Таг: училиште

1 2 3 6 10 / 54 НАПИСИ
БОГДАНОВИЌ СЕ ПРЕМИСЛИ, СЕПАК НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ПРИВАТНА ГИМНАЗИЈА ВО ШКОЛОТО „КИРО ГЛИГОРОВ“

БОГДАНОВИЌ СЕ ПРЕМИСЛИ, СЕПАК НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ПРИВАТНА ГИМНАЗИЈА ВО ШКОЛОТО „КИРО ГЛИГОРОВ“

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ кој тврдеше дека тој не одлучува дали во основното училиште „Киро Глигоров“ ќе има приватна гимназиј ...
ПРИВАТНА ГИМНАЗИЈА БАРА ДА ГО ИЗНАЈМИ НОВОТО ШКОЛО „КИРО ГЛИГОРОВ“, РОДИТЕЛИТЕ ГНЕВНИ, А БОГДАНОВИЌ ВЕЛИ ДЕКА ТОЈ НЕ ОДЛУЧУВА

ПРИВАТНА ГИМНАЗИЈА БАРА ДА ГО ИЗНАЈМИ НОВОТО ШКОЛО „КИРО ГЛИГОРОВ“, РОДИТЕЛИТЕ ГНЕВНИ, А БОГДАНОВИЌ ВЕЛИ ДЕКА ТОЈ НЕ ОДЛУЧУВА

Приватното средно училиште „Арс студио“ бара да го изнајми новото основното училиште „Киро Глигоров“ во населбата Капиштец во скопската Општина Центар ...
ИСКРШЕНА УЧИЛИШНАТА ТАБЛА И ОГРАДНИТЕ ШТИЦИ НА ОТВОРЕНАТА УЧИЛНИЦА НА „ВАНЧО ПРЌЕ“ ВО ШТИП

ИСКРШЕНА УЧИЛИШНАТА ТАБЛА И ОГРАДНИТЕ ШТИЦИ НА ОТВОРЕНАТА УЧИЛНИЦА НА „ВАНЧО ПРЌЕ“ ВО ШТИП

Во кругот на ОУ„ Ванчо Прќе“ во Штип кое се наоѓа во центарот на градот, непознати лица се искачиле преку оградата и ја искршиле училишната табла, а о ...
ВЛАДАТА ИМ ДОДЕЛИ КНИГИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК НА УЧЕНИЦИТЕ ОД МАЛА ПРЕСПА

ВЛАДАТА ИМ ДОДЕЛИ КНИГИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК НА УЧЕНИЦИТЕ ОД МАЛА ПРЕСПА

Основното и средното училиште на македонски јазик во Мала Преспа денеска добија книги од Владата. При посетата на премиерот Зоран Заев на заедничкото ...
ВО ИЗОЛАЦИЈА СЕ НАД 100 УЧЕНИЦИ ОД ПРВО И ТРЕТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИПСКО ШКОЛО ПОРАДИ КОВИД-19 КАЈ НЕКОЛКУ НАСТАВНИЦИ

ВО ИЗОЛАЦИЈА СЕ НАД 100 УЧЕНИЦИ ОД ПРВО И ТРЕТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИПСКО ШКОЛО ПОРАДИ КОВИД-19 КАЈ НЕКОЛКУ НАСТАВНИЦИ

Поради здравствени проблеми кај неколку наставници во ОУ „Ванчо Прќе“ во Штип, ученици од шест паралелки од прво и трето одделение со повеќе од 100 уч ...
ДЕЦАТА ОД ВЕЛЕШКОТО СЕЛО КЛУКОВЕЦ ЕДНА НЕДЕЛА НЕ ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ЛОШИТЕ УСЛОВИ, ЖИТЕЛИТЕ ВЕЛАТ ЌЕ ГО УРНАТ И САМИ ЌЕ ИЗГРАДАТ НОВО

ДЕЦАТА ОД ВЕЛЕШКОТО СЕЛО КЛУКОВЕЦ ЕДНА НЕДЕЛА НЕ ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ЛОШИТЕ УСЛОВИ, ЖИТЕЛИТЕ ВЕЛАТ ЌЕ ГО УРНАТ И САМИ ЌЕ ИЗГРАДАТ НОВО

Учениците од подрачното основно училиште во селото Клуковец една седмица не одат на училиште. Родителите не дозволуваат педесетина деца од 1 октомври ...
ПРОФЕСОРКА ОД ХЕМИСКОТО УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕС ПОЗИТИВНА НА КОРОНАВИРУС

ПРОФЕСОРКА ОД ХЕМИСКОТО УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕС ПОЗИТИВНА НА КОРОНАВИРУС

Нов случај на коронавирус во образованието во Велес, заразена е професорка од Хемиското училиште „Димитрија Чуповски“. Според епидемиолозите, таа била ...
ПРОФЕСОРКА ОД ВЕЛЕС ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, ДЕСЕТ НЕЈЗИНИ КОЛЕГИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ПРОФЕСОРКА ОД ВЕЛЕС ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, ДЕСЕТ НЕЈЗИНИ КОЛЕГИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Професорка од основно училиште во Велес е позитивен на ковид-19. Резултатот на професорката од основното училиште „Васил Главинов“ вчера бил пристигна ...
КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПОЈАВИ ВО ДЕСЕТИЦИ УЧИЛИШТА ВО БЕРЛИН ОТКАКО НАСТАВАТА ПОЧНА ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ

КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПОЈАВИ ВО ДЕСЕТИЦИ УЧИЛИШТА ВО БЕРЛИН ОТКАКО НАСТАВАТА ПОЧНА ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ

Случаи на коронавирус се регистрирани во најмалку 41 училиште во Берлин откако тие повторно беа отворени пред речиси две недели. Стотици ученици и про ...
ДЕЦАТА ОД ПРВО ДО ТРЕТО ОДДЕЛЕНИЕ КОИ ЌЕ УЧАТ ОД ДОМА ВО ЖИВО ЌЕ ГО СЛЕДАТ ЧАСОТ ОД УЧИЛНИЦАТА

ДЕЦАТА ОД ПРВО ДО ТРЕТО ОДДЕЛЕНИЕ КОИ ЌЕ УЧАТ ОД ДОМА ВО ЖИВО ЌЕ ГО СЛЕДАТ ЧАСОТ ОД УЧИЛНИЦАТА

Во живо од училницата ќе се пренесува часот за децата од прво до трето одделение, чии родители одлучиле да не одат на училиште туку ќе учат од дома. О ...
1 2 3 6 10 / 54 НАПИСИ