО Е ОЗДРАВЕНИТЕ ОД КОВИД САМИ ДА ЈА ИЗВЕСТАТ ПОЛИЦИЈАТА ДЕКА ИМ ЗАВРШИЛА ИЗОЛАЦИЈАТА ОТИ СЛУЖБИТЕ СЕ БАВНИ

НАЈСИГУРНО Е ОЗДРАВЕНИТЕ ОД КОВИД САМИ ДА ЈА ИЗВЕСТАТ ПОЛИЦИЈАТА ДЕКА ИМ ЗАВРШИЛА ИЗОЛАЦИЈАТА ОТИ СЛУЖБИТЕ СЕ БАВНИ

Граѓани сами носеле решенија за изолација поради коронавирус до службите на МВР за да докажат дека им завршила изолацијата и да можат слободно да се д ...
ВОДАТА ВО ТЕТОВО И ОВАА ЕСЕН ИМА НЕПРИЈАТЕН МИРИС И ВКУС, ЗА ДА НЕ СЕ ПОВТОРУВА ПРОБЛЕМОТ ТРЕБА ДА СЕ СТАВАТ ДОПОЛНИТЕЛНИ ФИЛТРИ

ВОДАТА ВО ТЕТОВО И ОВАА ЕСЕН ИМА НЕПРИЈАТЕН МИРИС И ВКУС, ЗА ДА НЕ СЕ ПОВТОРУВА ПРОБЛЕМОТ ТРЕБА ДА СЕ СТАВАТ ДОПОЛНИТЕЛНИ ФИЛТРИ

Петта година по ред, водата за пиење во Тетово во ноември има непријатен вкус и мирис. Од Центарот за јавно здравје ја смируваат ситуацијата, велејќи ...
НОВА ЛАБОРАТОРИЈА ЗА КОВИД ТЕСТОВИ ВО КУМАНОВСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

НОВА ЛАБОРАТОРИЈА ЗА КОВИД ТЕСТОВИ ВО КУМАНОВСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Во Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) во Куманово денеска започна со работа нова лабораторија, каде ќе се изработуваат тестови за ковид-19. Изработката н ...
НЕМА ВАКЦИНИ ПРОТИВ ГРИП, ЗАТОА НЕМА ТЕРМИНИ, ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ВЕЛАТ ЌЕ ИМА ЗА СИТЕ

НЕМА ВАКЦИНИ ПРОТИВ ГРИП, ЗАТОА НЕМА ТЕРМИНИ, ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ВЕЛАТ ЌЕ ИМА ЗА СИТЕ

Речиси еден месец доцнат дополнителните вакцини против сезонски грип за приватно вакцинирање со плаќање, а во државните здравствени институции не може ...
МОНТАЖНИТЕ БОЛНИЦИ ВО ШТИП, СТРУМИЦА И ГЕВГЕЛИЈА СЕ ПРИОРИТЕТНИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

МОНТАЖНИТЕ БОЛНИЦИ ВО ШТИП, СТРУМИЦА И ГЕВГЕЛИЈА СЕ ПРИОРИТЕТНИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Монтажните болници во Штип, Струмица и Гевгелија се приоритетни и тие во најскоро време ќе бидат изградени, рече министерот за здравство Венко Филипче ...
КУМАНОВО СО 100 НОВОЗАБОЛЕНИ ЗА 24 ЧАСА, НАЈВИСОКА БРОЈКА ВО КОРОНАКРИЗАТА

КУМАНОВО СО 100 НОВОЗАБОЛЕНИ ЗА 24 ЧАСА, НАЈВИСОКА БРОЈКА ВО КОРОНАКРИЗАТА

Во Центарот за јавно здравје во Куманово во последните 24 часа регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19, што е највисока дневна бројка во оваа општ ...
ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 Е ДИРЕКТОРКАТА НА ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ВО ШТИП, НИЕДЕН ВРАБОТЕН НЕМА ДА ОДИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 Е ДИРЕКТОРКАТА НА ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ВО ШТИП, НИЕДЕН ВРАБОТЕН НЕМА ДА ОДИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Директорката на Центарот за јавно здравје во Штип Марија Димитрова од денеска не е на работа оти е позитивна на ковид-19, потврдија од Општинскиот кри ...
ЗАРАЗЕНИТЕ КУМАНОВЦИ ГИ КРИЈАТ КОНТАКТИТЕ ЗА ДА НЕ ОДАТ ВО ИЗОЛАЦИЈА, ВЕЛАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ

ЗАРАЗЕНИТЕ КУМАНОВЦИ ГИ КРИЈАТ КОНТАКТИТЕ ЗА ДА НЕ ОДАТ ВО ИЗОЛАЦИЈА, ВЕЛАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ

Жителите на Куманово, Липково и Старо Нагоричане откако ќе добијат позитивен тест за коронавирус не сакаат да ги откријат контактите за да ги заштитат ...
ПОМОР НА КРАПОТ ВО ДВА РИБНИКА НА ТИКВЕШКО ЕЗЕРО ОТКАКО ПАДНА НИВОТО НА ВОДАТА

ПОМОР НА КРАПОТ ВО ДВА РИБНИКА НА ТИКВЕШКО ЕЗЕРО ОТКАКО ПАДНА НИВОТО НА ВОДАТА

Тони риба од две одгледувалишта на Тиквешко Езеро угинуваат секојдневно. Оваа појава сопствениците ја регистрирале од вторникот, кога започнало да се ...
1 2 3 6 10 / 60 НАПИСИ