Таг: вандализам

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ВО ГРАДСКИ ПАРК СИНОЌА НЕМАШЕ СВЕТЛО ПОРАДИ ВАНДАЛИЗАМ, НЕКОЈ НАМЕРНО ГИ ИСКЛУЧИЛ ОСИГУРУВАЧИТЕ, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

ВО ГРАДСКИ ПАРК СИНОЌА НЕМАШЕ СВЕТЛО ПОРАДИ ВАНДАЛИЗАМ, НЕКОЈ НАМЕРНО ГИ ИСКЛУЧИЛ ОСИГУРУВАЧИТЕ, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

Градскиот парк во Скопје вчера беше во мрак бидејќи некој ги скршил орманчињата за струја и ги исклучил осигурувачите, велат од Град Скопје. Синоќа ...
ДЕМОЛИРАНИ КЛУПИ И КОРПИ И РАСФРЛАН ОТПАД НА ЛОКАЛИТЕТОТ ВЛАШКИ КОЛИБИ КАЈ ЕЗЕРОТО МАНТОВО, ВО КОЈ БЕА ВЛОЖЕНИ 280.000 ЕВРА

ДЕМОЛИРАНИ КЛУПИ И КОРПИ И РАСФРЛАН ОТПАД НА ЛОКАЛИТЕТОТ ВЛАШКИ КОЛИБИ КАЈ ЕЗЕРОТО МАНТОВО, ВО КОЈ БЕА ВЛОЖЕНИ 280.000 ЕВРА

Посетители кои деновиве престојувале на локалитетот Влашки колиби кај езерото Мантово во Општина Конче зад себе оставиле пустош. Искршиле клупи за одм ...
ИСКРШЕН СИМБОЛОТ НА БИТОЛА, ВТОР ВАНДАЛИЗАМ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

ИСКРШЕН СИМБОЛОТ НА БИТОЛА, ВТОР ВАНДАЛИЗАМ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Уништен е симболот со името на Битола кој беше поставен во Градскиот парк на 4 ноември, по повод 76-годишнината од ослободувањето на градот. Искршени ...
ТРИ ДЕНА ПОСТОИ, ТРИ ДЕНА САМО ЃУБРЕ СОБИРАМ, ВЕЛИ ПЕДИЈАТАРОТ ЃОРЃИ ПАСКАЛОВ ЗА ДЕТСКОТО ИГРАЛИШТЕ ОБНОВЕНО НА НЕГОВА ИНИЦИЈАТИВА

ТРИ ДЕНА ПОСТОИ, ТРИ ДЕНА САМО ЃУБРЕ СОБИРАМ, ВЕЛИ ПЕДИЈАТАРОТ ЃОРЃИ ПАСКАЛОВ ЗА ДЕТСКОТО ИГРАЛИШТЕ ОБНОВЕНО НА НЕГОВА ИНИЦИЈАТИВА

Општина Карпош на иницијатива на педијатарот Ѓорѓи Паскалов обнови детско игралиште во населбата Козле, но откако викендов го отворија, тоа секој ден ...
ПРЕД БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ ВО ОХРИД НЕ ОСТАНА НИЕДНА ЦЕЛА КЛУПА

ПРЕД БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ ВО ОХРИД НЕ ОСТАНА НИЕДНА ЦЕЛА КЛУПА

На само неколку метри од прочуените Билјанини извори во Охрид деновиве можат да се видат само оштетени клупи. Нема ниедна цела, бидејќи на сите има от ...
ИСКРШЕНИ СТОЛПЧИЊА СО КАБЛИ КАЈ БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ, ВОДАТА ЗАБРАНЕТА ЗА ПИЕЊЕ

ИСКРШЕНИ СТОЛПЧИЊА СО КАБЛИ КАЈ БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ, ВОДАТА ЗАБРАНЕТА ЗА ПИЕЊЕ

Повеќе столпчиња се искршени веднаш до Билјанини извори во Охрид и под нив штрчат кабли кои најверојатно се од светилките на ова популарно излетничко ...
ОТКОРНАТА И УКРАДЕНА ЅВЕЗДАТА НА ГОРАН ПАНДЕВ ОД СТРУМИЧКИОТ ПЛОШТАД

ОТКОРНАТА И УКРАДЕНА ЅВЕЗДАТА НА ГОРАН ПАНДЕВ ОД СТРУМИЧКИОТ ПЛОШТАД

Непознати сторители ноќеска ја откорнале и украле бакарната ѕвезда на фудбалерот Горан Пандев, што беше поставена на струмичкиот плоштад. Ѕвездата ја ...
ИСКРШЕНИ НАД 100 СТОЛЧИЊА НА АМФИТEАTAРОТ НА БИБЛИОТЕКАТА ВО ШТИП

ИСКРШЕНИ НАД 100 СТОЛЧИЊА НА АМФИТEАTAРОТ НА БИБЛИОТЕКАТА ВО ШТИП

Непознати сторители вчеравечер кршеле столчиња на отворениот амфитеатар на НУБ „Гоце Делчев“ во Штип, кој беше изграден пред три години. Од 240 столчи ...
ВО ОХРИД ОБИЕНИ ЈАВНИ ТОАЛЕТИ

ВО ОХРИД ОБИЕНИ ЈАВНИ ТОАЛЕТИ

Изминатата вечер се обиени автоматите за влез во двата јавни тоалети во Охрид, што се поставени во стариот дел од градот, кај Горна порта, соопштија о ...
ПАРИЖАНИ ГО ОДБЕЛЕЖАА ПРВИ МАЈ СО КРШЕЊЕ И ПАЛЕЊЕ

ПАРИЖАНИ ГО ОДБЕЛЕЖАА ПРВИ МАЈ СО КРШЕЊЕ И ПАЛЕЊЕ

Вандализам и насилство ја одбележаа прославата на Меѓународниот ден на трудот во Париз, кадешто стотици демонстранти го кренаа својот глас против екон ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ