Таг: УЕФА

1 2 3 432 / 32 НАПИСИ
СО НАГРАДАТА ОД УЕФА, ВЕЛС МОЖЕ ДА ГО ПЛАЌА СЕЛЕКТОРОТ ВО НАРЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

СО НАГРАДАТА ОД УЕФА, ВЕЛС МОЖЕ ДА ГО ПЛАЌА СЕЛЕКТОРОТ ВО НАРЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

Велшката фудбалска асоцијација (ФАВ) веќе има загарантирани 15 милиони фунти за пласманот во полуфиналето на Европското првенство во Франција, а ако н ...
УЕФА ЈА КАЗНИ РУСИЈА СО 150.000 ЕВРА, ФРАНЦИЈА СЕ ЗАКАНИ СО ДЕПОРТАЦИЈА

УЕФА ЈА КАЗНИ РУСИЈА СО 150.000 ЕВРА, ФРАНЦИЈА СЕ ЗАКАНИ СО ДЕПОРТАЦИЈА

Руската фудбалска федерација доби казна од 150.000 евра и условна дисквалификација од Европското првенство во Франција од УЕФА за насилното однесување ...
1 2 3 432 / 32 НАПИСИ