Таг: Венко Филипче

1 2 3 83 10 / 822 НАПИСИ
АНБ МОЖЕ УШТЕ УТРЕ ДА МУ ГО УКИНЕ ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ФИЛИПЧЕ, А МОЖЕ ДА РЕЧЕ И ПЕТ ГОДИНИ ДА БИДЕ ОБЕЗБЕДУВАН ЗАШТО ЗАВИСИ ОД НЕЈЗИНА ПРОЦЕНКА, ВЕЛАТ БЕЗБЕДНОСНИ ИЗВОРИ

АНБ МОЖЕ УШТЕ УТРЕ ДА МУ ГО УКИНЕ ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ФИЛИПЧЕ, А МОЖЕ ДА РЕЧЕ И ПЕТ ГОДИНИ ДА БИДЕ ОБЕЗБЕДУВАН ЗАШТО ЗАВИСИ ОД НЕЈЗИНА ПРОЦЕНКА, ВЕЛАТ БЕЗБЕДНОСНИ ИЗВОРИ

На доскорешниот министер за здравство Венко Филипче му е продолжено обезбедувањето од МВР на неодредено време, а не на шест месеци како што се шпекули ...
ФИЛИПЧЕ СЕ ВРАТИ НА КЛИНИКАТА ЗА НЕВРОХИРУРГИЈА СО НОВА МЕТОДА ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ ТУМОР ВО МОЗОКОТ

ФИЛИПЧЕ СЕ ВРАТИ НА КЛИНИКАТА ЗА НЕВРОХИРУРГИЈА СО НОВА МЕТОДА ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ ТУМОР ВО МОЗОКОТ

Поранешниот министер за здравство, д-р Венко Филипче, денеска на Клиниката за неврохирургија со неговиот колега, д-р Владимир Рендевски, кој е предлож ...
ГО ВРАТИВ ДОСТОИНСТВОТО НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СО 25 ДО 40 % ЗГОЛЕМЕНИ ПЛАТИ, ОБЈАВИ ФИЛИПЧЕ ПРЕД ПРЕДАВАЊЕТО НА МИНИСТЕРСКАТА ФУНКЦИЈА НА БЕКИМ САЛИ

ГО ВРАТИВ ДОСТОИНСТВОТО НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СО 25 ДО 40 % ЗГОЛЕМЕНИ ПЛАТИ, ОБЈАВИ ФИЛИПЧЕ ПРЕД ПРЕДАВАЊЕТО НА МИНИСТЕРСКАТА ФУНКЦИЈА НА БЕКИМ САЛИ

Министерството за здравство од денеска ќе го раководи кадарот на Алтернатива Беким Сали, кој ќе го замени на функцијата досегашниот министер Венко Фил ...
УШТЕ ПЕТ ОТСТО ПОВИСОКИ ПЛАТИ ЗА ЛЕКАРИТЕ И ОСТАНАТИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВО 2022 ГОДИНА

УШТЕ ПЕТ ОТСТО ПОВИСОКИ ПЛАТИ ЗА ЛЕКАРИТЕ И ОСТАНАТИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВО 2022 ГОДИНА

Министерот за здравство Венко Филипче денеска потпиша анекс на колективниот договор со синдикалните здруженија на здравствените работници, со кој во г ...
НЕ МОЖЕ ЗА СЕКОЈ НОВ СОЈ НА КОВИД ДА ВОВЕДУВАМЕ РЕСТРИКЦИИ, СОСТОЈБАТА Е МИРНА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕ МОЖЕ ЗА СЕКОЈ НОВ СОЈ НА КОВИД ДА ВОВЕДУВАМЕ РЕСТРИКЦИИ, СОСТОЈБАТА Е МИРНА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Прилично е стабилна епидемиолошката состојба со ковид-19 во земјава и лично сметам дека ниту поради сојот омикрон ниту поради кој друг нов сој треба д ...
СЕ ЗАТВОРААТ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА КОЖНО И НЕВРОЛОГИЈА, ЗАРАЗЕНИ ПАЦИЕНТИ ЌЕ ПРИМААТ ИНФЕКТИВНА И ИНСТИТУТОТ ЗА ТБЦ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

СЕ ЗАТВОРААТ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА КОЖНО И НЕВРОЛОГИЈА, ЗАРАЗЕНИ ПАЦИЕНТИ ЌЕ ПРИМААТ ИНФЕКТИВНА И ИНСТИТУТОТ ЗА ТБЦ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Од почетокот на следната недела се затвораат Ковид-центрите на Кожната клиника и на Неврологија, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. М ...
НАЈМНОГУ МИ Е ЖАЛ ШТО НЕ СЕ ИЗГРАДИ НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, ГОРД СУМ ШТО ГИ ЗГОЛЕМИВМЕ ПЛАТИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

НАЈМНОГУ МИ Е ЖАЛ ШТО НЕ СЕ ИЗГРАДИ НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, ГОРД СУМ ШТО ГИ ЗГОЛЕМИВМЕ ПЛАТИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Најмногу жалам што не се изгради нов Клинички центар, и апелирам до опозицијата да го одблокира законот во Собрание, оти граѓаните заслужуваат модерно ...
ПЕДИЈАТРИ ОД СКОПЈЕ ЌЕ ГО ПОПОЛНУВААТ ДЕФИЦИТОТ ВО ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА, ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА ТРАЈНО РЕШЕНИЕ

ПЕДИЈАТРИ ОД СКОПЈЕ ЌЕ ГО ПОПОЛНУВААТ ДЕФИЦИТОТ ВО ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА, ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА ТРАЈНО РЕШЕНИЕ

Лекари-педијатри од Скопската клиника за педијатрија ќе работат во Одделот за детски болести во Охридската болница, кој повеќе од месец дена е затворе ...
НЕМА ПОТРЕБА ОД НОВИ РЕСТРИКЦИИ ПРОТИВ КОВИД-19, ТРЕБА САМО ДА СЕ ПОЧИТУВААТ ПРОТОКОЛИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕМА ПОТРЕБА ОД НОВИ РЕСТРИКЦИИ ПРОТИВ КОВИД-19, ТРЕБА САМО ДА СЕ ПОЧИТУВААТ ПРОТОКОЛИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Нема потреба од нови рестриктивни мерки, потребно е само почитување на веќе постоечките протоколи, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче ...
ЗАЕВ НОВОТО МЕСТО НА ФИЛИПЧЕ ГО ГЛЕДА ВО ДРУЖБА СО НЕГО НА МОТОР, ГАШИ ЗА ПОЛНЕЊЕ ЏЕБОВИ КАЖА ДЕКА КАКО МЛАД ФОРМИРАЛ БЕНД „ПРАЗНИ ЏЕБОВИ“

ЗАЕВ НОВОТО МЕСТО НА ФИЛИПЧЕ ГО ГЛЕДА ВО ДРУЖБА СО НЕГО НА МОТОР, ГАШИ ЗА ПОЛНЕЊЕ ЏЕБОВИ КАЖА ДЕКА КАКО МЛАД ФОРМИРАЛ БЕНД „ПРАЗНИ ЏЕБОВИ“

Премиерот Зоран Заев рече дека Венко Филипче, на кого не му ја прифати оставката по катастрофалниот пожар во модуларната ковид болница во Тетово на 8 ...
1 2 3 83 10 / 822 НАПИСИ