Таг: Управа за финансиска полиција

ДИРЕКТОРОТ НА ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА АРАФАТ МУАРЕМИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ФУНКЦИЈАТА ПО СУСПЕНЗИЈАТА НА РУСКОВСКА

ДИРЕКТОРОТ НА ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА АРАФАТ МУАРЕМИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ФУНКЦИЈАТА ПО СУСПЕНЗИЈАТА НА РУСКОВСКА

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми се повлече од функцијата по своја сопствена волја, соопшти Управата за финансиска полициј ...
НЕ Е ЗАКОНСКИ ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЉУБОМИР ЈОВЕСКИ

НЕ Е ЗАКОНСКИ ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЉУБОМИР ЈОВЕСКИ

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска дала наредба за незаконски претрес во Управата за финансиска полиција, давајќи му пр ...
ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ЗА НОВА ГОДИНА СЕ ПОДНОВИ СО КОЛА ОД 38 ИЛЈАДИ ЕВРА, ДИРЕКТОРОТ МУАРЕМИ КУПИ „СОФИСТИЦИРАНО НИВО ОД БИЗНИС КЛАСАТА“

ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ЗА НОВА ГОДИНА СЕ ПОДНОВИ СО КОЛА ОД 38 ИЛЈАДИ ЕВРА, ДИРЕКТОРОТ МУАРЕМИ КУПИ „СОФИСТИЦИРАНО НИВО ОД БИЗНИС КЛАСАТА“

Управата за финансиска полиција пред Нова Година купила автомобил од 38 илјади евра. Директорот Арафат Муареми договорот го потпишал со добавувачот на ...
ОД 5 ПРИЈАВИ ЗА КОРУПЦИЈА И КРИМИНАЛ ОД ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ЦЕЛА ГОДИНА ДО РУСКОВСКА, НИТУ ЕДНА НЕ Е ЗА ДРЖАВЕН ФУНКЦИОНЕР

ОД 5 ПРИЈАВИ ЗА КОРУПЦИЈА И КРИМИНАЛ ОД ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ЦЕЛА ГОДИНА ДО РУСКОВСКА, НИТУ ЕДНА НЕ Е ЗА ДРЖАВЕН ФУНКЦИОНЕР

Со измислено вицепремиерско место за борба против корупција, Декларација за борба против корупција и со кампања која почна на големи ѕвона и е во тек, ...
ОТФРЛЕНА КРИВИЧНА ПРОТИВ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО УТВРДИЛО ДЕКА БУЏЕТОТ НЕ БИЛ ОШТЕТЕН ЗА 2,7 МИЛИОНИ ЕВРА КАКО ШТО ПРОЦЕНИЛА ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

ОТФРЛЕНА КРИВИЧНА ПРОТИВ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО УТВРДИЛО ДЕКА БУЏЕТОТ НЕ БИЛ ОШТЕТЕН ЗА 2,7 МИЛИОНИ ЕВРА КАКО ШТО ПРОЦЕНИЛА ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

Основното јавно обвинителство Скопје донесе одлука да ја отфрли кривичната пријава против поранешната министерка за култура, сега пратеничка, Елизабет ...
АКЦИЈА НА ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ШВЕРЦ НА ТУТУН ВО СКОПСКИ ЉУБОТЕН

АКЦИЈА НА ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ШВЕРЦ НА ТУТУН ВО СКОПСКИ ЉУБОТЕН

Управата за финансиска полиција во соработка со Министерството за внатрешни работи денеска спроведува акција во скопското село Љуботен врз основа на с ...
6 / 6 НАПИСИ