Таг: зараза

1 16 17 18 19 20 21 180 / 204 НАПИСИ
ИРАНСКА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКА ЗАРАЗЕНА СО КОРОНАВИРУСОТ, ИРАН СО НАЈГОЛЕМА СТАПКА НА СМРТНОСТ

ИРАНСКА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКА ЗАРАЗЕНА СО КОРОНАВИРУСОТ, ИРАН СО НАЈГОЛЕМА СТАПКА НА СМРТНОСТ

Иранска потпретседателка имала позитивен тест на коронавирус, објавија државните медиуми, додека земјата се мачи да се справи со ширењето на заразата. ...
ГРЦИЈА ГИ ОТКАЖА СИТЕ КАРНЕВАЛИ ПО ТРИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

ГРЦИЈА ГИ ОТКАЖА СИТЕ КАРНЕВАЛИ ПО ТРИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Грција ги откажа сите карневалски манифестации во земјата откако бројката заразени од коронавирусот се зголеми на три во последните 24 часа. Министер ...
ЈАПОНКА ПО ВТОРПАТ СЕ ЗАРАЗИЛА СО КОРОНАВИРУС

ЈАПОНКА ПО ВТОРПАТ СЕ ЗАРАЗИЛА СО КОРОНАВИРУС

Јапонка во 40-ти години повторно се заразила со коронавирусот откако била отпуштена од болница, објавија официјални лица на регионот Осака, додавајќи ...
КОРОНАВИРУСОТ ПОЛЕКА СЕ ШИРИ НИЗ ЦЕЛА ЕВРОПА, ГЕРМАНИЈА ОЧЕКУВА ЕПИДЕМИЈА

КОРОНАВИРУСОТ ПОЛЕКА СЕ ШИРИ НИЗ ЦЕЛА ЕВРОПА, ГЕРМАНИЈА ОЧЕКУВА ЕПИДЕМИЈА

Коронавирусот се прошири низ речиси цела Европа, откако прв случај на заразен пријавија Данска, Норвешка, Финска, Романија, Грузија и Естонија. Гер ...
ИТАЛИЈА СТИГНА ДО БРОЈКАТА ОД 400 ЗАРАЗЕНИ, БЕБЕ РОДЕНО ОД ЗАРАЗЕНА ЖЕНА НЕГАТИВНО НА КОРОНАВИРУС

ИТАЛИЈА СТИГНА ДО БРОЈКАТА ОД 400 ЗАРАЗЕНИ, БЕБЕ РОДЕНО ОД ЗАРАЗЕНА ЖЕНА НЕГАТИВНО НА КОРОНАВИРУС

Италија побара меѓународна помош во своите напори да го запре ширењето на коронавирусот откако бројката заразени во земјата порасна на 400. Исто така, ...
ВО СОЛУН ПОТВРДЕН ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

ВО СОЛУН ПОТВРДЕН ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

Грција денеска го потврди првиот случај на коронавирус. Здравствените власти на Грција објавија дека тој е регистриран во Солун и дека станува збор ...
ИТАЛИЈА СТАНА НОВ ЦЕНТАР НА ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ, ОТТАМУ СТИГНА И ДО БРАЗИЛ И АЛЖИР

ИТАЛИЈА СТАНА НОВ ЦЕНТАР НА ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ, ОТТАМУ СТИГНА И ДО БРАЗИЛ И АЛЖИР

Неколку земји го потврдија својот прв случај на коронавирус и сите се поврзани со неговото неодамнешно ширење во Италија. Заразените во Хрватска, А ...
ХРВАТСКА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

ХРВАТСКА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

Хрватска го потврди првиот случај на коронавирусот КОВИД-19 во земјата. „Станува збор за помлад маж кој е сместен на Клиниката за инфективни болест ...
СЕДУМ ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, ПРВ СЛУЧАЈ НА ЗАРАЗЕН ВО ЈУЖНИОТ ДЕЛ НА ЗЕМЈАТА

СЕДУМ ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, ПРВ СЛУЧАЈ НА ЗАРАЗЕН ВО ЈУЖНИОТ ДЕЛ НА ЗЕМЈАТА

Бројката починати од коронавирусот во Италија се зголеми на седум, а 230 се заразени. Италијанските власти кажаа дека двајцата новопочинати, 62-годишн ...
ДА НЕ СЕ ПАТУВА НАДВОР ОД ЗЕМЈАВА АКО НЕ Е ПОТРЕБНО, ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ФИЛИПЧЕ

ДА НЕ СЕ ПАТУВА НАДВОР ОД ЗЕМЈАВА АКО НЕ Е ПОТРЕБНО, ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче апелира до македонските државјани да не патуваат во регионот на северна Италија ако немаат потреба. Тој додаде д ...
1 16 17 18 19 20 21 180 / 204 НАПИСИ