Таг: ТВ серија

ПОСТЕРИ ОД СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ СЕ СЦЕНОГРАФИЈА ВО СЕРИЈА НА „НЕТФЛИКС“ ВО РЕЖИЈА НА ОСКАРОВЕЦОТ ШАЗЕЛ

ПОСТЕРИ ОД СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ СЕ СЦЕНОГРАФИЈА ВО СЕРИЈА НА „НЕТФЛИКС“ ВО РЕЖИЈА НА ОСКАРОВЕЦОТ ШАЗЕЛ

Пет постери од Скопскиот џез фестивал (СЏФ) се сценографија во новата серија на американскиот стриминг гигант „Нетфликс“, „Еди“(The Eddy) во режија на ...
ТВ-СЕРИЈАТА ЗА ДЕЦА „ЗОКИ ПОКИ“ ОД 4 МАЈ НА МРТ

ТВ-СЕРИЈАТА ЗА ДЕЦА „ЗОКИ ПОКИ“ ОД 4 МАЈ НА МРТ

На 4 мај на првата програма на Македонската радиотелевизија (МРТ) ќе почне емитувањето на ТВ-серијата „Зоки Поки“ според истоимената книга на Оливера ...
ЅВЕЗДАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ЌЕ ЈА ГЛУМИ МЕГАН МАРКЛ ВО НОВАТА СЕРИЈА „ПРИНЦОТ“ НА ЕЈЧ-БИ-О

ЅВЕЗДАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ЌЕ ЈА ГЛУМИ МЕГАН МАРКЛ ВО НОВАТА СЕРИЈА „ПРИНЦОТ“ НА ЕЈЧ-БИ-О

Ејч-Би-О објави дека ќе снима анимирана комична ТВ-серија за британското кралско семејство. Серијата насловена „Принцот“, зад која стои сценаристот и ...
МАРЈАН АЛЧЕВСКИ РАБОТИ НА СЦЕНАРИОТО ЗА „БУШАВ БУКВАР“ ПО СМРТТА НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ

МАРЈАН АЛЧЕВСКИ РАБОТИ НА СЦЕНАРИОТО ЗА „БУШАВ БУКВАР“ ПО СМРТТА НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ

Сценаристот Марјан Алчевски, кој долги години живее во Загреб, работи на сценариото на „Бушав буквар“, продолжението на култната ТВ-серија од пред 34 ...
ИТАЛИЈА СНИМА ДЕТСКА ТВ-СЕРИЈА ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД СО ТИМ ОД ПСИХОЛОЗИ И ПСИХИЈАТРИ

ИТАЛИЈА СНИМА ДЕТСКА ТВ-СЕРИЈА ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД СО ТИМ ОД ПСИХОЛОЗИ И ПСИХИЈАТРИ

Првата ТВ-серија за деца за сексуално вознемирување ќе биде емитувана вгодина, најави авторот на проектот, државната италијанска телевизија РАИ. „Џемс ...
БЕЛГРАДСКИТЕ АКТЕРИ СО ВОЗБУДА ГО ЧЕКААТ СЕКОЕ ВРАЌАЊЕ НА УНКО, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНИОТ СРПСКИ АКТЕР БРАНКО ЦВЕЈИЌ

БЕЛГРАДСКИТЕ АКТЕРИ СО ВОЗБУДА ГО ЧЕКААТ СЕКОЕ ВРАЌАЊЕ НА УНКО, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНИОТ СРПСКИ АКТЕР БРАНКО ЦВЕЈИЌ

Легендата на српските претстави, филмови и ТВ-серии, актерот Бранко Цвејиќ, деновиве е во Скопје заедно со колегите од Југословенско драмско позориште ...
АЛЕКСАНДАР ПОПОВСКИ ЌЕ СНИМА ТВ-СЕРИЈА „ЗОКИ ПОКИ“ ЗА 310 ИЛЈАДИ ЕВРА

АЛЕКСАНДАР ПОПОВСКИ ЌЕ СНИМА ТВ-СЕРИЈА „ЗОКИ ПОКИ“ ЗА 310 ИЛЈАДИ ЕВРА

Режисерот Александар Поповски од Агенцијата за филм доби 19 милиони денари (310 илјади евра) за снимање на ТВ-серијата „Зоки Поки“, во продукција на „ ...
ГРЧКИТЕ АРХЕОЛОЗИ ЗАБРАНИЈА СНИМАЊЕ ШПИОНСКА СЕРИЈА НА ХРАМОТ НА ПОСЕЈДОН

ГРЧКИТЕ АРХЕОЛОЗИ ЗАБРАНИЈА СНИМАЊЕ ШПИОНСКА СЕРИЈА НА ХРАМОТ НА ПОСЕЈДОН

Грчкиот археолошки совет не дозволи да се снимаат сцени од телевизиска серија во продукција на „Би-Би-Си“ и американската кабелска мрежа „Еј-Ем-Си“ на ...
ИГОР ЏАМБАЗОВ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ВО „ПРЕСПАВ“

ИГОР ЏАМБАЗОВ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ВО „ПРЕСПАВ“

Актерот Игор Џамбазов ќе го замени колегата Владо Јовановски во ТВ серијата „Преспав“, соопшти продукцијата ОХО, од каде додаваат дека веќе почна прва ...
9 / 9 НАПИСИ