Таг: вежба

1 219 / 19 НАПИСИ
НЕМА АИР ОД ДЕВЕ БАИР

НЕМА АИР ОД ДЕВЕ БАИР

Миле, ми текна. А да им кажеме дека ги утнале елаборатите? ...
СЕГА ЌЕ ГАСИМЕ ПОЖАР И ЌЕ СПАСУВАМЕ ЛУЃЕ ДО 11 КАТ, КАЖА ШИЛЕГОВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВАТА ПОЖАРНА СКАЛА

СЕГА ЌЕ ГАСИМЕ ПОЖАР И ЌЕ СПАСУВАМЕ ЛУЃЕ ДО 11 КАТ, КАЖА ШИЛЕГОВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВАТА ПОЖАРНА СКАЛА

Од денес, скопската Пожарна ќе може да интервенира при пожар и до 11 кат со новата 42-метарска скала која беше презентирана попладнево со показна вежб ...
ВЕЖБА НА СКОПСКАТА ПОЖАРНА СО НОВАТА 42-МЕТАРСКА СКАЛА ПРЕДИЗВИКА ПАНИКА ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

ВЕЖБА НА СКОПСКАТА ПОЖАРНА СО НОВАТА 42-МЕТАРСКА СКАЛА ПРЕДИЗВИКА ПАНИКА ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Скопската Противпожарна бригада попладнево имаше вежба со новата 42-метарска скала, што предизвика паника меѓу жителите кои пријавуваа дека во центаро ...
ГО ПОЛОЖИВМЕ ПРВИОТ ГОЛЕМ ТЕСТ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ ЗА ВОЕНАТА ВЕЖБА НА НАТО НА КРИВОЛАК

ГО ПОЛОЖИВМЕ ПРВИОТ ГОЛЕМ ТЕСТ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ ЗА ВОЕНАТА ВЕЖБА НА НАТО НА КРИВОЛАК

На армискиот полигон Криволак денеска заврши воената вежба „Решителен удар 21“, со учество на армиите на Македонија, САД, Бугарија и Грција, како и пр ...
НА КРИВОЛАК СЕ ГРАДИ МОНТАЖНА КОВИД БОЛНИЦА И ПИСТА ЗА БЕСПИЛОТНИ ЛЕТАЛА ЗА  ВОЕНАТА ВЕЖБА „ОДЛУЧЕН УДАР 21“

НА КРИВОЛАК СЕ ГРАДИ МОНТАЖНА КОВИД БОЛНИЦА И ПИСТА ЗА БЕСПИЛОТНИ ЛЕТАЛА ЗА  ВОЕНАТА ВЕЖБА „ОДЛУЧЕН УДАР 21“

Монтажна ковид болница со 70 кревети, патишта во должина од 33 км, полетно-слетна писта за беспилотни летала се градат на Армискиот полигон Криволак. ...
ВО ШТИП СЕ ОДРЖА ПРВА ЗАЕДНИЧКА ВЕЖБА ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕПОГОДИ „НАЦИОНАЛЕН ОДГОВОР 2019“

ВО ШТИП СЕ ОДРЖА ПРВА ЗАЕДНИЧКА ВЕЖБА ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕПОГОДИ „НАЦИОНАЛЕН ОДГОВОР 2019“

Во Штип се одржа првата заедничка вежба за справување со елементарни непогоди, на која учествуваа припадници на АРМ и претставници на општинските дире ...
РЕНЏЕРИТЕ НА АРМ ОСВОИЈА СРЕБРЕН МЕДАЛ НА НАЈТЕШКАТА ВОЕНА ВЕЖБА ВО БРИТАНИЈА ВО КОНКУРЕНЦИЈА НА 138 ТИМОВИ

РЕНЏЕРИТЕ НА АРМ ОСВОИЈА СРЕБРЕН МЕДАЛ НА НАЈТЕШКАТА ВОЕНА ВЕЖБА ВО БРИТАНИЈА ВО КОНКУРЕНЦИЈА НА 138 ТИМОВИ

Ренџерите на македонската армија  освоија второ место и сребрениот медал на натпреварите на вежбата во Обединетото Кралство „Камбриска патрола 2018“, ...
МОРА ОТВОРЕНО ДА СЕ РАЗГОВАРА ЗОШТО 150 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ СЕ ПРИКЛУЧИЈА НА ИСИС, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ

МОРА ОТВОРЕНО ДА СЕ РАЗГОВАРА ЗОШТО 150 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ СЕ ПРИКЛУЧИЈА НА ИСИС, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ

Мора отворено да се разговара зошто 150 граѓани од Македонија се приклучија на борците на ИСИС во Сирија и Ирак, и што се случува со луѓето што се вра ...
ПОЧИНА ВОЈНИК НА АРМ НА ПОЛИГОНОТ КРИВОЛАК

ПОЧИНА ВОЈНИК НА АРМ НА ПОЛИГОНОТ КРИВОЛАК

Војник на АРМ починал на армискиот полигон Криволак вчера после завршување на воена вежба со боево гаѓање. Од генералштабот на АРМ го потврдија нас ...
1 219 / 19 НАПИСИ