Таг: украдени

УКРАДЕНИ КАПАЦИ ОД ШАХТИ НА НЕКОЛКУ БУЛЕВАРИ ВО СКОПЈЕ

УКРАДЕНИ КАПАЦИ ОД ШАХТИ НА НЕКОЛКУ БУЛЕВАРИ ВО СКОПЈЕ

На неколку булевари и улици низ Скопје синоќа се украдени капаците од шахтите и решетките за сливниците. Како што велат од ЈП „Водовод и канализација“ ...
УАПСЕНИ КРАДЦИ И ПРЕПРОДАВАЧ НА ВЕЛОСИПЕДИ ВО СКОПСКИ КАРПОШ

УАПСЕНИ КРАДЦИ И ПРЕПРОДАВАЧ НА ВЕЛОСИПЕДИ ВО СКОПСКИ КАРПОШ

Запленети се 26 украдени велосипеди, а уапсени се три лица кои ги краделе и препродавале. Во средата и четвртокот Единицата за внатрешни работи Карпош ...
ОД ФОНТАНИТЕ НА „СКОПЈЕ 2014“  УКРАДЕНИ СЕ САМО РЕФЛЕКТОРИТЕ, ШТЕТАТА Е ОКОЛУ 60.000 ЕВРА, ВЕЛАТ ОД „ВОДОВОД“

ОД ФОНТАНИТЕ НА „СКОПЈЕ 2014“  УКРАДЕНИ СЕ САМО РЕФЛЕКТОРИТЕ, ШТЕТАТА Е ОКОЛУ 60.000 ЕВРА, ВЕЛАТ ОД „ВОДОВОД“

Од фонтаните на спомениците од проектот „Скопје 2014“ украдени се само рефлекторите, не и механизацијата, велат од ЈП „Водовод и канализаџија“. Директ ...
РУСКИ ХАКЕРИ ПРОБИЛЕ ВИСОКОТЕХНОЛОШКИ ТАЈНИ НА АМЕРИКАНСКАТА ОДБРАНА

РУСКИ ХАКЕРИ ПРОБИЛЕ ВИСОКОТЕХНОЛОШКИ ТАЈНИ НА АМЕРИКАНСКАТА ОДБРАНА

Руските сајбершпиони ги откриле тајните на воените дронови и други чувствителни информации за одбранбената технологија на САД, со тоа што ги измамиле ...
ОД ГРАДСКИОТ ПАРК ВО ВЕЛЕС УКРАДЕНИ 31 САДНИЦА ДРВЈА

ОД ГРАДСКИОТ ПАРК ВО ВЕЛЕС УКРАДЕНИ 31 САДНИЦА ДРВЈА

Од Градскиот парк во Велес изминативе два дена украдени се 31 штотуку засадена садница дрвја. Првиот ден украдени биле 16, а вториот 15 садници зимзел ...
5 / 5 НАПИСИ