Таг: вакцинирање

1 10 11 12 13 14 16 120 / 151 НАПИСИ
МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ВО ИЗРАЕЛ ГО НАМАЛИ БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19 КАЈ ПОСТАРИТЕ ОД 60 ГОДИНИ ЗА 53%

МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ВО ИЗРАЕЛ ГО НАМАЛИ БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19 КАЈ ПОСТАРИТЕ ОД 60 ГОДИНИ ЗА 53%

Брзата имунизација што ја спроведува Израел претставува и најголемото истражување на вакцината на „Фајзер/Бионтек“ во реалноста. Резултатите доаѓаат п ...
ВО ТЕТОВО ЌЕ СЕ ОТВОРАТ ДВА ПУНКТА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19

ВО ТЕТОВО ЌЕ СЕ ОТВОРАТ ДВА ПУНКТА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19

Во очекување да пристигнат вакцините против ковид-19, во Тетовскиот Регион финишираат подготовките за почетокот на вакцинирањето. Тоа ќе се спроведув ...
ПОТФРЛИВМЕ СО ВАКЦИНИРАЊЕТО ПРОТИВ КОВИД-19, ПРИЗНА ЕВРОПСКА УНИЈА

ПОТФРЛИВМЕ СО ВАКЦИНИРАЊЕТО ПРОТИВ КОВИД-19, ПРИЗНА ЕВРОПСКА УНИЈА

Европската Унија призна дека задоцнила со одобрувањето вакцини против ковид-19 и дека заостанува со имунизацијата. Соочувајќи се со критиките од евро ...
ИЗРАЕЛСКИТЕ ТУРИСТИ ЌЕ МОЖАТ ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРЦИЈА АКО ПРИЛОЖАТ ДОКАЗ ДЕКА СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19

ИЗРАЕЛСКИТЕ ТУРИСТИ ЌЕ МОЖАТ ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРЦИЈА АКО ПРИЛОЖАТ ДОКАЗ ДЕКА СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19

Грција и Израел потпишаа договор според кој на израелските граѓани ќе им биде дозволен влез во Грција ако приложат доказ дека се вакцинирани против ко ...
ВО СРБИЈА НАД 500.000 ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВО НИШ СЕ ДАВААТ ДО 1.500 ДОЗИ НА ДЕН

ВО СРБИЈА НАД 500.000 ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВО НИШ СЕ ДАВААТ ДО 1.500 ДОЗИ НА ДЕН

Повеќе од 500.000 жители на Србија досега примиле вакцина против ковид-19, а милион луѓе изразиле желба да се вакцинираат, изјави директорот на Канцел ...
ШВЕДСКА И ДАНСКА РАЗВИВААТ ДИГИТАЛНИ СЕРТИФИКАТИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ЗА ДА МОЖЕ СЛОБОДНО ДА СЕ ПАТУВА

ШВЕДСКА И ДАНСКА РАЗВИВААТ ДИГИТАЛНИ СЕРТИФИКАТИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ЗА ДА МОЖЕ СЛОБОДНО ДА СЕ ПАТУВА

Шведска објави дека ќе почне да развива дигитални сертификати за вакцинирање кои би се користеле за патувања и разни настани, откако сличен потег наја ...
ИЗРАЕЛ ОБЈАВИ ДЕКА ОД 163.000 ВАКЦИНИРАНИ ЛУЃЕ САМО 31 СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОРОНАВИРУС

ИЗРАЕЛ ОБЈАВИ ДЕКА ОД 163.000 ВАКЦИНИРАНИ ЛУЃЕ САМО 31 СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОРОНАВИРУС

Израел објави охрабрувачки резултати откако вакцинираше повеќе од една третина од своето население против ковид-19. Здравствените власти кажаа дека о ...
АЛБАНИЈА ГИ ДОБИ ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, НО НЕ ОТКРИ ОД КОГО

АЛБАНИЈА ГИ ДОБИ ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, НО НЕ ОТКРИ ОД КОГО

Премиерот Еди Рама беше меѓу првите во Албанија кој прими вакцина против ковид-19 откако земјата доби мала количина дози од членка на Европската Унија ...
АВСТРАЛИЈА, НОВ ЗЕЛАНД И ЈАПОНИЈА НЕ БРЗААТ СО ВАКЦИНИРАЊЕТО ПРОТИВ КОВИД-19, САКААТ ДА ВИДАТ КАКО ЌЕ СЕ ОДВИВА НА ДРУГИ МЕСТА

АВСТРАЛИЈА, НОВ ЗЕЛАНД И ЈАПОНИЈА НЕ БРЗААТ СО ВАКЦИНИРАЊЕТО ПРОТИВ КОВИД-19, САКААТ ДА ВИДАТ КАКО ЌЕ СЕ ОДВИВА НА ДРУГИ МЕСТА

Австралија, Нов Зеланд и Тајван важат за позитивни примери на борбата против коронавирусот. Дневните бројки таму се многу мали, а повремените ширења н ...
СЕ ВАКЦИНИРАВ ПРОТИВ КОВИД-19 ЗАШТО ГЛЕДАМ КАКВИ ПОСЛЕДИЦИ ОСТАВА БОЛЕСТА, ВЕЛИ РИСТО КОВАЧЕВ, СТРУМИЧАНЕЦ КОЈ СТУДИРА МЕДИЦИНА ВО МАРИБОР

СЕ ВАКЦИНИРАВ ПРОТИВ КОВИД-19 ЗАШТО ГЛЕДАМ КАКВИ ПОСЛЕДИЦИ ОСТАВА БОЛЕСТА, ВЕЛИ РИСТО КОВАЧЕВ, СТРУМИЧАНЕЦ КОЈ СТУДИРА МЕДИЦИНА ВО МАРИБОР

Струмичанецот Ристо Ковачев, студент по општа медицина во Марибор (Словенија), е меѓу првите Македонци кој се вакцинирал против ковид-19, сметајќи дек ...
1 10 11 12 13 14 16 120 / 151 НАПИСИ