Таг: Центар за јавно здравје

1 2 3 4 6 20 / 60 НАПИСИ
СЕ ПРОШИРУВА КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ПО ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС

СЕ ПРОШИРУВА КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ПО ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС

Гевгелиската општа болница го проширува ковид-центарот со дополнителен простор за уште осум кревети за третман на ковид-пациентите, бидејќи последната ...
ПОЛОВИНА ОД НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ БИТОЛЧАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ГИ КРИЈАТ КОНТАКТИТЕ

ПОЛОВИНА ОД НОВОРЕГИСТРИРАНИТЕ БИТОЛЧАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ГИ КРИЈАТ КОНТАКТИТЕ

Во последното деноноќие почина 68-годишна битолчанка како последица на ковид-19 и нема новорегистрирани позитивни на коронавирусот, соопштија од Кризн ...
СТУДЕНТИ ПО МЕДИЦИНА ЌЕ ИМ ПОМАГААТ НА ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ВО СОБИРАЊЕ ПОДАТОЦИ ОД ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

СТУДЕНТИ ПО МЕДИЦИНА ЌЕ ИМ ПОМАГААТ НА ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ВО СОБИРАЊЕ ПОДАТОЦИ ОД ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Студентите од шеста година на Медицинскиот факултет од денес ќе им помагаат на епидемиолозите во Центрите за јавно здравје за правење на епидемиолошки ...
АКО ПРОДОЛЖИМЕ ДА СЕ ГЛУПИРАМЕ, ПАК ЌЕ ГИ ПРЕПОЛНИМЕ БОЛНИЦИТЕ И ЌЕ ПЛАЧЕМЕ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЛЕКАР, ПРЕДУПРЕДУВА ЕПИДЕМИОЛОГОТ АЛЕКСАНДАР СТОЈАНОВ ОД ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

АКО ПРОДОЛЖИМЕ ДА СЕ ГЛУПИРАМЕ, ПАК ЌЕ ГИ ПРЕПОЛНИМЕ БОЛНИЦИТЕ И ЌЕ ПЛАЧЕМЕ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЛЕКАР, ПРЕДУПРЕДУВА ЕПИДЕМИОЛОГОТ АЛЕКСАНДАР СТОЈАНОВ ОД ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Во Комисијата за заразни болести не се размислува, туку дефинитивно мора да има нови рестрикции, бидејќи е очигледно дека мерките против ковид-19 што ...
СО КОВИД-19 ЗАРАЗЕНИ 12 ЧЕШКИ ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ЈА ЧУВАА МАКЕДОНСКО-ГРЧКАТА ГРАНИЦА

СО КОВИД-19 ЗАРАЗЕНИ 12 ЧЕШКИ ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ЈА ЧУВАА МАКЕДОНСКО-ГРЧКАТА ГРАНИЦА

Полицајци од чешкиот контингент кои се дел од мешаните полициски патроли на македонско грчката граница се заразени од ковид-19. Тие требало деновиве д ...
ПЕТТЕМИНА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО БИТОЛА СЕ ОД ИСТ ФАМИЛИЈАРЕН КЛАСТЕР

ПЕТТЕМИНА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО БИТОЛА СЕ ОД ИСТ ФАМИЛИЈАРЕН КЛАСТЕР

Петмина од шесте новозаболени битолчани со ковид-19 денес се поврзани со еден фамилијарен кластер, соопштија од Центарот за јавно здравје во Битола. С ...
СКОПСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ИМА ЗЕМЕНО 395 БРИСЕВИ ИЗМИНАТИВЕ ТРИ ДЕНА

СКОПСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ИМА ЗЕМЕНО 395 БРИСЕВИ ИЗМИНАТИВЕ ТРИ ДЕНА

Последните три дена Центар за јавно здравје Скопје има земено 395 брисеви за тестови за коронавирус, а за месец август таа бројка е 4.675, велат од Це ...
12-ГОДИШНИК Е НАЈМЛАДИОТ ЗАРАЗЕН СО КОВИД-19 ВО КУМАНОВО, ЗАРАЗАТА СЕ ШИРИ ПОРАДИ СВАДБИТЕ И ПРОСЛАВИТЕ ДОМА И ВО РЕСТОРАНИТЕ

12-ГОДИШНИК Е НАЈМЛАДИОТ ЗАРАЗЕН СО КОВИД-19 ВО КУМАНОВО, ЗАРАЗАТА СЕ ШИРИ ПОРАДИ СВАДБИТЕ И ПРОСЛАВИТЕ ДОМА И ВО РЕСТОРАНИТЕ

Најмалиот заразен со ковид-19 во Куманово е на 12-годишна возраст, а најстариот на 83 години, додека во градот денеска е повторно е на врвот на листат ...
СО ЏИНГЕРЛАКА И БЕЗ КАЗНИ, НЕ ОЧЕКУВАЈТЕ ДА ПАДНАТ БРОЈКИТЕ НА УМРЕНИ И ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ПРЕДУПРЕДУВА Д-Р АЛЕКСАНДАР СТОЈАНОВ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

СО ЏИНГЕРЛАКА И БЕЗ КАЗНИ, НЕ ОЧЕКУВАЈТЕ ДА ПАДНАТ БРОЈКИТЕ НА УМРЕНИ И ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ПРЕДУПРЕДУВА Д-Р АЛЕКСАНДАР СТОЈАНОВ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Бројките на новозаболени и починати од коронавирус нема да се намалуваат сè додека не се почитуваат мерките и сè додека не почне сериозно да се казнув ...
18-ГОДИШНИЦИ СЕ ДВАЈЦАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО БИТОЛА

18-ГОДИШНИЦИ СЕ ДВАЈЦАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО БИТОЛА

Двата нови случаи позитивни на ковид-19 од Битола се 18- годишни битолчани и се меѓусебно поврзани, а и поврзани со претходно евидентирани лица со кор ...
1 2 3 4 6 20 / 60 НАПИСИ