Таг: викендица

ФАТЕНИ АРАМИИТЕ КОИ ЛАНИ ОГРАБИЛЕ ДЕСЕТИНА ВИКЕНДИЧКИ КАЈ ЛАГАДИН

ФАТЕНИ АРАМИИТЕ КОИ ЛАНИ ОГРАБИЛЕ ДЕСЕТИНА ВИКЕНДИЧКИ КАЈ ЛАГАДИН

По интензивна потрага, охридската полиција ги фати ограбувачите на десетина викендички во населбите Лагадин и Елешец. На почетокот на декември, еден о ...
ГЛУМЕЦОТ ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ ЗАГИНАЛ ОД СТРУЕН УДАР

ГЛУМЕЦОТ ВАНЧО ПЕТРУШЕВСКИ ЗАГИНАЛ ОД СТРУЕН УДАР

Актерот Ванчо Петрушевски почина денеска на 67 години, објавија на своите фејсбук страници неговите колеги од Драмскиот театар. Неофицијално, загинал ...
2 / 2 НАПИСИ