Таг: замрзнат имот

СУДОТ ГИ ЗАМРЗНА ТРИТЕ СТАНА ВО „ПАНОРАМА РЕЗИДЕНС“ КОИ СПОРЕД КАМЧЕВ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО СЕ НА ГРУЕВСКИ

СУДОТ ГИ ЗАМРЗНА ТРИТЕ СТАНА ВО „ПАНОРАМА РЕЗИДЕНС“ КОИ СПОРЕД КАМЧЕВ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО СЕ НА ГРУЕВСКИ

Предлогот на обвинителката Лиле Стефанова за одземање на имот на фирмата „ССИ инвестмент“, на чие име гласат трите апартмана на Никола Груевски во „Па ...
ЗАМРЗНАТ ИМОТ НА РАШКОВСКИ И НЕГОВИТЕ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА

ЗАМРЗНАТ ИМОТ НА РАШКОВСКИ И НЕГОВИТЕ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА

Основниот кривичен суд Скопје, на барање на Обвинетелството за организиран криминал и корупција, замрзна имот на поранешниот генерален секретар на Вла ...
ЗАМРЗНАТ ИМОТОТ НА ГРУЕВСКИ ОД НОВООТКРИЕНИТЕ 3.000 КВАДРАТИ НА ВОДНО И ДВА СТАНА НА БИХАЌКА, ИСТРАГАТА НЕ ГИ ЧЕПКА ТРИТЕ СТАНА НА МАЈКА МУ

ЗАМРЗНАТ ИМОТОТ НА ГРУЕВСКИ ОД НОВООТКРИЕНИТЕ 3.000 КВАДРАТИ НА ВОДНО И ДВА СТАНА НА БИХАЌКА, ИСТРАГАТА НЕ ГИ ЧЕПКА ТРИТЕ СТАНА НА МАЈКА МУ

Двата новооткриени станови на азилантот во Унгарија Никола Груевски во кои Обвинителството за организиран криминал и корупција минатиот месец влезе да ...
СУДОТ ГО ЗАМРЗНА ИМОТОТ И НА ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО ИСТРАГАТА НА СЈО ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ „ПОШТЕНСКА БАНКА“

СУДОТ ГО ЗАМРЗНА ИМОТОТ И НА ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО ИСТРАГАТА НА СЈО ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ „ПОШТЕНСКА БАНКА“

На барање на Специјалното јавно обвинителство, судија на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 го замрзна имотот на правните лица „Европа 92 ДО ...
ВМРО-ДПМНЕ БАРА ИТНО ДА СЕ УКИНЕ МЕРКАТА ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ПАРТИСКИОТ ИМОТ, ЌЕ СЕ ЖАЛИ КАЈ АМБАСАДОРИТЕ И СЕСТРИНСКИТЕ ПАРТИИ

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ИТНО ДА СЕ УКИНЕ МЕРКАТА ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ПАРТИСКИОТ ИМОТ, ЌЕ СЕ ЖАЛИ КАЈ АМБАСАДОРИТЕ И СЕСТРИНСКИТЕ ПАРТИИ

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев кажа дека поднеле жалба на одлуката на Основниот суд Скопје 1 да го замрзне целокупниот партиски имот ...
СУДОТ ГО ЗАМРЗНА ИМОТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ НА БАРАЊЕ НА СЈО

СУДОТ ГО ЗАМРЗНА ИМОТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ НА БАРАЊЕ НА СЈО

Судија на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 го замрзна имотот на ВМРО-ДПМНЕ на барање на Специјалното јавно обвинителство во рамките на пре ...
ЗАМРЗНАТ ИМОТОТ НА ОБВИНЕТИОТ ПОМОШНИК-МИНИСТЕР ОД МВР, СЈО ЌЕ ГИ ВРАЌА НЕЛЕГАЛНО СТЕКНАТИТЕ ДРЖАВНИ ПАРИ

ЗАМРЗНАТ ИМОТОТ НА ОБВИНЕТИОТ ПОМОШНИК-МИНИСТЕР ОД МВР, СЈО ЌЕ ГИ ВРАЌА НЕЛЕГАЛНО СТЕКНАТИТЕ ДРЖАВНИ ПАРИ

Специјалното јавно обвинителство има шанси да врати нелегално стекнат имот во случајот „Триста“ за злоупотреби со набавката на возила за МВР, откако п ...
7 / 7 НАПИСИ