Таг: УЕФА

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЌЕ ИГРААТ СО ХОЛАНДИЈА, УКРАИНА И АВСТРИЈА НА ЕП 2020 АКО ГО ПОМИНАТ БАРАЖОТ ВО ЛИГА НА НАЦИИ

МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЌЕ ИГРААТ СО ХОЛАНДИЈА, УКРАИНА И АВСТРИЈА НА ЕП 2020 АКО ГО ПОМИНАТ БАРАЖОТ ВО ЛИГА НА НАЦИИ

Македонската фудбалска репрезентација ќе игра во група со Холандија, Украина и Австрија на Европското првенство во 2020 година, ако успее да се пласир ...
ПЛАТИНИ УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА ВО ВРСКА СО СП 2022 ВО КАТАР

ПЛАТИНИ УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА ВО ВРСКА СО СП 2022 ВО КАТАР

Поранешниот претседател на УЕФА, француската фудбалска легенда Мишел Платини, е уапсен под сомнение за корупција, објавија француските медиуми. 63- ...
УЕФА ГО КАЗНИ ВАРДАР СО 100.000 ЕВРА И МУ СЕ ЗАКАНИ СО ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ЕВРОКУПОВИТЕ

УЕФА ГО КАЗНИ ВАРДАР СО 100.000 ЕВРА И МУ СЕ ЗАКАНИ СО ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ЕВРОКУПОВИТЕ

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар се соочува со двегодишна суспензија од европските натпреварувања, откако УЕФА го казни за прекршување н ...
ГЕРМАНИЈА ГО ДОБИ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ ВО 2024

ГЕРМАНИЈА ГО ДОБИ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ ВО 2024

Германија ќе биде домаќин на Европското фудбалско првенство во 2024 година, откако на гласањето во седиштето на УЕФА ја победи Турција. Овие две зе ...
ИЛЧО ЃОРЃИОСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ ЗАРАДИ АНГАЖМАН ВО УЕФА

ИЛЧО ЃОРЃИОСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ ЗАРАДИ АНГАЖМАН ВО УЕФА

Илчо Ѓорѓиоски објави дека заминува од позицијата претседател на Фудбалската федерација на Македонија и дека неговиот следен ангажман ќе биде во УЕФА. ...
ЈАНЕ СНИМА СПОТ ЗА УЕФА СО ФИГО ДОДЕКА ГО ЧЕКА ЛЕКОТ ЗА НЕГОВАТА РЕТКА БОЛЕСТ

ЈАНЕ СНИМА СПОТ ЗА УЕФА СО ФИГО ДОДЕКА ГО ЧЕКА ЛЕКОТ ЗА НЕГОВАТА РЕТКА БОЛЕСТ

Деветгодишниот Јане кој боледува од спинална мускулна атрофија денеска во Лион играше фудбал со фудбалските ѕвезди Луис Фиго и Ерик Абидал. Јане по ...
ПОГБА ГО ПОКАНИ ЈАНЕ ДА ГО ГЛЕДА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

ПОГБА ГО ПОКАНИ ЈАНЕ ДА ГО ГЛЕДА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба го покани Јане Велковски, кој боледува од спинална мускулна атрофија, да биде негов гостин во Манчестер и д ...
УЕФА ПОБАРА ПОМОШ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА НЕНОРМАЛНО СКАПИТЕ ТРАНСФЕРИ

УЕФА ПОБАРА ПОМОШ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА НЕНОРМАЛНО СКАПИТЕ ТРАНСФЕРИ

Лудите трансфери што го обележаа европскиот фудбал ова лето станаа тема и на Конгресот на УЕФА, што се одржа во Нион, Швајцарија. Откако германската ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО НАЈСЛАБИТЕ ЕВРОПСКИ СЕЛЕКЦИИ ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ НА УЕФА

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО НАЈСЛАБИТЕ ЕВРОПСКИ СЕЛЕКЦИИ ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ НА УЕФА

Доколку не направи драстичен скок на ранг-листата на ФИФА во наредните два месеца, Македонија ќе игра натпревари против најслабите европски репрезента ...
РОНАЛДО ОДИГРА САМО ДЕСЕТИНА МИНУТИ, ПА ОСТАНА ДА ТРЕНИРА САМ ПО СУПЕР КУПОТ

РОНАЛДО ОДИГРА САМО ДЕСЕТИНА МИНУТИ, ПА ОСТАНА ДА ТРЕНИРА САМ ПО СУПЕР КУПОТ

Најголемата ѕвезда на Реал Мадрид Кристијано Роналдо ги одигра само последните десетина минути од победата од 2:1 против Манчестер Јунајтед на синоќеш ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ