Таг: УЕФА

1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ
УЕФА ГО КАЗНИ ВАРДАР СО 100.000 ЕВРА И МУ СЕ ЗАКАНИ СО ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ЕВРОКУПОВИТЕ

УЕФА ГО КАЗНИ ВАРДАР СО 100.000 ЕВРА И МУ СЕ ЗАКАНИ СО ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ЕВРОКУПОВИТЕ

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар се соочува со двегодишна суспензија од европските натпреварувања, откако УЕФА го казни за прекршување н ...
ГЕРМАНИЈА ГО ДОБИ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ ВО 2024

ГЕРМАНИЈА ГО ДОБИ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ ВО 2024

Германија ќе биде домаќин на Европското фудбалско првенство во 2024 година, откако на гласањето во седиштето на УЕФА ја победи Турција. Овие две зе ...
ИЛЧО ЃОРЃИОСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ ЗАРАДИ АНГАЖМАН ВО УЕФА

ИЛЧО ЃОРЃИОСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ ЗАРАДИ АНГАЖМАН ВО УЕФА

Илчо Ѓорѓиоски објави дека заминува од позицијата претседател на Фудбалската федерација на Македонија и дека неговиот следен ангажман ќе биде во УЕФА. ...
ЈАНЕ СНИМА СПОТ ЗА УЕФА СО ФИГО ДОДЕКА ГО ЧЕКА ЛЕКОТ ЗА НЕГОВАТА РЕТКА БОЛЕСТ

ЈАНЕ СНИМА СПОТ ЗА УЕФА СО ФИГО ДОДЕКА ГО ЧЕКА ЛЕКОТ ЗА НЕГОВАТА РЕТКА БОЛЕСТ

Деветгодишниот Јане кој боледува од спинална мускулна атрофија денеска во Лион играше фудбал со фудбалските ѕвезди Луис Фиго и Ерик Абидал. Јане по ...
ПОГБА ГО ПОКАНИ ЈАНЕ ДА ГО ГЛЕДА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

ПОГБА ГО ПОКАНИ ЈАНЕ ДА ГО ГЛЕДА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба го покани Јане Велковски, кој боледува од спинална мускулна атрофија, да биде негов гостин во Манчестер и д ...
УЕФА ПОБАРА ПОМОШ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА НЕНОРМАЛНО СКАПИТЕ ТРАНСФЕРИ

УЕФА ПОБАРА ПОМОШ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА НЕНОРМАЛНО СКАПИТЕ ТРАНСФЕРИ

Лудите трансфери што го обележаа европскиот фудбал ова лето станаа тема и на Конгресот на УЕФА, што се одржа во Нион, Швајцарија. Откако германската ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО НАЈСЛАБИТЕ ЕВРОПСКИ СЕЛЕКЦИИ ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ НА УЕФА

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО НАЈСЛАБИТЕ ЕВРОПСКИ СЕЛЕКЦИИ ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ НА УЕФА

Доколку не направи драстичен скок на ранг-листата на ФИФА во наредните два месеца, Македонија ќе игра натпревари против најслабите европски репрезента ...
РОНАЛДО ОДИГРА САМО ДЕСЕТИНА МИНУТИ, ПА ОСТАНА ДА ТРЕНИРА САМ ПО СУПЕР КУПОТ

РОНАЛДО ОДИГРА САМО ДЕСЕТИНА МИНУТИ, ПА ОСТАНА ДА ТРЕНИРА САМ ПО СУПЕР КУПОТ

Најголемата ѕвезда на Реал Мадрид Кристијано Роналдо ги одигра само последните десетина минути од победата од 2:1 против Манчестер Јунајтед на синоќеш ...
УЕФА РЕШИЛA ДА НЕМА ПРЕНОС ОД СУПЕР КУПОТ НА ПЛОШТАДОТ

УЕФА РЕШИЛA ДА НЕМА ПРЕНОС ОД СУПЕР КУПОТ НА ПЛОШТАДОТ

На големиот екран на Плоштад Македонија синоќа имаше реклами место пренос во живо од натпреварот меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид оти така решиле ...
РЕАЛ МАДРИД ГО ОСВОИ СУПЕР КУПОТ

РЕАЛ МАДРИД ГО ОСВОИ СУПЕР КУПОТ

Реал Мадрид го победи Манчестер Јунајтед со 2:1 во Супер купот на УЕФА во Скопје. Касемиро и Иско беа стрелци за шпанскиот тим на „Филип Втори“ во Ско ...
1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ