Таг: вето

1 2 3 13 10 / 126 НАПИСИ
ЏЕНТЛМЕНСКИ ДОГОВОР

ЏЕНТЛМЕНСКИ ДОГОВОР

А бе, „Миле ми текна!“ е работава. ...

HAJDE TA KTHEJMË FYROM-IN

1 Festa për presdienten e re Gordana Siljanovska-Davkova zgjati pak. Vetëm tri-katër orë. Po ata shtetas, diplomatë dhe persona zyrtarë që gjatë ditës ...
ГРУЗИСКАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА СТАВИ ВЕТО НА ЗАКОНОТ СО КОЈ НЕВЛАДИНИ ОРГАНИЗАЦИИ И МЕДИУМИ ЌЕ БИДАТ ОЗНАЧЕНИ КАКО СТРАНСКИ АГЕНТИ

ГРУЗИСКАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА СТАВИ ВЕТО НА ЗАКОНОТ СО КОЈ НЕВЛАДИНИ ОРГАНИЗАЦИИ И МЕДИУМИ ЌЕ БИДАТ ОЗНАЧЕНИ КАКО СТРАНСКИ АГЕНТИ

Грузиската претседателка Саломе Зурабичвил стави на вето на законот за „странски агенти“ кој ја подели земјата, и апелираше до владата да не го носи п ...
УНГАРИЈА НАЈАВИ ДЕКА БИ МОЖЕЛА ДА ГО ПОДДРЖИ ЕВРОПСКИОТ ПАКЕТ ОД 50 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА УКРАИНА

УНГАРИЈА НАЈАВИ ДЕКА БИ МОЖЕЛА ДА ГО ПОДДРЖИ ЕВРОПСКИОТ ПАКЕТ ОД 50 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА УКРАИНА

Унгарија најави дека е подготвена за компромис и да дозволи предложениот европски пакет помош за Украина да се финансира од буџетот на Европската Униј ...
ЕУ Е СПРЕМНА ДА Ѝ ГО ОДЗЕМЕ ГЛАСАЧКОТО ПРАВО НА УНГАРИЈА АКО ПРОДОЛЖИ ДА БЛОКИРА ПОМОШ ЗА УКРАИНА

ЕУ Е СПРЕМНА ДА Ѝ ГО ОДЗЕМЕ ГЛАСАЧКОТО ПРАВО НА УНГАРИЈА АКО ПРОДОЛЖИ ДА БЛОКИРА ПОМОШ ЗА УКРАИНА

Европските лидери го губат трпението со Унгарија која минатиот месец блокираше клучна помош од 50 милијарди евра за Украина, која наскоро ќе влезе во ...
КАФЕТО НА ОРБАН

КАФЕТО НА ОРБАН

Најстрашно е што наместо да направи саглам држава, власта нѐ доведе до дереџе иднината на државата да ни зависи од некоја промена на Устав за некоја з ...
КАМШИКАРОТ ТРОКИРА

КАМШИКАРОТ ТРОКИРА

Дај да товариме што може уште да се товари. ...
ЗОРТ, А?

ЗОРТ, А?

Ем одеднаш на ЕУ ѝ станавме интересни. Ем ни викаат дека сме им потребни. Ем пак не ни кажуваат кога ќе нè примат. Ниту пак дали воопшто ќе нè примат. ...
БУГАРИЈА Е ПОМАЛКУ ВАЖНО БИЛАТЕРАЛНО ПРАШАЊЕ ЗА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ, ЗА НАС СЕ ВАЖНИ РЕФОРМИТЕ И АНТИКОРУПЦИЈАТА, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР КОП

БУГАРИЈА Е ПОМАЛКУ ВАЖНО БИЛАТЕРАЛНО ПРАШАЊЕ ЗА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ, ЗА НАС СЕ ВАЖНИ РЕФОРМИТЕ И АНТИКОРУПЦИЈАТА, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР КОП

Менувањето на Преамбулата на Уставот е гаранција за почеток на новата фаза од преговарачкиот процес на Македонија со ЕУ, вели холандскиот амбасадор во ...
РАДЕВ И ПИКОЛОМИНИ

РАДЕВ И ПИКОЛОМИНИ

„Посети ја Русија, пред Русија да те посети тебе“. ...
1 2 3 13 10 / 126 НАПИСИ