Таг: Вјоса Османи

ВЈОСА ОСМАНИ ИЗБРАНА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА КОСОВО

ВЈОСА ОСМАНИ ИЗБРАНА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА КОСОВО

Косовскиот парламент вечерва ја избра Вјоса Османи за нова претседателка на државата. За неа гласаа 71 пратеник во третиот и последен круг од гласањет ...
ГЛАСАЧИТЕ ГО КАЗНИЈА ХАРАДИНАЈ, КОСОВО ЗА ПРВПАТ МОЖЕ ДА ДОБИЕ ПРЕМИЕРКА

ГЛАСАЧИТЕ ГО КАЗНИЈА ХАРАДИНАЈ, КОСОВО ЗА ПРВПАТ МОЖЕ ДА ДОБИЕ ПРЕМИЕРКА

Опозициските партии Самоопределување и Демократска лига на Косово би можеле да освојат по 30% гласови на денешните парламентарни избори на Косово, пок ...
2 / 2 НАПИСИ