Таг: заболени

1 2 3 4 5 30 / 46 НАПИСИ
ПРОЦЕНТОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ПАДНА НА 7,5 ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА, 29 ОД 839 ЗАРАЗЕНИ ПРЕТХОДНО БИЛЕ ВО СТРАНСТВО

ПРОЦЕНТОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ПАДНА НА 7,5 ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА, 29 ОД 839 ЗАРАЗЕНИ ПРЕТХОДНО БИЛЕ ВО СТРАНСТВО

Се намалува бројот на новопотврдени случаи од ковид-19 и процентот на позитивни од тестирани, стои во извештајот на Институт за јавно здравје (ИЈЗ) за ...
ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ, 85 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ, 85 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА

Од направени 1.188 тестирања изминатите 24 часа, регистрирани се 85 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Институтот за јавно здравје. Најмногу од нив во С ...
ДЕВЕТ ЛИЦА ПОЧИНАА, НОВИ 176 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 870 ТЕСТИРАЊА

ДЕВЕТ ЛИЦА ПОЧИНАА, НОВИ 176 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 870 ТЕСТИРАЊА

Девет пациенти починаа, а дијагностицирани се 176 нови случаи на КОВИД-19 од направени 870 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Од новозара ...
ЕДНА ТРЕТИНА ОД ПОЧИНАТИТЕ ОД КОВИД-19 УМРЕЛЕ ВО РОК ОД ТРИ ДЕНА ПО ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА И ПРИ ПРИЕМ ВО БОЛНИЦА

ЕДНА ТРЕТИНА ОД ПОЧИНАТИТЕ ОД КОВИД-19 УМРЕЛЕ ВО РОК ОД ТРИ ДЕНА ПО ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА И ПРИ ПРИЕМ ВО БОЛНИЦА

Една третина (33,61%) од починатите од КОВИД-19 умреле во рок од три дена од хоспитализација, вклучувајќи и 4,1 отсто кои починале при прием во болниц ...
СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, НАЈМНОГУ БОЛНИ ИМА ВО ЧАИР, САРАЈ И БУТЕЛ

СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, НАЈМНОГУ БОЛНИ ИМА ВО ЧАИР, САРАЈ И БУТЕЛ

Во Скопје има најмногу активни случаи на заразени со КОВИД-19, по што следуваат Тетово, Штип, Куманово и Велес. Според податоците на Институтот за јав ...
БАЈРАМ БЕШЕ ПРЕД 2 ДЕНА, МОЖЕБИ БРОЈКАТА НА НОВОЗАБОЛЕНИ Е ПОРАДИ СЕДЕНКИТЕ КОИ ГИ ПРАВИ СЕКОЈ ОД НАС, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

БАЈРАМ БЕШЕ ПРЕД 2 ДЕНА, МОЖЕБИ БРОЈКАТА НА НОВОЗАБОЛЕНИ Е ПОРАДИ СЕДЕНКИТЕ КОИ ГИ ПРАВИ СЕКОЈ ОД НАС, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

Премиерот Оливер Спасовски смета дека бројката на заразени со КОВИД-19 не се намалува поради тоа што голем број граѓани си прават седенки и се групира ...
КРИВАТА СО ПРОЦЕНТОТ НА ПОЗИТИВНИ ОД ТЕСТИРАНИ ПАК ПОЧНА ДА ОДИ НАГОРЕ

КРИВАТА СО ПРОЦЕНТОТ НА ПОЗИТИВНИ ОД ТЕСТИРАНИ ПАК ПОЧНА ДА ОДИ НАГОРЕ

Првпат по три недели, процентот на позитивни од тестирани за КОВИД-19 вчера беше двоцифрен, односно 15,2 отсто. Од 145 тестирани, 22 беа позитивни и а ...
СТАПКАТА НА ПОЗИТИВНИ ОД ТЕСТИРАНИ ЗА КОВИД-19 ПАДНА НА 2 ОТСТО

СТАПКАТА НА ПОЗИТИВНИ ОД ТЕСТИРАНИ ЗА КОВИД-19 ПАДНА НА 2 ОТСТО

Стапката на заболени од тестирани за коронавирус веќе две недели е под 10 отсто, а во изминатото деноноќие падна на 2 отсто, што е најниско ниво досег ...
ДА ПОМИНЕ ВИКЕНДОВ, ПА ДА ВИДИМЕ ДАЛИ ИМА УСЛОВИ ЗА ИЗБОРИ ЛЕТОВО ОТИ НАЕСЕН МОЖЕ ДА ОЧЕКУВАМЕ НОВ ПИК, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ДА ПОМИНЕ ВИКЕНДОВ, ПА ДА ВИДИМЕ ДАЛИ ИМА УСЛОВИ ЗА ИЗБОРИ ЛЕТОВО ОТИ НАЕСЕН МОЖЕ ДА ОЧЕКУВАМЕ НОВ ПИК, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Дали одложените парламентарни избори ќе се одржат летово ќе може да се кажe за неколку денови откако ќе имаме податоци дали вирусот стивнува, кажа на ...
ЗА 1 МАЈ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА БИДЕ ОД 19 ЧАСОТ В ЧЕТВРТОК ДО ПОНЕДЕЛНИК, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ЗА 1 МАЈ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА БИДЕ ОД 19 ЧАСОТ В ЧЕТВРТОК ДО ПОНЕДЕЛНИК, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

На денешниот утрински состанок на Комисијата за заразни болести е предложено полицискиот час за време на првомајскиот викенд да биде од 19 часот в чет ...
1 2 3 4 5 30 / 46 НАПИСИ