Таг: вакцинација

1 14 15 16160 / 160 НАПИСИ
6 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, ПРОДОЛЖУВА ВАКЦИНИРАЊЕТО

6 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, ПРОДОЛЖУВА ВАКЦИНИРАЊЕТО

На Клиниката за инфективни болести во Скопје вчера се примени уште 5 деца и 1 возрасен, за кои има сомнеж дека имаат мали сипаници. „Во моментов на ...
ЗА ЧЕТИРИ ДЕНА ВАКЦИНИРАНИ 220 ДЕЦА ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ МЕХМЕДОВИЌ

ЗА ЧЕТИРИ ДЕНА ВАКЦИНИРАНИ 220 ДЕЦА ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ МЕХМЕДОВИЌ

По прогласување на епидемија на морбили во населбата Радишани минатата недела, откако пет деца што ја посетувале градинката „Ташко Караџа“ се разболеа ...
УТРЕ ПОЧНУВА БЕСПЛАТНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ ГРИП ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ СО ПОМАЛИ ПРИМАЊА, ЗА ОСТАНАТИТЕ ГРАЃАНИ Е 650 ДЕНАРИ

УТРЕ ПОЧНУВА БЕСПЛАТНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ ГРИП ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ СО ПОМАЛИ ПРИМАЊА, ЗА ОСТАНАТИТЕ ГРАЃАНИ Е 650 ДЕНАРИ

Во 14 центри за јавно здравје низ целата земја утре почнува вакцинацијата против сезонски грип. Бесплатните 28.000 дози од новата четиривалентна вакци ...
НЕ ДОЦНИ ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ ГРИП, СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СТИГААТ БЕСПЛАТНИТЕ ВАКЦИНИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ СО ПРОСЕЧНИ ИЛИ БЕЗ ПЕНЗИИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕ ДОЦНИ ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ ГРИП, СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СТИГААТ БЕСПЛАТНИТЕ ВАКЦИНИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ СО ПРОСЕЧНИ ИЛИ БЕЗ ПЕНЗИИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Вакцинацијата против грип ќе почне до крајот на месецот, иако вообичаено таа почнува од 15 октомври. Од Министерството за здравство велат дека имуниза ...
ЗА ЗАПИШУВАЊЕ ПРВООДЕЛЕНЦИ ВО ШТИП СЕ БАРААТ ДОКУМЕНТИ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА И ОД СТОМАТОЛОГ

ЗА ЗАПИШУВАЊЕ ПРВООДЕЛЕНЦИ ВО ШТИП СЕ БАРААТ ДОКУМЕНТИ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА И ОД СТОМАТОЛОГ

Државните ординации за детска и превентивна стоматологија и службите за имунизација во Штип од денеска се пребукирани со родители кои вадат документи ...
ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ ГРИП ПОЧНУВА ВО СРЕДА

ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ ГРИП ПОЧНУВА ВО СРЕДА

Вакцинација против сезонски грип ќе почне во среда и ќе се врши во центрите за јавно здравје низ земјава, најави Министерството за здравство. Оваа ...
РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

Бројот на заразени со мали сипаници порасна на 11, односно неделава се дијагностицирани три нови случаи. Станува збор за деца на возраст од 7 месеци д ...
ПРОГЛАСЕНА ЕПИДЕМИЈА НА МАЛИ СИПАНИЦИ ВО ГАЗИ БАБА, СИТЕ НЕВАКЦИНИРАНИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

ПРОГЛАСЕНА ЕПИДЕМИЈА НА МАЛИ СИПАНИЦИ ВО ГАЗИ БАБА, СИТЕ НЕВАКЦИНИРАНИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

Ограничена епидемија на морбили на територијата на Општина Гази Баба прогласи денес Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство. Од ...
ИНТЕРНЕТОТ E ВИНОВЕН ШТО РОДИТЕЛИТЕ СЕ ПЛАШАТ ДА ГИ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦАТА, ВЕЛИ СОВЕТНИЧКА ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ИНТЕРНЕТОТ E ВИНОВЕН ШТО РОДИТЕЛИТЕ СЕ ПЛАШАТ ДА ГИ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦАТА, ВЕЛИ СОВЕТНИЧКА ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

За намалениот процент на имунизација, советничката во Министерството за здравство Јованка Костова ги обвини несоодветните интернет страници кои водат ...
НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ГОВЕДА СЕ УБИЕНИ, СТОЧАРИТЕ БАРААТ НОВИ КРАВИ НАМЕСТО ОШТЕТА

НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ГОВЕДА СЕ УБИЕНИ, СТОЧАРИТЕ БАРААТ НОВИ КРАВИ НАМЕСТО ОШТЕТА

Откриени се првите случаи на заболен добиток од јазлеста кожа и во кумановско. Десетина болни говеда се регистрирани во селата Орашац, Клечовце, Старо ...
1 14 15 16160 / 160 НАПИСИ