Таг: заменик-министер

ПРОФЕСОР ПО ФИЗИЧКО ЌЕ ЈА ЗАМЕНУВА ШЕКЕРИНСКА, ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ЗА КУЛТУРА Е ПРОЕКТ МЕНАЏЕР ЗА ТРАДИЦИОНАЛНИ РАКОТВОРБИ

ПРОФЕСОР ПО ФИЗИЧКО ЌЕ ЈА ЗАМЕНУВА ШЕКЕРИНСКА, ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ЗА КУЛТУРА Е ПРОЕКТ МЕНАЏЕР ЗА ТРАДИЦИОНАЛНИ РАКОТВОРБИ

Собраниските служби ги истакнаа биографиите на замениците министри што ги предложи премиерот Зоран Заев, за пратениците во текот на викендот да ги про ...
ЗАМЕНИКОТ ЃОНУЛ БАЈРАКТАР ГИ ПРЕЗЕМА МИНИСТЕРСКИТЕ ОВЛАСТУВАЊА ВО ТРУД И СОЦИЈАЛА

ЗАМЕНИКОТ ЃОНУЛ БАЈРАКТАР ГИ ПРЕЗЕМА МИНИСТЕРСКИТЕ ОВЛАСТУВАЊА ВО ТРУД И СОЦИЈАЛА

Заменикот министер за труд и социјална политика Ѓонул Бајрактар ги презема овластувањата и одговорностите во раководењето со Министерството за труд и ...
ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРОТ ПЕТАР АТАНАСОВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ НЕМА ПРОМЕНИ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО И ПРЕДУПРЕДИ НА РАСТ НА НАЦИОНАЛИЗМОТ

ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРОТ ПЕТАР АТАНАСОВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ НЕМА ПРОМЕНИ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО И ПРЕДУПРЕДИ НА РАСТ НА НАЦИОНАЛИЗМОТ

Заменик-министерот за образование Петар Атанасов денеска поднесе оставка и во обраќањето до премиерот Зоран Заев вели дека си заминува од сите функции ...
ЖЕРНОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО ПРЕДЛОЖЕН ЗА ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ЖЕРНОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО ПРЕДЛОЖЕН ЗА ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Премиерот Зоран Заев до Собранието синоќа ги испратил предлозите за заменици-министри во Владата, вклучувајќи го и поранешниот градоначалник на Општин ...
ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ ЌЕ ЈА РАЗРЕШИ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ ЌЕ ЈА РАЗРЕШИ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

По промените во Министерството за финансии, премиерот Емил Димитриев ќе направи ротација и на позицијата заменик-министер за надворешни работи. Тој ...
5 / 5 НАПИСИ