Таг: цивили

ДВА МЕСЕЦА НЕ ВИДОВМЕ БЕЛ ДЕН – ПОЧНА ЕВАКУАЦИЈАТА НА ЦИВИЛИТЕ ОД БУНКЕРИТЕ НА „АЗОВСТАЛ“ И МАРИУПОЛ

ДВА МЕСЕЦА НЕ ВИДОВМЕ БЕЛ ДЕН – ПОЧНА ЕВАКУАЦИЈАТА НА ЦИВИЛИТЕ ОД БУНКЕРИТЕ НА „АЗОВСТАЛ“ И МАРИУПОЛ

Украинските цивили заробени во челичарницата „Азовстал“ во Мариупол кој е под опсада на руските сили речиси два месеца почнаа да се евакуираат за врем ...
ПОРАДИ УЛИЧНИТЕ БОРБИ ВО ЦЕНТАРОТ НА МАРИУПОЛ НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПАСАТ 1.000 ЦИВИЛИ ЗАТРУПАНИ ПОД БОМБАРДИРАНИОТ ТЕАТАР

ПОРАДИ УЛИЧНИТЕ БОРБИ ВО ЦЕНТАРОТ НА МАРИУПОЛ НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПАСАТ 1.000 ЦИВИЛИ ЗАТРУПАНИ ПОД БОМБАРДИРАНИОТ ТЕАТАР

Градоначалникот на опколениот украински град Мариупол вели дека уличните борби во центарот на градот ги попречуваат напорите за спасување на стотици л ...
РУСИЈА ЈА МЕНУВА ТАКТИКАТА, ЌЕ ИМА ПОВЕЌЕ ЦИВИЛНИ ЖРТВИ ВО УКРАИНА, ПРЕДУПРЕДИ БРИТАНСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА

РУСИЈА ЈА МЕНУВА ТАКТИКАТА, ЌЕ ИМА ПОВЕЌЕ ЦИВИЛНИ ЖРТВИ ВО УКРАИНА, ПРЕДУПРЕДИ БРИТАНСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА

Британското Министерството за одбрана денеска предупреди дека промената на руската тактика може да резултира со повеќе цивилни жртви во Украина. „К ...
ДВЕ ОД 14-ТЕ ЖРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО БИЛЕ РОДНИНИ НА ПОСЕТА КАЈ СОПРУГ И КАЈ МАЈКА, ОБЈАВИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ДВЕ ОД 14-ТЕ ЖРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО БИЛЕ РОДНИНИ НА ПОСЕТА КАЈ СОПРУГ И КАЈ МАЈКА, ОБЈАВИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

По извршената обдукција на телата на 14-те жртви, кои на 8 септември вечерта изгореа во катастрофалниот пожар во модуларниот Ковид-центар во Тетово, с ...
СЕДУМ ПОЛИЦАЈЦИ И ДВЕ ЖЕНИ СЕ ПРИМЕНИ ВО УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР СО ПОЛЕСНИ ПОВРЕДИ ПО ДЕМОНСТРАЦИИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕТО

СЕДУМ ПОЛИЦАЈЦИ И ДВЕ ЖЕНИ СЕ ПРИМЕНИ ВО УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР СО ПОЛЕСНИ ПОВРЕДИ ПО ДЕМОНСТРАЦИИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Во Ургентниот центар на Скопските клиники вечерва се донесени девет повредени од демонстрациите пред Собранието, изјавија од Ургентниот центар. Демонс ...
5 / 5 НАПИСИ