Таг: Во одбрана на Дебар Маало

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР ЈАНА БЕЛЧЕВА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ВЕЛИ НЕ САКА ДА БИДЕ ДЕЛ ОД НЕТРАНСПАРЕНТЕН ТИМ СО НАЗАДНИ ИДЕИ

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР ЈАНА БЕЛЧЕВА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ВЕЛИ НЕ САКА ДА БИДЕ ДЕЛ ОД НЕТРАНСПАРЕНТЕН ТИМ СО НАЗАДНИ ИДЕИ

Претседателката на Советот на Општина Центар Јана Белчева-Андреевска за САКАМДАКАЖАМ.МК потврди дека денеска си поднела оставка. Како што вели Белчева ...
ТУНЕЛИТЕ ПОД КАЛЕ ЌЕ БИДАТ НОВО „СКОПЈЕ 2014“, ДА СЕ СТОПИРА ПРОЕКТОТ ПОБАРА „ВО ОДБРАНА НА ДЕБАР МААЛО“ ОД ШИЛЕГОВ

ТУНЕЛИТЕ ПОД КАЛЕ ЌЕ БИДАТ НОВО „СКОПЈЕ 2014“, ДА СЕ СТОПИРА ПРОЕКТОТ ПОБАРА „ВО ОДБРАНА НА ДЕБАР МААЛО“ ОД ШИЛЕГОВ

Стопирање на постапката за изградба на тунел под Кале и вијадукт кај Владата, зашто со овој проект ќе се постават темелите за ново „Скопје 2014“, поба ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ДАДЕ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА НА РАБОТНИЧКИ, А 60.000 ЕВРА ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНА СРЕДИНА

ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ДАДЕ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА НА РАБОТНИЧКИ, А 60.000 ЕВРА ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНА СРЕДИНА

За заштита на животната средина Општина Центар во буџетот за наредната година предвидела 60.000 евра. Околу пола милион евра се предвидени да му се да ...
ЈАНА БЕЛЧЕВА ОД ДЕБАРМААЛСКАТА ИНИЦИЈАТИВА СТАНА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ НА ЦЕНТАР

ЈАНА БЕЛЧЕВА ОД ДЕБАРМААЛСКАТА ИНИЦИЈАТИВА СТАНА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ НА ЦЕНТАР

Јана Белчева Андреевска е нов претседател на Советот на Општина Центар.Таа беше избрана со 15 гласа „за“ од СДСМ и „6“ воздржани“, од коалицијата пред ...
ДЕБАРМААЛЦИ СЕ ИЗБОРИЈА ЗА НОСИТЕЛ НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА СДСМ ЗА ЦЕНТАР

ДЕБАРМААЛЦИ СЕ ИЗБОРИЈА ЗА НОСИТЕЛ НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА СДСМ ЗА ЦЕНТАР

Носител на листата за советници во Советот на Општина Центар ќе биде член на граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“. Ова било договорено ...
ДЕБАРМААЛСКА ПЛАТФОРМА СО 40 БАРАЊА ОД ИДНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА СКОПЈЕ И НА ЦЕНТАР

ДЕБАРМААЛСКА ПЛАТФОРМА СО 40 БАРАЊА ОД ИДНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА СКОПЈЕ И НА ЦЕНТАР

Платформа со четириесетина барања мод мотото „Здравјето пред профитот“ упати граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“ до сите партии што им ...
ЖЕРНОВСКИ НАЈАВИ МОНТАЖЕН ПАРКИНГ ПО ПРОТЕСТОТ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ТРОТОАРИТЕ ВО ДЕБАР МААЛО

ЖЕРНОВСКИ НАЈАВИ МОНТАЖЕН ПАРКИНГ ПО ПРОТЕСТОТ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ТРОТОАРИТЕ ВО ДЕБАР МААЛО

Општина Центар најави дека ќе го решава проблемот со блокираните тротоари во Дебар Маало со изградба на монтажен паркинг и поставување на заштитни сто ...
„ВРАТЕТЕ НИ ГИ ТРОТОАРИТЕ“, БАРААТ ДЕБАРМААЛЦИ ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ЦЕНТАР И СКОПЈЕ НА ПРОТЕСТ ЗА БЕЗБЕДНИ УЛИЦИ И ПРОТИВ ГРАДЕЖНИОТ ХАОС

„ВРАТЕТЕ НИ ГИ ТРОТОАРИТЕ“, БАРААТ ДЕБАРМААЛЦИ ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ЦЕНТАР И СКОПЈЕ НА ПРОТЕСТ ЗА БЕЗБЕДНИ УЛИЦИ И ПРОТИВ ГРАДЕЖНИОТ ХАОС

Под слоганите „Вратете ни ги тротоарите“ и „Здравјето пред профитот“, жителите на скопско Дебар Маало вечерва протестираа со барање Општина Центар и Г ...
ДЕБАРМААЛЦИ УТРЕ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ УЗУРПИРАНИТЕ ТРОТОАРИ И ЛОШИОТ РЕЖИМ ЗА ДОТУР НА СТОКА

ДЕБАРМААЛЦИ УТРЕ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ УЗУРПИРАНИТЕ ТРОТОАРИ И ЛОШИОТ РЕЖИМ ЗА ДОТУР НА СТОКА

Жителите на Дебар маало под мотото „Вратете ни ги тротоарите“ утре ќе протестираат. Мирниот протест е најавен за 18 часот пред зградата на Министерств ...
ПРЕГАЗЕНА ЖЕНА ВО ДЕБАР МААЛО, ГРАЃАНИТЕ БАРААТ КОЦЕ И АНДРЕЈ ДА ГО ОГРАНИЧАТ ДОТУРОТ НА СТОКА

ПРЕГАЗЕНА ЖЕНА ВО ДЕБАР МААЛО, ГРАЃАНИТЕ БАРААТ КОЦЕ И АНДРЕЈ ДА ГО ОГРАНИЧАТ ДОТУРОТ НА СТОКА

Утрово прегазена е жена на улицата Антоние Грубишиќ, во близина на Министерството за култура. Жената е прегазена од комбе за дотур на стока. Граѓан ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ