Таг: Турција

1 14 15 16158 / 158 НАПИСИ
МИРОВЕН СОВЕТ НА ВЛАСТ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ГО ПОВИКА НАРОДОТ НА УЛИЦА

МИРОВЕН СОВЕТ НА ВЛАСТ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ГО ПОВИКА НАРОДОТ НА УЛИЦА

„Со децении ја создававме Република Турција, а владата која до овој момент владееше го сруши угледот на Република Турција. Со погрешните политики дозв ...
ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

Армиска група изјави на ТВ дека ја презела контролата врз Турција. при што се затворени мостови во Истанбул, а авион лета ниско во Анкара и се слушаат ...
ТУРСКАТА ВОЈСКА ИЗВЕДУВА ПУЧ?

ТУРСКАТА ВОЈСКА ИЗВЕДУВА ПУЧ?

Турскиот премиер ја осуди „илегалната акција“ на воена група, при што се затворени мостови во Истанбул, а авион лета ниско во Анкара и се слушаат пуко ...
УЕФА НЕМА ДА ОДРЖИ МИНУТА МОЛЧЕЊЕ ЗА ЖРТВИТЕ ВО ИСТАНБУЛ, БИДЕЈЌИ ТУРЦИЈА ИСПАДНА ОД ЕВРОПСКОТО

УЕФА НЕМА ДА ОДРЖИ МИНУТА МОЛЧЕЊЕ ЗА ЖРТВИТЕ ВО ИСТАНБУЛ, БИДЕЈЌИ ТУРЦИЈА ИСПАДНА ОД ЕВРОПСКОТО

Откако веќе беше критикувана за игнорирањето на терористичкиот напад во Орландо од 12 јуни, кога загинаа 49 лица, УЕФА реши да не го одбележи со минут ...
41 ЗАГИНАТ И 230 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

41 ЗАГИНАТ И 230 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

Истанбулскиот гувернер соопшти дека има 41 загинат во вчерашниот смртоносен самоубиствен напад на аеродромот Ататурк зад кој најверојатно стои Исл ...
ТУРСКИОТ СЕЛЕКТОР ТЕРИМ НАЈАВИ ОСТАВКА ЗА ДА СИ ЈА ЗАШТИТИ ФАМИЛИЈАТА

ТУРСКИОТ СЕЛЕКТОР ТЕРИМ НАЈАВИ ОСТАВКА ЗА ДА СИ ЈА ЗАШТИТИ ФАМИЛИЈАТА

Селекторот на турската фудбалска репрезентација Фатих Терим е длабоко навреден од критиките и заканите на негова сметка и најави дека ќе поднесе остав ...
ИРАНСКИ МИЛИЈАРДЕР СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ УАПСЕН ВО САД ЗА КРШЕЊЕ САНКЦИИ

ИРАНСКИ МИЛИЈАРДЕР СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ УАПСЕН ВО САД ЗА КРШЕЊЕ САНКЦИИ

Американскиот јавен обвинител Прет Барара ја вклучи турската обемна истрага за корупција од 2013 во случајот на Реза Зараб, матниот турски бизисмен ро ...
ГРЦИЈА ВО АГОНИЈА ГО ОЧЕКУВА ЕВРОПСКИОТ ДОГОВОР ЗА БЕГАЛСКАТА КРИЗА

ГРЦИЈА ВО АГОНИЈА ГО ОЧЕКУВА ЕВРОПСКИОТ ДОГОВОР ЗА БЕГАЛСКАТА КРИЗА

Атина, 18 март, 2016 - (META) Грција во неизвесност и во агонија го очекува договорот меѓу Европската Унија и Турција околу бегалската криза. Грчката ...
1 14 15 16158 / 158 НАПИСИ