Таг: Центар

1 2 3 438 / 38 НАПИСИ
45 И 150 ЕВРА КАЗНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА

45 И 150 ЕВРА КАЗНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА

Забраната за дотур на стока од 7.30 до 18 часот ќе важи за целиот центар на градот. Според одлуката на Град Скопје која беше донесена на вчерашната се ...
ПАРКИРАЊЕТО ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОСКАПИ 50 ОТСТО

ПАРКИРАЊЕТО ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОСКАПИ 50 ОТСТО

Паркирањето во центарот на Скопје ќе поскапи 50 отсто, најави денеска градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ. Оваа мерка новиот градонач ...
ЖЕРНОВСКИ ГИ СОБРАЛ ПОТРЕБНИТЕ 250 ПОТПИСИ ЗА НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ЗА ВТОР МАНДАТ ЗА ОПШТИНА ЦЕНТАР

ЖЕРНОВСКИ ГИ СОБРАЛ ПОТРЕБНИТЕ 250 ПОТПИСИ ЗА НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ЗА ВТОР МАНДАТ ЗА ОПШТИНА ЦЕНТАР

Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, можно е да се кандидира како независен кандидат на претстојните локални избори, објави агенцијата ...
ПРИ НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ ЧАВКОВ БИЛ НА СТО МЕТРИ ОД СОБРАНИЕТО

ПРИ НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ ЧАВКОВ БИЛ НА СТО МЕТРИ ОД СОБРАНИЕТО

Митко Чавков, директорот на Бирото за јавна безбедност и раководителот на Оперативниот штаб на МВР, за време на организираниот напад на Собранието на ...
КУМАНОВО Е РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР, А НЕМА ХОТЕЛ

КУМАНОВО Е РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР, А НЕМА ХОТЕЛ

Куманово е еден од ретките поголеми градови во регионот кој нема хотел, иако се наоѓа на само 30 километри од Скопје и го носи приматот центар на Севе ...
УСТАВНИОТ СУД ПРЕГЛАСА ОДЛУКА И ДОЗВОЛИ СПАСУВАЊЕ НА МИЛИОНСКИ БИЗНИСИ НА ВМРО-ДПМНЕ СО КОИ ГРУЕВСКИ ЌЕ СЕ ФАЛИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

УСТАВНИОТ СУД ПРЕГЛАСА ОДЛУКА И ДОЗВОЛИ СПАСУВАЊЕ НА МИЛИОНСКИ БИЗНИСИ НА ВМРО-ДПМНЕ СО КОИ ГРУЕВСКИ ЌЕ СЕ ФАЛИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Се премислил петтиот уставен судија, со чиј глас Уставниот суд за влакно успеа да го запре преслекувањето во барок на ГТЦ, Македонската опера и балет ...
КАЛЕНДАР ЗА ПОДДРШКА НА ЦЕНТАРОТ ЗА ДАУНОВ СИНДРОМ

КАЛЕНДАР ЗА ПОДДРШКА НА ЦЕНТАРОТ ЗА ДАУНОВ СИНДРОМ

Центарот за Даунов синдром (ДСЦ) изработи календари за 2017, а со продажба го дополнува буџетот на организацијата. Ѕвезди на календарот се децата с ...
ВО ЗГРАДА ДО МВР ПРИЈАВЕНИ 14 ИЗБИРАЧИ СО ИСТО ПРЕЗИМЕ БЕЗ БРОЈ НА СТАН

ВО ЗГРАДА ДО МВР ПРИЈАВЕНИ 14 ИЗБИРАЧИ СО ИСТО ПРЕЗИМЕ БЕЗ БРОЈ НА СТАН

Во зградата на улицата 50 дивизија број 32 во скопската општина Центар, во близина на Министерството за внатрешни работи, во Избирачкиот список има за ...
1 2 3 438 / 38 НАПИСИ