Таг: Центар за јавно здравје

1 2 3 4 5 6 40 / 59 НАПИСИ
ДРЖАВНИОТ ЗДРАВСТВЕН ИНСПЕКТОРАТ НАЈДЕ НЕПРАВИЛНОСТИ ВО ВЕЛЕШКИОТ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ, ДИРЕКТОРОТ НЕ СЕ СОГЛАСУВА

ДРЖАВНИОТ ЗДРАВСТВЕН ИНСПЕКТОРАТ НАЈДЕ НЕПРАВИЛНОСТИ ВО ВЕЛЕШКИОТ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ, ДИРЕКТОРОТ НЕ СЕ СОГЛАСУВА

Во Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) од Велес констатирани се повеќе неправилности, кои денес на прес-конференција ги објави д-р Ирина Сотирова-Бухова, ...
ОБДУКЦИЈАТА ПОКАЖА ДЕКА МАЈКАТА И СИНОТ ОД ВЕЛЕС КОИ БЕА НАЈДЕНИ МРТВИ ДОМА ПОЧИНАЛЕ ВО МАРТ, А НЕ ВО ЈАНУАРИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ОБДУКЦИЈАТА ПОКАЖА ДЕКА МАЈКАТА И СИНОТ ОД ВЕЛЕС КОИ БЕА НАЈДЕНИ МРТВИ ДОМА ПОЧИНАЛЕ ВО МАРТ, А НЕ ВО ЈАНУАРИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Обдукцијата покажа дека маjката, која посмртно беше регистрирана позитивна за коронавирус,  и синот од Велес починале три до пет недели пред да бидат ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЦЕВСКИ БАРА ВО ВЕЛЕС ДА СЕ ПРОДОЛЖИ СО ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОВИД-19, ОТИ ОД УТРЕ ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ПОРАДИ ТРОЈЦА БОЛНИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЦЕВСКИ БАРА ВО ВЕЛЕС ДА СЕ ПРОДОЛЖИ СО ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОВИД-19, ОТИ ОД УТРЕ ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ПОРАДИ ТРОЈЦА БОЛНИ

Од утре натаму, Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) во Велес ќе биде затворен, а вработените дома. Ова доаѓа откако тројца вработени во Центарот беа позит ...
КОРОНАВИРУС ИМААТ ВКУПНО ТРОЈЦА ВРАБОТЕНИ, ОД ВТОРНИК ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ВО ВЕЛЕС НЕМА ДА РАБОТИ

КОРОНАВИРУС ИМААТ ВКУПНО ТРОЈЦА ВРАБОТЕНИ, ОД ВТОРНИК ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ВО ВЕЛЕС НЕМА ДА РАБОТИ

Во изминатите 24 часа се регистрирани три нови случаи на коронавирус на територијата на градот Велес. Резултатите покажале дека е позитивен на КОВИД-1 ...
НОВОЗАБОЛЕНИТЕ БИТОЛЧАНИ НЕ СЕ МЕЃУСЕБНО ПОВРЗАНИ СЛУЧАИ

НОВОЗАБОЛЕНИТЕ БИТОЛЧАНИ НЕ СЕ МЕЃУСЕБНО ПОВРЗАНИ СЛУЧАИ

Во Битола досега се регистрирани шестмина регистрирани позитивни на коронавирусот. Според епидемиологот Тони Коњановски од Центараот за јавно здрав ...
ЗАТВОРЕН ГОСТИВАРСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ОТИ МЕДИЦИНСКИ ТЕХНИЧАР ИМА КОРОНАВИРУС

ЗАТВОРЕН ГОСТИВАРСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ОТИ МЕДИЦИНСКИ ТЕХНИЧАР ИМА КОРОНАВИРУС

Гостиварското подрачно одделение на Центарот за јавно здравје од Тетово е затворено, откако е утврдено дека медицински техничар е позитивен на коронав ...
ДОСЕГА СЕ НАПРАВЕНИ 258 ТЕСТИРАЊА ЗА КОРОНАВИРУС, НЕ ТРЕБА ДА СЕ БРЗА СО ТЕСТИРАЊА, ВЕЛАТ ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ

ДОСЕГА СЕ НАПРАВЕНИ 258 ТЕСТИРАЊА ЗА КОРОНАВИРУС, НЕ ТРЕБА ДА СЕ БРЗА СО ТЕСТИРАЊА, ВЕЛАТ ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ

Директорот на Институтот за јавно здравја Шабан Мемети кажа дека досега се направени 258 тестови за коронавирус, дека има доволно реагенси и нема потр ...
ДВАЈЦА РАБОТНИЦИ ОД БУГАРИЈА СТАВЕНИ ПОД НАДЗОР ЗА КОРОНАВИРУС ВО БИТОЛА

ДВАЈЦА РАБОТНИЦИ ОД БУГАРИЈА СТАВЕНИ ПОД НАДЗОР ЗА КОРОНАВИРУС ВО БИТОЛА

Двајца Бугари кои работат во Земјоделскиот комбинат „Пелагонија“ се ставени во домашна изолација во Битола, потврдија од Центарот за јавно здравје. Ра ...
ЖИТЕЛИТЕ НА ТЕАРЦЕ И ОКОЛНИТЕ СЕЛА СЕ ПОЖАЛИЛЕ НА СТОМАЧНИ ТЕГОБИ, СЕ ИСПИТУВА ВОДАТА

ЖИТЕЛИТЕ НА ТЕАРЦЕ И ОКОЛНИТЕ СЕЛА СЕ ПОЖАЛИЛЕ НА СТОМАЧНИ ТЕГОБИ, СЕ ИСПИТУВА ВОДАТА

Некоку стотини жители на тетовските села Теарце, Глоѓи и Пршовце изминативе неколку денови се пожалиле на големи стомачни тегоби, повраќање и други си ...
ОДЗИВОТ ОД ТЕРЕНСКАТА ВАКЦИНАЦИЈА ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ ВО СКОПСКИТЕ ШКОЛИ Е СЛАБ ОТИ НЕ ДОАЃААТ РОДИТЕЛИТЕ, ДОСЕГА ВАКЦИНИРАНИ НАД 20.000 ДЕЦА

ОДЗИВОТ ОД ТЕРЕНСКАТА ВАКЦИНАЦИЈА ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ ВО СКОПСКИТЕ ШКОЛИ Е СЛАБ ОТИ НЕ ДОАЃААТ РОДИТЕЛИТЕ, ДОСЕГА ВАКЦИНИРАНИ НАД 20.000 ДЕЦА

Теренската вакцинација на децата со вакцината МРП (морбили, рубеола, паротит) во основните училишта во Скопје која почна вчера е со слаб одзив, вели д ...
1 2 3 4 5 6 40 / 59 НАПИСИ