Таг: УЕФА

1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ОПРАВДА ДОВЕРБАТА, МУ КАЖАЛ ЗАЕВ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УЕФА ЧЕФЕРИН

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ОПРАВДА ДОВЕРБАТА, МУ КАЖАЛ ЗАЕВ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УЕФА ЧЕФЕРИН

Премиерот Зоран Заев вечерва се сретна со претседателот на УЕФА Александер Чеферин и му се заблагодари за поддршката што ја доби Македонија со организ ...
ВАРДАР ПРОТИВ ФЕНЕРБАХЧЕ, ШКЕНДИЈА ПРОТИВ МИЛАН ВО ПЛЕЈОФОТ НА ЛИГА ЕВРОПА

ВАРДАР ПРОТИВ ФЕНЕРБАХЧЕ, ШКЕНДИЈА ПРОТИВ МИЛАН ВО ПЛЕЈОФОТ НА ЛИГА ЕВРОПА

Двата македонските претставници во плејофот на Лига Европа пред малку ги добија противниците на ждрепката што се одржа во седиштето на УЕФА во Нион. В ...
ВЛАДАТА И ФФМ НАЈДОА 260 ИЛЈАДИ ЕВРА ДА СЕ ДОВРШИ СТАДИОНОТ ЗА СУПЕРКУПОТ

ВЛАДАТА И ФФМ НАЈДОА 260 ИЛЈАДИ ЕВРА ДА СЕ ДОВРШИ СТАДИОНОТ ЗА СУПЕРКУПОТ

Владата и Фудбалската федерација на Македонија обезбедија 16 милиони денари за да се создадат услови  за довршување на реконструкцијата на стадионот „ ...
ПИСМОТО ОД УЕФА ЗА СУПЕРКУПОТ БЕШЕ ПРЕПРАТЕНО ДО ВЛАДАТА СЕДУМ МИНУТИ ПО ПРИМАЊЕТО, РЕАГИРА ФФМ

ПИСМОТО ОД УЕФА ЗА СУПЕРКУПОТ БЕШЕ ПРЕПРАТЕНО ДО ВЛАДАТА СЕДУМ МИНУТИ ПО ПРИМАЊЕТО, РЕАГИРА ФФМ

Фудбалската федерација на Македонија вели дека писмото од УЕФА со недостатоците на стадионот „Филип Втори“ за Суперкупот било препратено до Владата се ...
УЕФА БАРА ОД ВЛАДАТА ФИНАНСИСКИ ГАРАНЦИИ ДЕКА СТАДИОНОТ КЕ БИДЕ СПРЕМЕН ЗА РЕАЛ-МАНЧЕСТЕР ДО 21 ЈУЛИ

УЕФА БАРА ОД ВЛАДАТА ФИНАНСИСКИ ГАРАНЦИИ ДЕКА СТАДИОНОТ КЕ БИДЕ СПРЕМЕН ЗА РЕАЛ-МАНЧЕСТЕР ДО 21 ЈУЛИ

УЕФА на 15 јуни испратила писмо до Фудбалската федерација во кое бара пишани и финансиски гаранции од македонската влада со кои што ќе потврди дека ра ...
МАКЕДОНИЈА ВО ГРУПА СО СРБИЈА, ПОРТУГАЛИЈА И ШПАНИЈА НА ЕВРОПСКОТО ЗА ФУДБАЛЕРИ ДО 21 ГОДИНА

МАКЕДОНИЈА ВО ГРУПА СО СРБИЈА, ПОРТУГАЛИЈА И ШПАНИЈА НА ЕВРОПСКОТО ЗА ФУДБАЛЕРИ ДО 21 ГОДИНА

Македонската фудбалска репрезентација се падна во најтешката група на Европското првенство за играчи до 21 година на денешната ждрепка во Краков, Полс ...
УЕФА Е СИГУРНА ДЕКА НЕМАЛО НАМЕСТЕНИ НАТПРЕВАРИ НА ЕВРОПСКОТО

УЕФА Е СИГУРНА ДЕКА НЕМАЛО НАМЕСТЕНИ НАТПРЕВАРИ НА ЕВРОПСКОТО

Европското првенство во Франција помина без ниту еден случај на местење натпревари или нерегуларно обложување, соопшти УЕФА. Европската фудбалска о ...
УЕФА ПОТРОШИ 650 МИЛИОНИ ЕВРА НА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО, А ПРИХОДОТ ИЗНЕСУВА 1,93 МИЛИЈАРДИ

УЕФА ПОТРОШИ 650 МИЛИОНИ ЕВРА НА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО, А ПРИХОДОТ ИЗНЕСУВА 1,93 МИЛИЈАРДИ

Проширениот формат на Европското првенство во фудбал и се исплатеше на УЕФА, која очекува рекорден профит од 830 милиони евра од турнирот во Франција. ...
УЕФА ИМ ЗАБРАНИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ ДА ПРОСЛАВУВААТ СО ДЕЦАТА ПО НАТПРЕВАРИТЕ

УЕФА ИМ ЗАБРАНИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ ДА ПРОСЛАВУВААТ СО ДЕЦАТА ПО НАТПРЕВАРИТЕ

УЕФА реши да им забрани на фудбалерите да прославуваат со своите деца на теренот по завршувањето на натпреварите од Европското првенство во Франција. ...
СО НАГРАДАТА ОД УЕФА, ВЕЛС МОЖЕ ДА ГО ПЛАЌА СЕЛЕКТОРОТ ВО НАРЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

СО НАГРАДАТА ОД УЕФА, ВЕЛС МОЖЕ ДА ГО ПЛАЌА СЕЛЕКТОРОТ ВО НАРЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

Велшката фудбалска асоцијација (ФАВ) веќе има загарантирани 15 милиони фунти за пласманот во полуфиналето на Европското првенство во Франција, а ако н ...
1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ