Таг: воена состојба

1 213 / 13 НАПИСИ
ЗАЕВ УШТЕ НА 28 АПРИЛ ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ОРГАНИЗИРАН ОБИД ЗА НЕГОВО УБИСТВО

ЗАЕВ УШТЕ НА 28 АПРИЛ ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ОРГАНИЗИРАН ОБИД ЗА НЕГОВО УБИСТВО

Само еден ден по нападот на Собранието на 27 април, премиерот Зоран Заев го обвини претседателот Ѓорге Иванов дека заедно со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Ник ...
УБК И ЧАВКОВ ТРЕБАЛЕ ДА МУ ПОМОГНАТ НА ИВАНОВ ДА ЈА ИЗВАДИ ВОЈСКАТА, ОТКРИ МИНИСТЕРОТ НУХИУ

УБК И ЧАВКОВ ТРЕБАЛЕ ДА МУ ПОМОГНАТ НА ИВАНОВ ДА ЈА ИЗВАДИ ВОЈСКАТА, ОТКРИ МИНИСТЕРОТ НУХИУ

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу откри дека на 27 април имало сценарио кое би било повод за прогласување воена состојба од врховниот командан ...
ЈА ПЛАШАТ АДМИНИСТРАЦИЈАТА ДА СИ ОДИ ДОМА ПОРАНО ОТИ ВО 5 ЧАСОТ ВОЈСКАТА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА УЛИЦИ, АРМ ВЕЛИ ТОА НЕМА ВРСКА

ЈА ПЛАШАТ АДМИНИСТРАЦИЈАТА ДА СИ ОДИ ДОМА ПОРАНО ОТИ ВО 5 ЧАСОТ ВОЈСКАТА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА УЛИЦИ, АРМ ВЕЛИ ТОА НЕМА ВРСКА

Директорите и шефовите во јавните институции денеска ги пуштаат вработените порано да си одат дома со објаснување дека во 17 часот војската ќе излезе ...
1 213 / 13 НАПИСИ