Таг: заболени

1 3 4 546 / 46 НАПИСИ
НЕМА НОВИ СОМНИТЕЛНИ СЛУЧАИ ЗА КОРОНАВИРУС, СООПШТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

НЕМА НОВИ СОМНИТЕЛНИ СЛУЧАИ ЗА КОРОНАВИРУС, СООПШТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Во изминатите 24 часа не се тестирани нови пациенти за коронавирус и до овој момент нема нов случај на заболен во земјава, соопшти Министерството за з ...
РЕДОВНО МИЕЊЕ РАЦЕ И КАШЛАЊЕ ВО ПОДЛАКТИЦА, А НЕ ВО ДЛАНКА, ПРЕПОРАКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

РЕДОВНО МИЕЊЕ РАЦЕ И КАШЛАЊЕ ВО ПОДЛАКТИЦА, А НЕ ВО ДЛАНКА, ПРЕПОРАКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

Министерството за здравство објави листа на препораки за превенција на граѓаните од коронавирусот. До сега во Македонија нема регистриран случај на за ...
ЗА 4 ГОДИНИ ЗА 20 ОТСТО ПОМАЛКУ ДЕЦА СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ ПОРАДИ АНТИВАКСЕРСКАТА ПРОПАГАНДА

ЗА 4 ГОДИНИ ЗА 20 ОТСТО ПОМАЛКУ ДЕЦА СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ ПОРАДИ АНТИВАКСЕРСКАТА ПРОПАГАНДА

Во последните 10 години регистрирани се најголем број заболени од мали сипаници, или 1.175 болни со стапка од 56,8 на 100.000 жители, а 895 лица или 7 ...
НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА НЕМА ДА СЕ ПРИМААТ НИТУ ВО УЧИЛИШТЕ, НИТУ ВО ГРАДИНКА, ИМА ДОВОЛНО ВАКЦИНИ ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА НЕМА ДА СЕ ПРИМААТ НИТУ ВО УЧИЛИШТЕ, НИТУ ВО ГРАДИНКА, ИМА ДОВОЛНО ВАКЦИНИ ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Невакцинирани деца освен во градинките нема да се примаат ниту во училиштата, рече денес министерот за здравство Венко Филипче, откако Владата на вчер ...
ОД ГРИП МИНАТАТА НЕДЕЛА ПОЧИНАЛЕ 8 ЛИЦА

ОД ГРИП МИНАТАТА НЕДЕЛА ПОЧИНАЛЕ 8 ЛИЦА

Осум лица починале од грип минатата недела, соопштија од Институтот за јавно здравје. Епидемиологот Гордана Кузмановска од ИЈЗ, вели дека починатите с ...
ЌЕ СЕ СЕЧАТ ЈАПОНСКИТЕ ЦРЕШИ НА МАКСИМ ГОРКИ ОТИ СЕ ЗАБОЛЕНИ

ЌЕ СЕ СЕЧАТ ЈАПОНСКИТЕ ЦРЕШИ НА МАКСИМ ГОРКИ ОТИ СЕ ЗАБОЛЕНИ

Дел од јапонските цреши на улицата Максим Горки во Скопје ќе се сечат оти се заболени. Седум јапонски цреши кои се наоѓаат во дрворедот од едната стра ...
1 3 4 546 / 46 НАПИСИ