Таг: угостителски објекти

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ДИРЕКТОРОТ НА ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА НАЈАВУВА ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ ПРОТИВ ПУШЕЊЕТО, ОТКАКО СДСМ ГО СМЕНИ ЗАКОНОТ, СЕКАДЕ СЕ ПУШИ ВО ЗАТВОРЕН ПРОСТОР И НЕ СЕ КАЗНУВА

ДИРЕКТОРОТ НА ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА НАЈАВУВА ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ ПРОТИВ ПУШЕЊЕТО, ОТКАКО СДСМ ГО СМЕНИ ЗАКОНОТ, СЕКАДЕ СЕ ПУШИ ВО ЗАТВОРЕН ПРОСТОР И НЕ СЕ КАЗНУВА

Секаде се пуши во затворен простор и никој не го почитува Законот за заштита од пушење, а ниту пак власта врши контроли и казнува. Се пуши не само ...
ЗАТВОРЕНИ 4 УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО БИТОЛА, ЗАТЕКНАТИ 42 ЛИЦА БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТ

ЗАТВОРЕНИ 4 УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО БИТОЛА, ЗАТЕКНАТИ 42 ЛИЦА БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТ

Четири угостителски објекти се затворени од Државниот пазарен инспекторат и ќе следат соодветни пријави, откако во акциската контрола што беше спровед ...
250 ЕВРА Е КАЗНАТА ЗА ЛИЦЕ БЕЗ ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНА ВО ОБЈЕКТ, А ЗА УГОСТИТЕЛОТ ОД 2.500 ДО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА

250 ЕВРА Е КАЗНАТА ЗА ЛИЦЕ БЕЗ ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНА ВО ОБЈЕКТ, А ЗА УГОСТИТЕЛОТ ОД 2.500 ДО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА

Грaѓаните кои од понеделник ќе бидат затекнати во објект или на настан без сертификат за примена вакцина против ковид-19 ќе платат казна од 250 евра, ...
НЕ БАРАМЕ ДА ОРГАНИЗИРАМЕ ТРАДИЦИОНАЛНИ СВАДБИ, ТУКУ ДА РАБОТИМЕ СПОРЕД ПОСТОЕЧКИ ПРОТОКОЛ, КАЖАА УГОСТИТЕЛИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

НЕ БАРАМЕ ДА ОРГАНИЗИРАМЕ ТРАДИЦИОНАЛНИ СВАДБИ, ТУКУ ДА РАБОТИМЕ СПОРЕД ПОСТОЕЧКИ ПРОТОКОЛ, КАЖАА УГОСТИТЕЛИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Не бараме да организираме традиционални македонски свадби, туку само сакаме да работиме според веќе донесени правила и протоколи кои важат за останати ...
СЕ УКИНУВА ОГРАНИЧУВАЊЕТО ЗА НАЈМНОГУ ДВАЈЦА НА ЕДНА МАСА ВО КАФАНИТЕ, СЕ ЗАБРАНУВА ОДБОЈКА НА ПЛАЖА

СЕ УКИНУВА ОГРАНИЧУВАЊЕТО ЗА НАЈМНОГУ ДВАЈЦА НА ЕДНА МАСА ВО КАФАНИТЕ, СЕ ЗАБРАНУВА ОДБОЈКА НА ПЛАЖА

На денешната владина седница беа усвоени протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести во врска со работата на базените и на плажите во па ...
ОД ПЕТОК СЕ ОТВОРААТ И ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, А КАФУЛИЊАТА ЌЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ И ВНАТРЕ

ОД ПЕТОК СЕ ОТВОРААТ И ФИТНЕС ЦЕНТРИТЕ, А КАФУЛИЊАТА ЌЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ И ВНАТРЕ

Од петок се отвараат фитнес центрите и теретаните, а кафулињата и рестораните ќе можат да служат гости и во внатрешноста на објектите. На денешната вл ...
ИНСПЕКТОРАТОТ АПЕЛИРА КАФАНЏИИТЕ ДА СЕ ВОЗДРЖАТ БАРЕМ ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС ДА НЕ ГИ ОТВОРААТ ОБЈЕКТИТЕ

ИНСПЕКТОРАТОТ АПЕЛИРА КАФАНЏИИТЕ ДА СЕ ВОЗДРЖАТ БАРЕМ ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС ДА НЕ ГИ ОТВОРААТ ОБЈЕКТИТЕ

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски апелираше барем во полициски час да не се отвораат угостителските објекти, бидејќи, како ...
МЕ ПОЗДРАВИ И МИ ГО УКРАДЕ ЧАНТЕТО СО ПАРИ, ВЕЛИ ОГРАБЕНИОТ БИТОЛЧАЕЦ СО ПАРАЛИЗА, КРАДЕЦОТ Е СНИМЕН, ПОЛИЦИЈАТА УШТЕ ГО БАРА

МЕ ПОЗДРАВИ И МИ ГО УКРАДЕ ЧАНТЕТО СО ПАРИ, ВЕЛИ ОГРАБЕНИОТ БИТОЛЧАЕЦ СО ПАРАЛИЗА, КРАДЕЦОТ Е СНИМЕН, ПОЛИЦИЈАТА УШТЕ ГО БАРА

Полицијата сѐ уште не го фатила крадецот кој пред пет дена го ограби битолчанецот Пеце Ангелевски-Пецката, неуморниот продавач на салфети од Битола к ...
ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ИСПЛАШИ ОД КАФАНЏИИТЕ, НЕМА ДА ГО ПОСКАПУВА ПОСТАВУВАЊЕТО МАСИ И СТОЛИЦИ НА ОТВОРЕНО

ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ИСПЛАШИ ОД КАФАНЏИИТЕ, НЕМА ДА ГО ПОСКАПУВА ПОСТАВУВАЊЕТО МАСИ И СТОЛИЦИ НА ОТВОРЕНО

Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски го повлече предлогот за зголемување на цената за поставување на урбана опрема пред угостителските објекти по ...
ЗАТВОРЕНИ 19 УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО ТЕТОВО И ГОСТИВАР ЗА НЕИЗДАВАЊЕ ФИСКАЛНИ И ДРУГИ ПРЕКРШОЦИ

ЗАТВОРЕНИ 19 УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО ТЕТОВО И ГОСТИВАР ЗА НЕИЗДАВАЊЕ ФИСКАЛНИ И ДРУГИ ПРЕКРШОЦИ

19 угостителски објекти се затворени и 26 лица се приведени во Тетово и Гостивар ноќеска по заедничката акција на МВР, УЈП и Државниот пазарен инспект ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ