Таг: „владимирки“

ТАЛЕСКИ ПОСИПАН СО ПАРИ ВЛАДИМИРКИ, ОПШТИНСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ГИ ИЗБРИША СНИМКИТЕ ОД ГЕРИЛА АКЦИЈАТА

ТАЛЕСКИ ПОСИПАН СО ПАРИ ВЛАДИМИРКИ, ОПШТИНСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ГИ ИЗБРИША СНИМКИТЕ ОД ГЕРИЛА АКЦИЈАТА

Битолаченец Иван Чулаковски, кој учествуваше во гаснењето на пожарот на Пелистер, со печатени пари од 360.000 евра таканаречени владимирки или транспо ...
МИНИСТЕРОТ МИСАЈЛОВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД ГЕРИЛА И ИЗБЕГА ОД НОВИНАРИТЕ ВО БИТОЛА

МИНИСТЕРОТ МИСАЈЛОВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД ГЕРИЛА И ИЗБЕГА ОД НОВИНАРИТЕ ВО БИТОЛА

Само еден медиум беше поканет на денешната работна посета на министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски на Битола и Новаци. Најголемиот дел од ...
БИТОЛА БАШКА ДРЖАВА, НИКОЈ НЕ СЕЧЕ ЛЕНТА НА НОВИОТ ПАТ ЗА РЕСЕН

БИТОЛА БАШКА ДРЖАВА, НИКОЈ НЕ СЕЧЕ ЛЕНТА НА НОВИОТ ПАТ ЗА РЕСЕН

Без помпи и присуства на министери денес во употреба беше пуштена реконструираната делница од магистралниот пат од Битола за Ресен. Битолчани се изнен ...
ГРУЕВСКИ ТРГНИ ГИ КАНЏИТЕ ОД СЈО,ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД ВЛАДА СО НАЈМАСОВЕН ПРОТЕСТ ДОСЕГА

ГРУЕВСКИ ТРГНИ ГИ КАНЏИТЕ ОД СЈО,ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД ВЛАДА СО НАЈМАСОВЕН ПРОТЕСТ ДОСЕГА

Антивладините демонстранти пред Влада беа на најмасовен протест досега. Делеа пари „владимирки“, а имаат и транспаренти на кои пишува „Битола не е на ...
НА РАСПИТ И БИТОЛЧАНЕЦОТ ШТО ФРЛАШЕ „ВЛАДИМИРКИ“

НА РАСПИТ И БИТОЛЧАНЕЦОТ ШТО ФРЛАШЕ „ВЛАДИМИРКИ“

Битолчанецот Иван Чулаковски, еден до герилците кои го посипаа градоначалникот Владимир Талески со парите „владимирки“, денес е повикан на информативе ...
СО „ВЛАДИМИРКИ“ В РАЦЕ БИТОЛЧАНИ ИГРАА ОРО НА ПЕСНАТА „МАЈКА НА НИКОЛЧО ДУМАШЕ“

СО „ВЛАДИМИРКИ“ В РАЦЕ БИТОЛЧАНИ ИГРАА ОРО НА ПЕСНАТА „МАЈКА НА НИКОЛЧО ДУМАШЕ“

Песната „Мајка на Николчо думаше, стани си сине премиер, да крадеш народ сиромав“ во изведба на „Белизе бенд“ ечеше на Широк Сокак пред новото кин ...
БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

Како во партизанско доба мафтаат со црвени знамиња, носат пароли за социјална правда, пеат песни од НОБ, ја слушаат Интернационалата и песната на анти ...
ПАРТИЗАНСКИ МАРШ СО ЦРВЕНИ ЗНАМИЊА НИЗ БИТОЛА

ПАРТИЗАНСКИ МАРШ СО ЦРВЕНИ ЗНАМИЊА НИЗ БИТОЛА

Пеејќи ја песната „Во борба македонски народе“ и мафтајќи со црвени знамиња учесниците во Шарената револуција вечерва маршираше низ битолските улици. ...
8 / 8 НАПИСИ