Таг: загинат

ЕДЕН ПЛАНИНАР ПОЧИНА, А ДРУГ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ ПАД ВО ПРОВАЛИЈА НА ТИТОВ ВРВ, ПРИ СПАСУВАЊЕТО ПОВРЕДЕН И КОМАНДИРОТ ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ЕДИНИЦА НА МВР

ЕДЕН ПЛАНИНАР ПОЧИНА, А ДРУГ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ ПАД ВО ПРОВАЛИЈА НА ТИТОВ ВРВ, ПРИ СПАСУВАЊЕТО ПОВРЕДЕН И КОМАНДИРОТ ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ЕДИНИЦА НА МВР

Двајца планинари кои во текот на вчерашниот се водеа како исчезнати во реонот на Титов Врв на Шар Планина се пронајдени. Едниот планинар починал при п ...
ДЕВОЈКА ЗАГИНА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО БИХ

ДЕВОЈКА ЗАГИНА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО БИХ

28-годишна девојка од Столац почина откако на нејзината семејна куќа се урна огромна карпа по синоќешниот силен земјотрес во Босна и Херцеговина. Спор ...
ВО УКРАИНА ЗАГИНА АМЕРИКАНСКИ НОВИНАР

ВО УКРАИНА ЗАГИНА АМЕРИКАНСКИ НОВИНАР

Брент Рено, наградуваниот американски новинар и режисер на документарни филмови, е убиен денеска додека известуваше од Ирпин, предградие на украинскио ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ПОЖАРОТ ВО БАРАКА ВО СКОПСКИ ТРНОДОЛ

ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ПОЖАРОТ ВО БАРАКА ВО СКОПСКИ ТРНОДОЛ

Едно лице загина во пожарот кој денеска изби во барака во скопската населба Трнодол. Телото го нашле пожарникарите кога однадвор го изгасиле пожарот, ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ И УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА ВО СКОПСКО ШИШЕВО

ЕДЕН ЗАГИНАТ И УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА ВО СКОПСКО ШИШЕВО

20-годишно момче почина денеска како последица на повредите здобиени во престрелка што се случила ноќеска на влезот во скопското село Шишево. Во прест ...
СИНДИКАЛЕЦОТ ДАНЕВСКИ ДОБИ ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР НА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА ЗАГИНА НЕГОВ КОЛЕГА

СИНДИКАЛЕЦОТ ДАНЕВСКИ ДОБИ ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР НА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА ЗАГИНА НЕГОВ КОЛЕГА

Синдикалецот Живко Даневски (65) доби една година затвор за сообраќајката во која почина негов колега, сопатник во возилото. Даневски беше прогласен з ...
ЧЕТВОРИЦА УАПСЕНИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА ВО КОЈА ЗАГИНА ЧЛЕН НА ДУИ ОД КУМАНОВО

ЧЕТВОРИЦА УАПСЕНИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА ВО КОЈА ЗАГИНА ЧЛЕН НА ДУИ ОД КУМАНОВО

Четири лица досега се уапсени во врска со вчерашната престрелка во Мала Речица во која што загина Неип Реџепи од кумановскиот огранокот на ДУИ, велат ...
ЕДНО ЛИЦЕ УБИЕНО, ДВАЈЦА ПРИВЕДЕНИ ПО СУДИР НА ДВЕ РИВАЛСКИ ГРУПИ ВО МАЛА РЕЧИЦА

ЕДНО ЛИЦЕ УБИЕНО, ДВАЈЦА ПРИВЕДЕНИ ПО СУДИР НА ДВЕ РИВАЛСКИ ГРУПИ ВО МАЛА РЕЧИЦА

Едно лице починало, а две лица се повредени по вооружената престрелка што се случи во четвртокот доцна попладне во тетовското село Мала Речица во близ ...
ЗАГИНА 19-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ, НЕКОЛКУМИНА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА 4 ВОЗИЛА НА ПАТОТ БИТОЛА-ПРИЛЕП

ЗАГИНА 19-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ, НЕКОЛКУМИНА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА 4 ВОЗИЛА НА ПАТОТ БИТОЛА-ПРИЛЕП

Загина 19-годишниот битолчанец Ѓ. Т., а неколкумина други се повредени во тешка сообраќајна несреќа што утрово околу 8 часот се случила меѓу три патни ...
ЗАГИНА УНГАРСКИ ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ВО НОВАЦИ

ЗАГИНА УНГАРСКИ ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ВО НОВАЦИ

Унгарски параглајадерист загина попладнево во близина на битолското село Новаци, откако при летање удрил во далековод, потврди МВР. Случајот во МВР ...
10 / 10 НАПИСИ