Таг: зараза

1 18 19 20198 / 198 НАПИСИ
ОД УТРЕ СКЕНИРАЊЕ НА ПАТНИЦИТЕ ОД ЛЕТОВИТЕ ОД ДУБАИ И ИСТАНБУЛ КАКО ПРЕВЕНТИВНА МЕРКА ЗА КОРОНАВИРУСОТ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ОД УТРЕ СКЕНИРАЊЕ НА ПАТНИЦИТЕ ОД ЛЕТОВИТЕ ОД ДУБАИ И ИСТАНБУЛ КАКО ПРЕВЕНТИВНА МЕРКА ЗА КОРОНАВИРУСОТ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека од утре ќе се скенираат со термална камера патниците од летовите од Дубаи и Истанбул, кои имаат коне ...
КИНА ГО ЗАПРЕ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО 10 ГРАДОВИ ПОРАДИ НОВИОТ ВИРУС, ДОСЕГА 26 ПОЧИНАТИ

КИНА ГО ЗАПРЕ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО 10 ГРАДОВИ ПОРАДИ НОВИОТ ВИРУС, ДОСЕГА 26 ПОЧИНАТИ

Кинеските власти ја проширија суспензијата на јавниот превоз на десет градови, откако бројката починати од новиот коронавирус порасна на 26. Сите г ...
КИНА ЌЕ СТАВИ ВО КАРАНТИН НАД 18 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ПОРАДИ НОВИОТ ВИРУС

КИНА ЌЕ СТАВИ ВО КАРАНТИН НАД 18 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ПОРАДИ НОВИОТ ВИРУС

Кинеските власти објавија дека ќе затворат уште два града, во досега невидени обиди да се спречи ширењето на новиот смртоносен вирус, од кој досега по ...
КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ ГО БЛОКИРАА ГРАДОТ ВУХАН ОТКАКО 17 ЛУЃЕ ПОЧИНАЛЕ ОД НОВИОТ ВИРУС

КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ ГО БЛОКИРАА ГРАДОТ ВУХАН ОТКАКО 17 ЛУЃЕ ПОЧИНАЛЕ ОД НОВИОТ ВИРУС

Кинеските власти целосно го затворија градот Вухан во обид да го спречат ширењето на новиот смртоносен вирус, кој досега уби 17 луѓе. Суспендирани ...
ЗАСЕГА НЕМА ПОТРЕБА ОД СКРИНИНГ НА АЕРОДРОМИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ЗА НОВИОТ ВИРУС

ЗАСЕГА НЕМА ПОТРЕБА ОД СКРИНИНГ НА АЕРОДРОМИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ЗА НОВИОТ ВИРУС

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека Македонија засега нема да презема никакви превентивни мерки поради појавата на новиот вирус, од кој се ...
ДЕВЕТ ПОЧИНАТИ И 440 ЗАРАЗЕНИ ОД НОВИОТ ВИРУС, ПРВ СЛУЧАЈ ПРИЈАВЕН И ВО САД

ДЕВЕТ ПОЧИНАТИ И 440 ЗАРАЗЕНИ ОД НОВИОТ ВИРУС, ПРВ СЛУЧАЈ ПРИЈАВЕН И ВО САД

Бројката починати од новиот вид коронавирус откриен во Кина се зголеми на девет, а повеќе од 440 лица се заразени, објавија државните медиуми. Пациен ...
САД ПОЧНАА СО СКРИНИНГ НА ПАТНИЦИ НА НЕКОИ АЕРОДРОМИ ПО ПОЈАВАТА НА НОВ МИСТЕРИОЗЕН ВИРУС ВО КИНА

САД ПОЧНАА СО СКРИНИНГ НА ПАТНИЦИ НА НЕКОИ АЕРОДРОМИ ПО ПОЈАВАТА НА НОВ МИСТЕРИОЗЕН ВИРУС ВО КИНА

Бројката на луѓе заразени со мистериозниот вирус што се појави во Кина е далеку поголема од она што е прикажано во официјалните бројки, велат научници ...
БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО СИПАНИЦИ ВО ЕВРОПА СЕ ЗГОЛЕМИЛ ЗА ТРИПАТИ ВО 2018, НАЈМНОГУ СЛУЧАИ ВО УКРАИНА И СРБИЈА

БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО СИПАНИЦИ ВО ЕВРОПА СЕ ЗГОЛЕМИЛ ЗА ТРИПАТИ ВО 2018, НАЈМНОГУ СЛУЧАИ ВО УКРАИНА И СРБИЈА

Бројот на заразени со мали сипаници во Европа се зголемил за трипати меѓу 2017 и 2018 година, при што се регистрирани вкупно 82.596 случаи, објави Све ...
1 18 19 20198 / 198 НАПИСИ