Таг: заразени пациенти

ПРИЛЕП, КРУШЕВО, ОХРИД И СТРУГА ИМААТ НАЈВИСОКА СМРТНОСТ ОД КОВИД-19, ДОЦНА СЕ БАРА ЛЕКАРСКА ПОМОШ, ВЕЛАТ ИНФЕКТОЛОЗИТЕ

ПРИЛЕП, КРУШЕВО, ОХРИД И СТРУГА ИМААТ НАЈВИСОКА СМРТНОСТ ОД КОВИД-19, ДОЦНА СЕ БАРА ЛЕКАРСКА ПОМОШ, ВЕЛАТ ИНФЕКТОЛОЗИТЕ

Прилеп има највисока стапка на смртност во земјава од почетокот на коронакризата - 298.1, со бројка на починати 284. Најмногу починати се во Скопје, 1 ...
ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА 66-ГОДИШНА ПАЦИЕНТКА ОД ДЕБАР, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА 66-ГОДИШНА ПАЦИЕНТКА ОД ДЕБАР, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Пациентаката од Дебар која подолго време беше на респираторна машина почина пред неколку часа на Инфективната клиника во Скопје, кажа министерот за зд ...
УШТЕ 22 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ВКУПНО 136 ВО ЗЕМЈАВА

УШТЕ 22 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ВКУПНО 136 ВО ЗЕМЈАВА

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Со ова, вкупн ...
ЖЕНА ОД КУМАНОВО НА 57 ГОДИНИ Е ПРВ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОРОНАВИРУС, А ИМАЛА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЖЕНА ОД КУМАНОВО НА 57 ГОДИНИ Е ПРВ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОРОНАВИРУС, А ИМАЛА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Жена на 57 години од Куманово е прв смртен случај од коронавирус, кажа министерот за здравство Венко Филипче. Навремено ѝ биле земени брисеви, и резул ...
ПРОСЕЧНАТА ВОЗРАСТ НА ЗАБОЛЕНИТЕ ОД КОВИД-19 ВО МАКЕДОНИЈА Е 46 ГОДИНИ, ПОДЕДНАКВО СЕ ЗАРАЗУВААТ МАЖИ И ЖЕНИ, ОБЈАВИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ПРОСЕЧНАТА ВОЗРАСТ НА ЗАБОЛЕНИТЕ ОД КОВИД-19 ВО МАКЕДОНИЈА Е 46 ГОДИНИ, ПОДЕДНАКВО СЕ ЗАРАЗУВААТ МАЖИ И ЖЕНИ, ОБЈАВИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Четириесет и три лица од заболените пациенти со КОВИД-19 во земјава се од машки пол, а 42 се женски, стои во статистиката која ја објави Институот за ...
ВКУПНО 31 ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС ВО ГРЦИЈА, 21 СЕ ЗАРАЗИЛЕ ОД ЕДЕН БОЛЕН

ВКУПНО 31 ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС ВО ГРЦИЈА, 21 СЕ ЗАРАЗИЛЕ ОД ЕДЕН БОЛЕН

Бројката на заразени пациенти со коронавирус во Грција порасна на 31, откако 21 лице биле во контакт со деветиот позитивен случаj, објави портпаролот ...
6 / 6 НАПИСИ