Таг: Специјално обвинителство

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
ОД ВТОРНИК ЌЕ ЗБОРИМЕ ЗА СЈО, ДЕНЕС СЛАВИМЕ ПРАЗНИК НА НЕЗАВИСНОСТА, РЕКОА ФЕТАИ И РИСТОСКА НА ПРОСЛАВАТА НА 8 СЕПТЕМВРИ

ОД ВТОРНИК ЌЕ ЗБОРИМЕ ЗА СЈО, ДЕНЕС СЛАВИМЕ ПРАЗНИК НА НЕЗАВИСНОСТА, РЕКОА ФЕТАИ И РИСТОСКА НА ПРОСЛАВАТА НА 8 СЕПТЕМВРИ

Обвинителките на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска го претставуваат ова обвинителство на денешната централна свечен ...
КРИВИЧНИОТ СУД ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“, НЕМА ПРЕЧКА ДА СЕ ЕКСТРАДИРААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

КРИВИЧНИОТ СУД ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“, НЕМА ПРЕЧКА ДА СЕ ЕКСТРАДИРААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението за предметот „Тврдина“ на Специјалното јавн обвинителство (СЈО), со кое кривично се гонат уапсените во С ...
ЈАНЕВА ГО ПОЛНИ ТЕФТЕРОТ СО ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА, ЌЕ ОДГОВАРА  НА СИТЕ ОДЕДНАШ

ЈАНЕВА ГО ПОЛНИ ТЕФТЕРОТ СО ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА, ЌЕ ОДГОВАРА НА СИТЕ ОДЕДНАШ

“Немам контрареплика. Ќе ви одговорам подоцна. Ги запишав прашањата, ќе одговорам“, е одговорот на Специјалната обвинителка Катица Јанева на прашањата ...
КАТИЦА ОД СЈО Ѝ ГО ПРОДОЛЖИ ОДМОРОТ НА ГОШЕВА ОД УСТАВЕН СУД

КАТИЦА ОД СЈО Ѝ ГО ПРОДОЛЖИ ОДМОРОТ НА ГОШЕВА ОД УСТАВЕН СУД

Само за да не ја стави на дневен ред иницијативата против Законот за Специјално обвинителство, Уставниот суд веќе втора недела воопшто не закажува сед ...
НУЛАНД ДОАЃА НА 11 ЈУЛИ ЗА СОЗДАВАЊЕ УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

НУЛАНД ДОАЃА НА 11 ЈУЛИ ЗА СОЗДАВАЊЕ УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

Американската помошник државна секретарка за европски и евроазиски прашања Викторија Нуланд на 11 јули ќе дојде во Скопје, објави денеска Стејт департ ...
КАМБОВСКИ: СЕЛЕКТИВНОТО ПИШМАНЕЊЕ НА ИВАНОВ ЌЕ УДРИ ПО УСТАВОТ

КАМБОВСКИ: СЕЛЕКТИВНОТО ПИШМАНЕЊЕ НА ИВАНОВ ЌЕ УДРИ ПО УСТАВОТ

„Владејачките ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, со засилувањето на членот 11 кој не постои во Законот за помилување, преку вметнување на член 11-а во Законот за помил ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ ЌЕ ЈА ЧУВА ЕДЕН ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО ПРЕДМЕТ НА СЈО?

ФАТИМЕ ФЕТАИ ЌЕ ЈА ЧУВА ЕДЕН ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО ПРЕДМЕТ НА СЈО?

Старо новиот минситер за внатрешни работи Митко Чавков веќе го сменил Примислав Димовски од командант на Алфите и на позицијата го вратил Ивица Анчевс ...
ПОМИЛУВАНИТЕ ИЛИ ПОД ИСТРАГА НА СЈО НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ПРИВРЕМЕНАТА ВЛАДА

ПОМИЛУВАНИТЕ ИЛИ ПОД ИСТРАГА НА СЈО НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ПРИВРЕМЕНАТА ВЛАДА

Учеството на лицата кои се под истрага на Специјалното јавно обвинителство во привремената Влада или било која друга политичка функција не придонесува ...
КАТИЦА НА ПОМЕН НА СИЦИЛИЈАНСКИОТ ЛОВЕЦ НА МАФИЈАШИ ФАЛКОНЕ

КАТИЦА НА ПОМЕН НА СИЦИЛИЈАНСКИОТ ЛОВЕЦ НА МАФИЈАШИ ФАЛКОНЕ

Делегација на Специјалното обвинителство на чело со специјалната обвинителка Катица Јанева на 23 мај ќе присуствува на меморијалот за одбележувањето н ...
ТАЛЕВСКИ ВО ИЛЕГАЛА, КАТИЦА МУ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА НА СВАДБА

ТАЛЕВСКИ ВО ИЛЕГАЛА, КАТИЦА МУ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА НА СВАДБА

Додека битолскиот градоначалник Владимир Талески се крие од јавноста, специјалната обвинителка Катица Јанева викендов била во Битола, дознава САКАМДАК ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ