Таг: велосипедизам

ВАКЦИНИРАНИОТ ГЕРМАНСКИ ВЕЛОСИПЕДИСТ ГЕШКЕ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС ВО ТОКИО

ВАКЦИНИРАНИОТ ГЕРМАНСКИ ВЕЛОСИПЕДИСТ ГЕШКЕ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС ВО ТОКИО

Германскиот велосипедист Симон Гешке имаше позитивен тест за коронавирус на Олимписките игри во Токио и изјави дека тоа е голем шок за него бидејќи се ...
ТРОЈЦА МАКЕДОНЦИ СО ВЕЛОСИПЕД ГО ИСКАЧИЈА НАЈВИСОКИОТ ВРВ ВО АФРИКА, УХУРУ НА КИЛИМАНЏАРО

ТРОЈЦА МАКЕДОНЦИ СО ВЕЛОСИПЕД ГО ИСКАЧИЈА НАЈВИСОКИОТ ВРВ ВО АФРИКА, УХУРУ НА КИЛИМАНЏАРО

Лазо Миновски, Никола Нешкоски и Иља Деревјев станаа првите Македонци кои со велосипед ја искачија највисоката планина во Африка, Килиманџаро во Танза ...
СЛОВЕНЕЦОТ ПОГАЧАР ГО ОСВОИ ТУР ДЕ ФРАНС ПРЕД СВОЈОТ СОНАРОДНИК РОГЛИЧ

СЛОВЕНЕЦОТ ПОГАЧАР ГО ОСВОИ ТУР ДЕ ФРАНС ПРЕД СВОЈОТ СОНАРОДНИК РОГЛИЧ

Словенија се промовираше во нова велесила во велосипедизмот откако Тадеј Погачар го освои Тур де Франс, а неговиот сонародник Примож Роглич заврши на ...
ШАР ПЛАНИНА ДОБИ ОСУМ КРОС КАНТРИ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

ШАР ПЛАНИНА ДОБИ ОСУМ КРОС КАНТРИ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

Попова Шапка, освен што е познат зимски скијачки центар, сака да стане и центар за планински велосипедизам. Шарпланинскиот регион станува препознатлив ...
ЗАБОРАВЕНОТО СИДРО ОД БРОДОТ СКОПЈЕ, ЌЕ СТАНЕ ДЕЛ ОД ТУРИСТИЧКАТА ПОНУДА НА ГРАДОТ

ЗАБОРАВЕНОТО СИДРО ОД БРОДОТ СКОПЈЕ, ЌЕ СТАНЕ ДЕЛ ОД ТУРИСТИЧКАТА ПОНУДА НА ГРАДОТ

Сидрото од бродот Скопје, кое сега рѓосано и заборавено стои под Камениот мост, ќе стане дел од туристичката понуда на градот. Ова се предвидува со пр ...
ПЕТ ТИМА МЛАДИ ИНОВАТОРИ НАГРАДЕНИ ОД УНИЦЕФ И ФОНДОТ ЗА ТЕХНОЛОШКИ РАЗВОЈ

ПЕТ ТИМА МЛАДИ ИНОВАТОРИ НАГРАДЕНИ ОД УНИЦЕФ И ФОНДОТ ЗА ТЕХНОЛОШКИ РАЗВОЈ

Иновативни начини на комбинирање велосипедизам со полнење на мобилни телефони, рециклирање и намалување на употребата на пластични шишиња, воведување ...
НА ВЕЛОСИПЕД ОД ВЕЛЕС ДО БРИСЕЛ ЗА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА

НА ВЕЛОСИПЕД ОД ВЕЛЕС ДО БРИСЕЛ ЗА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА

Велешанецот Ване Михајловски утрово во три часот со велосипед тргна од Велес за Брисел, на патувањето кое го нарече „За Европска Македонија“. Тој со о ...
БЕЛГИСКИОТ ВЕЛОСИПЕДИСТ ГОЛАЕРТС ПОЧИНА ОТКАКО ПРЕТРПИ СРЦЕВ УДАР НА ТРКА

БЕЛГИСКИОТ ВЕЛОСИПЕДИСТ ГОЛАЕРТС ПОЧИНА ОТКАКО ПРЕТРПИ СРЦЕВ УДАР НА ТРКА

Белгискиот велосипедист Михаел Голаертс почина на 23-годишна возраст, откако претрпи срцев удар за време на вчерашната трка Париз-Рубе класик. Тој ...
ВЕЛОСИПЕДИСТОТ МАРК БОМОНТ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ ЗА РЕКОРДНИ 80 ДЕНА

ВЕЛОСИПЕДИСТОТ МАРК БОМОНТ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ ЗА РЕКОРДНИ 80 ДЕНА

Ѕвездата на велосипедизмот Марк Бомонт, најпознат по обиколувањето на светот за 194 дена во 2008 година, ќе се обиде да го надмине својот праг на издр ...
9 / 9 НАПИСИ