Таг: Викторија Нуланд

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ АКО НЕДЕЛАВА ПАДНЕ ДОГОВОР И ЗА ПОЛИЦИЈАТА

ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ АКО НЕДЕЛАВА ПАДНЕ ДОГОВОР И ЗА ПОЛИЦИЈАТА

Предвремените парламентарни избори во Македонија би можеле да се одржат на 11 декември годинава, ако СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во текот на неделава се договор ...
ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ВО ПРЖИНО, НАПНАТО НА ПРОТЕСТОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ВО ПРЖИНО, НАПНАТО НА ПРОТЕСТОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Разговорите меѓу претставниците на четирите партии потписници на Договорот од Пржино продолжуваат денеска. Вчерашната средба завршила со мал напредок ...
МОДЕН ДЕТАЉ – ЧАНТАТА НА НУЛАНД СПРЕМНА СО ПЕНКАЛО И СПОЈУВАЛКИ

МОДЕН ДЕТАЉ – ЧАНТАТА НА НУЛАНД СПРЕМНА СО ПЕНКАЛО И СПОЈУВАЛКИ

Помошничката на државниот секретар на САД Викторија Нуланд на чантата носи закачено пенкало и спојувалки. На сликите со лидерот на СДСМ Зоран Заев ден ...
НУЛАНД ГО ПОДДРЖА СЈО ЗА ВРАЌАЊЕ НА ЧИСТ ПРАВОСУДЕН СИСТЕМ ВО МАКЕДОНИЈА

НУЛАНД ГО ПОДДРЖА СЈО ЗА ВРАЌАЊЕ НА ЧИСТ ПРАВОСУДЕН СИСТЕМ ВО МАКЕДОНИЈА

Помошничката на американскиот државен секретар Викторија Нуланд по нејзината куса посета на Македонија и средбите што ги имаше со лидерите на партиите ...
НУЛАНД НАЈАВИ ДОГОВОР ЗА ИЗБОРИ ДЕНОВИВЕ, ПОЧУВСТВУВАЛА ПОЛИТИЧКА ВОЛЈА

НУЛАНД НАЈАВИ ДОГОВОР ЗА ИЗБОРИ ДЕНОВИВЕ, ПОЧУВСТВУВАЛА ПОЛИТИЧКА ВОЛЈА

Помошникот државен секретар Викторија Нуланд пред малку изјави дека наредниве денови ќе се направи нацрт договор за нови избори. „За тоа треба голе ...
НУЛАНД ДОАЃА ДА ОСИГУРА УСЛОВИ ЗА ЛЕГИТИМНИ ИЗБОРИ И ВЛАСТ БЕЗ СКАНДАЛИ

НУЛАНД ДОАЃА ДА ОСИГУРА УСЛОВИ ЗА ЛЕГИТИМНИ ИЗБОРИ И ВЛАСТ БЕЗ СКАНДАЛИ

Специјалната обвинителка Катица Јанева е прва на списокот официјални лица со која ќе има средба помошникот државната секретарка на САД за европски и з ...
НУЛАНД ЈА ПОЧНА БАЛКАНСКАТА ТУРНЕЈА СО ПОВИК ЗА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА

НУЛАНД ЈА ПОЧНА БАЛКАНСКАТА ТУРНЕЈА СО ПОВИК ЗА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА

САД ги повикуваат земјите од Западен Балкан да ги интензивират напорите за ги консолидираат своите демократии. Помошник државниот секретар на САД, ...

КЛАП 650 МИЛИОНИ

1 Амбасадорот на САД Џес Бејли соопшти дека за последните 15 години, од американскиот буџет се потрошиле 55 милиони долари за реформи на судството и п ...
КАТИЦА ЈАНЕВА НАЈВИСОКО НА АГЕНДАТА НА ВИКТОРИЈА НУЛАНД

КАТИЦА ЈАНЕВА НАЈВИСОКО НА АГЕНДАТА НА ВИКТОРИЈА НУЛАНД

Специјалната обвинителка Катица Јанева е единствената висока државна институција  со која ќе има средба американската помошник државна секретарка за е ...
НУЛАНД ДОАЃА НА 11 ЈУЛИ ЗА СОЗДАВАЊЕ УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

НУЛАНД ДОАЃА НА 11 ЈУЛИ ЗА СОЗДАВАЊЕ УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

Американската помошник државна секретарка за европски и евроазиски прашања Викторија Нуланд на 11 јули ќе дојде во Скопје, објави денеска Стејт департ ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ