Таг: цитостатици

НАБАВКАТА НА 40 НОВИ ЦИТОСТАТИЦИ ПОЧНУВА НЕДЕЛАВА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

НАБАВКАТА НА 40 НОВИ ЦИТОСТАТИЦИ ПОЧНУВА НЕДЕЛАВА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерството за здравство неделава ќе почне со централна набавка на 40 нови цитостатици, рече министерот за здравство Венко Филипче на одбележување ...
ПОРАДИ БИРОКРАТИЈА БИЛА ПРЕКИНАТА ТЕРАПИЈА НА ПАЦИЕНТИ СО РАК НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО

ПОРАДИ БИРОКРАТИЈА БИЛА ПРЕКИНАТА ТЕРАПИЈА НА ПАЦИЕНТИ СО РАК НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО

БИРОКРАТИЈАТА ПОВАЖНА ОД ЗДРАВЈЕТО – Серија текстови за корупцијата во здравството (2) Болни од рак на дебело црево кон крајот на март годинава остан ...
2 / 2 НАПИСИ