НУЛАНД ДОАЃА НА 11 ЈУЛИ ЗА СОЗДАВАЊЕ УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

a:1:{s:9:"td_source";s:44:"Скопје(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  НУЛАНД ДОАЃА НА 11 ЈУЛИ ЗА СОЗДАВАЊЕ УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

  Американската помошник државна секретарка за европски и евроазиски прашања Викторија Нуланд на 11 јули ќе дојде во Скопје, објави денеска Стејт департментот на официјалната веб страна.

  Според соопштението, Нуланд во Скопје ќе се сретне со високи владини претставници, „за да разговара за билатерални и регионални прашања, меѓу кои и потребата да се реши тековната политичка криза, за поддршката на Специјалното обвинителство, и за создавање услови за веродостојни избори“.

  Нуланд во Скопје доаѓа по посетите на Косово и Албанија, а од Македонија заминува за Србија.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари