Таг: зараза

1 17 18 19 20 21 190 / 204 НАПИСИ
УШТЕ ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ ДА НЕ СЕ ПРАВАТ ЗАЛИХИ ОД ХРАНА

УШТЕ ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ ДА НЕ СЕ ПРАВАТ ЗАЛИХИ ОД ХРАНА

Бројката починати од коронавирусот во Италија порасна на пет, додека 219 луѓе се заразени. Властите потврдија дека 84-годишник и 88-годишник починале ...
НА ГРАНИЦА ЌЕ СЕ СКЕНИРААТ СИТЕ ПАТНИЦИ КОИ ВО ЗЕМЈАВА ДОАЃААТ ОД ПОДРАЧЈА СО КОРОНАВИРУС

НА ГРАНИЦА ЌЕ СЕ СКЕНИРААТ СИТЕ ПАТНИЦИ КОИ ВО ЗЕМЈАВА ДОАЃААТ ОД ПОДРАЧЈА СО КОРОНАВИРУС

Сите патници кои на граничните премини во Македонија ќе доаѓаат од ризични дестинации со заболени од коронавирус ќе поминат низ првичен скрининиг на н ...
АВСТРИЈА ЈА УКИНА БЛОКАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ СО ИТАЛИЈА, 11 ГРАДОВИ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА И НАТАМУ ВО СТРОГ КАРАНТИН

АВСТРИЈА ЈА УКИНА БЛОКАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ СО ИТАЛИЈА, 11 ГРАДОВИ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА И НАТАМУ ВО СТРОГ КАРАНТИН

Австрија ја укина блокадата на железничкиот сообраќај кон Италија откако се покажа дека двајца патници со симптоми на грип во еден од возовите немаат ...
КАРНЕВАЛОТ ВО ВЕНЕЦИЈА ЌЕ ЗАВРШИ ПРЕДВРЕМЕ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ, 152 ЗАРАЗЕНИ И ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ВО ИТАЛИЈА

КАРНЕВАЛОТ ВО ВЕНЕЦИЈА ЌЕ ЗАВРШИ ПРЕДВРЕМЕ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ, 152 ЗАРАЗЕНИ И ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ВО ИТАЛИЈА

Италијанските власти предвреме ќе го затворат прославениот карневал во Венеција среде најголемото ширење на коронавирусот во Европа. Тој ќе заврши веч ...
ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, 10 ГРАДОВИ НА СЕВЕРОТ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН

ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, 10 ГРАДОВИ НА СЕВЕРОТ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН

Италија стана прва европска земја чии државјани починаа од коронавирусот КОВИД-19. Седумдесет и петгодишна жена од Ломбардија почина набргу по смртта ...
ИТАЛИЈАНЕЦ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУОТ, ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА СЕ ЗАТВОРААТ УЧИЛИШТА И ЈАВНИ ЗГРАДИ

ИТАЛИЈАНЕЦ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУОТ, ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА СЕ ЗАТВОРААТ УЧИЛИШТА И ЈАВНИ ЗГРАДИ

Италијанец заразен со коронавирусот почина вчера во Падова, станувајќи прва европска жртва на смртоносниот вирус кој од Кина се прошири низ светот. Се ...
ПЕКИНГ НАРЕДИ 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ СЕ ВРАЌААТ ВО ГРАДОТ

ПЕКИНГ НАРЕДИ 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ СЕ ВРАЌААТ ВО ГРАДОТ

Властите на Пекинг наредија 14-дневен карантин за сите кои се враќаат во градот, во последен обид да се спречи ширењето на коронавирусот КОВИД-19. ...
ВО НАЈСМРТОНОСНИОТ ДЕН ВО КИНА ОД ПОЈАВАТА НА КОРОНАВИРУСОТ ПОЧИНАЛЕ 242 ЛУЃЕ

ВО НАЈСМРТОНОСНИОТ ДЕН ВО КИНА ОД ПОЈАВАТА НА КОРОНАВИРУСОТ ПОЧИНАЛЕ 242 ЛУЃЕ

Во кинеската провинција Хубеи вчера починале 242 луѓе од новиот коронавирус, што е најсмртоносниот ден од неговата појава. Регистрирани се и 14.840 но ...
ПОВЕЌЕ ОД 1.000 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ, ПРВПАТ ВО ЕДЕН ДЕН ПОЧИНАЛЕ НАД 100 ЛУЃЕ

ПОВЕЌЕ ОД 1.000 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ, ПРВПАТ ВО ЕДЕН ДЕН ПОЧИНАЛЕ НАД 100 ЛУЃЕ

Неколкумина високи функционери во кинеската провинција Хубеи се сменети откако бројката на смртни случаи од коронавирусот надмина 1.000. Меѓу стотици ...
КОРОНАВИРУСОТ ГО НАДМИНА САРС ВО БРОЈКАТА НА СМРТНИ СЛУЧАИ

КОРОНАВИРУСОТ ГО НАДМИНА САРС ВО БРОЈКАТА НА СМРТНИ СЛУЧАИ

Новиот коронавирус ја надмина епидемијата на САРС во бројката на смртни случаи. Само во кинеската провинција Хубеи, која важи за центар на заразата ...
1 17 18 19 20 21 190 / 204 НАПИСИ