Таг: Центар за јавно здравје

1 2 3 4 5 6 30 / 60 НАПИСИ
ОД ТЕКСТИЛНА ФАБРИКА ВО БИТОЛА Е КЛАСТЕРОТ ПОВРЗАН СО НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

ОД ТЕКСТИЛНА ФАБРИКА ВО БИТОЛА Е КЛАСТЕРОТ ПОВРЗАН СО НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

Кластерот со позитивни на ковид-19 поврзан со работна организација е од текстилна фабрика во Битола, соопштија од Министерството за здравство. Вчера п ...
ПОЗНАТИ САМО ТРИ КЛАСТЕРИ СО 20-ТИНА ЗАБОЛЕНИ ВО СКОПЈЕ, ОСТАНАТИТЕ НЕ ЗНААТ КАЈ СЕ ЗАРАЗИЛЕ

ПОЗНАТИ САМО ТРИ КЛАСТЕРИ СО 20-ТИНА ЗАБОЛЕНИ ВО СКОПЈЕ, ОСТАНАТИТЕ НЕ ЗНААТ КАЈ СЕ ЗАРАЗИЛЕ

Од 90 новозаразени со коронавирус вчера во Скопје, откриени се само три кластери со 20-тина заболени, додека останатите не знаат кај се заразиле. Дире ...
ФИЛИПЧЕ ГО РАЗРЕШИ ЗИБЕРИ, ЕПИДЕМИОЛОГОТ АЛЕКСАНДАР СТОЈАНОВ НОВ В.Д. ДИРЕКТОР НА ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ФИЛИПЧЕ ГО РАЗРЕШИ ЗИБЕРИ, ЕПИДЕМИОЛОГОТ АЛЕКСАНДАР СТОЈАНОВ НОВ В.Д. ДИРЕКТОР НА ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Министерот за здравство Венко Филипче го разреши в. д директорот на Центарот за јавно здравје Скопје, д-р Арбен Зибери, а д-р Александар Стојанов, епи ...
НЕ ДОЗВОЛУВАМ ДА СЕ ВАЛКА УГЛЕДОТ И СТРУЧНОСТА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, МУ ОДГОВОРИ ФИЛИПЧЕ НА ЗИБЕРИ

НЕ ДОЗВОЛУВАМ ДА СЕ ВАЛКА УГЛЕДОТ И СТРУЧНОСТА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, МУ ОДГОВОРИ ФИЛИПЧЕ НА ЗИБЕРИ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека негова должност како министер меѓу другото е да го штити угледот на колегите од Комисијата за заразни ...
СКОПЈАНИ ОДАТ ВО ВЕЛЕС ЗА ТЕСТИРАЊЕ НА КОВИД-19 ОТИ ПРЕКУ „МОЈ ТЕРМИН“ ТАКА НЕ СЕ ЧЕКА

СКОПЈАНИ ОДАТ ВО ВЕЛЕС ЗА ТЕСТИРАЊЕ НА КОВИД-19 ОТИ ПРЕКУ „МОЈ ТЕРМИН“ ТАКА НЕ СЕ ЧЕКА

Изминатите два дена и денеска, дел од жителите на Скопје кои се тестираат за КОВИД-19 патуваат до Велес и назад за да им биде земен брис. Така било и ...
ВО ЛИПКОВО ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ОДБИВААТ ДА СЕ ТЕСТИРААТ, 17 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД ВО КУМАНОВСКО

ВО ЛИПКОВО ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ОДБИВААТ ДА СЕ ТЕСТИРААТ, 17 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД ВО КУМАНОВСКО

Две нови жаришта на коронавирус се откриени во Општина Куманово, соопштуваат од Центарот за јавно здравје во Куманово. Од 17 новозаболени кои се регис ...
КОМИСИЈАТА БАРАШЕ ПОГОЛЕМИ РЕСТРИКЦИИ ЗА БАЈРАМ, НЕ ЗНАМ ЗОШТО ВЛАДАТА ОДЛУЧИ ПОИНАКУ, РЕЧЕ ЕПИДЕМИОЛОГОТ КАРАЏОВСКИ

КОМИСИЈАТА БАРАШЕ ПОГОЛЕМИ РЕСТРИКЦИИ ЗА БАЈРАМ, НЕ ЗНАМ ЗОШТО ВЛАДАТА ОДЛУЧИ ПОИНАКУ, РЕЧЕ ЕПИДЕМИОЛОГОТ КАРАЏОВСКИ

Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р Жарко Караџовски вели дека непочитувањето на мерките, неносењето на маска, групирањето и ифтарскит ...
ДВЕ НЕДЕЛИ НЕМА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО БИТОЛА

ДВЕ НЕДЕЛИ НЕМА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО БИТОЛА

Во Битола денеска е регистриран уште еден излекуван пациент, а веќе 14 дена во градот нема новорегистрирани случаи со коронавирус, соопшти градскиот Ц ...
ЛЕКАРКАТА МИ ЗГОТВИ СУПА ОТИ БЕВ ИЗНЕМОШТЕНА, СЕ РАСПЛАКАВ ОД ЧОВЕЧНОСТА, ВЕЛИ СКОПЈАНКА КОЈА КОРОНАВИРУСОТ ГО ПРЕЛЕЖАЛА САМА ДОМА

ЛЕКАРКАТА МИ ЗГОТВИ СУПА ОТИ БЕВ ИЗНЕМОШТЕНА, СЕ РАСПЛАКАВ ОД ЧОВЕЧНОСТА, ВЕЛИ СКОПЈАНКА КОЈА КОРОНАВИРУСОТ ГО ПРЕЛЕЖАЛА САМА ДОМА

Скопјанка која оздраве од коронавирусот и која решила да се лекува дома иако немала лесна форма на болеста, вели дека е восхитена и трогната од пожртв ...
И БИТОЛА ПОКРАЈ СКОПЈЕ ЌЕ ИМА ЛАБОРАТОРИЈА ЗА ТЕСТИРАЊЕ НА КОВИД-19

И БИТОЛА ПОКРАЈ СКОПЈЕ ЌЕ ИМА ЛАБОРАТОРИЈА ЗА ТЕСТИРАЊЕ НА КОВИД-19

Советот на Општина Битола денес едногласно одлучи од општинскиот буџет да се донираат 600.000 денари за опремување на микробиолошката лабораторија за ...
1 2 3 4 5 6 30 / 60 НАПИСИ