Таг: затвор Шутка

ДЕДОТО НА БОКИ 13 БИЛ ПРВ ДИРЕКТОР НА ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА, КАДЕ ШТО ТОЈ Е СЕГА Е ВО ПРИТВОР

ДЕДОТО НА БОКИ 13 БИЛ ПРВ ДИРЕКТОР НА ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА, КАДЕ ШТО ТОЈ Е СЕГА Е ВО ПРИТВОР

Дедото на првообвинетиот за измамата со Меѓународниот сојуз Бојан Јовановски-Боки 13 бил партизан, работел во полиција и бил прв директор на истражнио ...
МИЛЕ И СПИРЕ

МИЛЕ И СПИРЕ

1 Секогаш кога функционерите на ВМРО-ДПМНЕ ќе се соочат со правдата, за да одговараат за  криминалите и злосторствата што ги правеа во времето на Нико ...
РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПО ГРУЕВСКИ, МВР ПОЧНУВА ДА ГО БАРА

РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПО ГРУЕВСКИ, МВР ПОЧНУВА ДА ГО БАРА

МВР по известување од Кривичниот суд дека не може да ги пронајде осудениот Никола Груевски да му врачи решение веднаш да се упати во затвор попладнево ...
АЛЕКСАНДАР НАУМОСКИ НОВ ДИРЕКТОР НА ЗАТВОРОТ ШУТКА

АЛЕКСАНДАР НАУМОСКИ НОВ ДИРЕКТОР НА ЗАТВОРОТ ШУТКА

Александар Наумоски е нов директор на затворот Скопје во населбата Шуто Оризари.Тој функцијата ја презеде денеска, а доаѓа на местото на Александар Ѓе ...
4 / 4 НАПИСИ